26 Ιανουαρίου 2021

Πρεμιέρα με ήττα 2-3 για τον Ν. ΟΠΕΡ

Η επιστροφή της Ρεθυμνιώτικης ομάδας στην Α2 Κατηγορία, δεν συνδυάστηκε με νίκη, καθώς ηττήθηκε εντός έδρας με 2-3 από την Αγία Παρασκευή.

Τα κορίτσια του ΟΠΕΡ εμφανίστηκαν αγχωμένα στην πρεμιέρα τους, χάνοντας το πρώτο σετ με 18-25. Στην συνέχεια στάθηκαν πολύ καλύτερα στα δυο επόμενα (25-20, 25-9) κάνοντας την ανατροπή. Όμως στο 4ο σετ, οι φιλοξενούμενες πήραν προβάδισμα από το ξεκίνημα, διατηρώντας το μέχρι το τέλος, χωρίς να μπορούν να αντιδράσουν οι γηπεδούχες.
Στο τάι μπρέικ η Αγία Παρασκευή έχοντας την ψυχολογία με το μέρος της, πήρε τη νίκη με 2-3 σετ.

Οι Ρεθυμνιώτισσες κρατάνε τον βαθμό της πρεμιέρας και στρέφονται πλέον στο Κρητικό ντέρμπι στο Ηράκλειο την ερχόμενη Κυριακή με την ΓΕΗ, που προέρχεται από μεγάλη εκτός έδρας νίκη με του Ηρακλή στην Κηφισιά.