Πρόκριση για 13 στους «16», οι βαθμολογίες και τα σημερινά παιχνίδια, πριν τα νοκ άουτ στο Socca World Cup

Στην τελική ευθεία έχει μπει η φάση των ομίλων του Socca World Cup 2019, η αυλαία της οποίας θα πέσει σήμερα με τις εναπομείνασες 10 αναμετρήσεις, που θα ξεκινήσουν στις 10.00 το πρωί και θα ολοκληρωθούν στις 19.00 το απόγευμα.

Τη χθεσινή ημέρα σφράγισαν την παρουσία τους στους «16», 13 ομάδες, μεταξύ των οποίων και η Εθνική μας ομάδα, μαζί με το Μεξικό από τον Α’ όμιλο. Ακόμη μία θέση στους «16» έχουν εξασφαλίσει οι Βραζιλία, Κροατία (Γκρουπ B), Λιθουανία, Πολωνία (C), Βουλγαρία (D), Καζακστάν, ΗΠΑ (E), Ρωσία, Μολδαβία (F), Σκωτία (G), Ουγγαρία (H) και απομένουν 3 ακόμη εισιτήρια, που θα κριθούν στα σημερινά παιχνίδια της φάσης των ομίλων.

Για την Εθνική μας έχουμε αναφερθεί από χθες με το πλήρες ρεπορτάζ του Rethymnosports.gr με Βραζιλία ή Κροατία να είναι η αντίπαλος της στους «16», ενώ εκκρεμούν αρκετές προϋποθέσεις για την θέση που θα καταλάβουν οι ομάδες που προκρίνονται. Στο ακόλουθο άρθρο σας παρουσιάζουμε την βαθμολογία και στους 8 ομίλους της Α’ φάσης μετά και από τα χθεσινά αποτελέσματα.

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ SOCCA WORLD CUP 2019
ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Πέμπτη 17 Οκτωβρίου
D Βουλγαρία – Κύπρος          6 – 2
E Καζακστάν – Νιγηρία          6 – 0
F Ινδία – Μολδαβία    2 – 3
D Αργεντινή – Ουρουγουάη   0 – 3
H Σλοβενία – Ρουμανία          1 – 1
C Πολωνία – Λιθουανία         6 – 0
H Πακιστάν – Ουγγαρία         1 – 4
B Κολομβία – Τουρκία           4 – 1
A Μεξικό – Αίγυπτος 6 – 3
B Βραζιλία – Αλγερία 3 – 0
E ΗΠΑ – Ομάν           3 – 0
A Ελλάδα – Λετονία   2 – 0
C Μαρόκο – Ουαλία   3 – 1
G Ιρλανδία – Ιράκ      3 – 0

ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
Παρασκευή 18 Οκτωβρίου
10.00 C Πολωνία – Βέλγιο
11.00 A Μεξικό – Χιλή
12.00 D Αγγλία – Ουρουγουάη
13.00 B Τουρκία – Αλγερία
14.00 H Σλοβενία – Ουγγαρία
15.00 E Ομάν – Καζακστάν
16.00 F Ρωσία – Περού
17.00 G Γαλλία – Κίνα
18.00 F Ινδία – Ισπανία
19.00 E ΗΠΑ – Νιγηρία

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ
ΓΚΡΟΥΠ A
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Ελλάδα       8          4          2-2-0    8 – 4
2. Μεξικό       7          3          2-1-0    9 – 5
3. Αίγυπτος     5          4          1-2-1    8 – 10
4. Λετονία       3          4          1-0-3    6 – 7
5. Χιλή            1          3          0-1-2    3 – 8

ΓΚΡΟΥΠ B
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Βραζιλία    10        4          3-1-0    5 – 0
2. Κροατία     7          4          2-1-1    10 – 3
3. Κολομβία    7          4          2-1-1    7 – 6
4. Τουρκία       1          3          0-1-2    3 – 7
5. Αλγερία       0          3          0-0-3    0 – 9

ΓΚΡΟΥΠ C
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Λιθουανία  9          4          3-0-1    11 – 7
2. Πολωνία     7          3          2-1-0    10 – 2
3. Μαρόκο       6          4          2-0-2    9 – 10
4. Ουαλία        4          4          1-1-2    6 – 7
5. Βέλγιο         0          3          0-0-3    1 – 11

ΓΚΡΟΥΠ D
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Βουλγαρία 9          4          3-0-1    11 – 5
2. Αγγλία         7          3          2-1-0    5 – 0
3. Ουρουγουάη  6          3          2-0-1    6 – 4
4. Αργεντινή    3          4          1-0-3    1 – 7
5. Κύπρος        1          4          0-1-3    3 – 10

ΓΚΡΟΥΠ E
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Καζακστάν 9          3          3-0-0    10 – 2
2. Η.Π.Α.        6          3          2-0-1    7 – 3
3. Σλοβακία     6          4          2-0-2    8 – 5
4. Ομάν           3          3          1-0-2    4 – 7
5. Νιγηρία       0          3          0-0-3    2 – 14

ΓΚΡΟΥΠ F
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Ρωσία         9          3          3-0-0    14 – 5
2. Μολδαβία   9          4          3-0-1    19 – 10
3. Ισπανία        3          3          1-0-2    9 – 7
4. Ινδία            1          3          0-1-2    5 – 10
5. Περού         1          3          0-1-2    3 – 18

ΓΚΡΟΥΠ G
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Σκωτία       8          4          2-2-0    8 – 1
2. Γαλλία         7          3          2-1-0    10 – 0
3. Κίνα 7          3          2-1-0    7 – 1
4. Ιρλανδία      3          4          1-0-3    3 – 14
5. Ιράκ 0          0          4          0-0-4    0 – 12

ΓΚΡΟΥΠ H
ΟΜΑΔΑ         Β.        ΑΓ.      Ν-Ι-Η  ΓΚΟΛ
1. Ουγγαρία   9          3          3-0-0    11 – 5
2. Ρουμανία     5          4          1-2-1    12 – 8
3. Σλοβενία     5          3          1-2-0    9 – 5
4. Γερμανία     5          4          1-2-1    10 – 11
5. Πακιστάν     0          4          0-0-4    4 – 17

* Με έντονα γράμματα οι ομάδες που έχουν προκριθεί στους «16».

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM