28 Σεπτεμβρίου 2021

Πρόκριση για 4 ομάδες της Κρήτης στην επομένη φάση του Κυπέλλου

Ολοκληρώθηκε σήμερα η χθες η Α’ φάση του Κυπέλλου Ελλάδος στο ποδόσφαιρο, στην οποία συμμετέχουν οι ομάδες της Γ’ Εθνικής, χωρισμένες σε 4 ομίλους.

Από τις ομάδες της Κρήτης προκρίθηκαν, ο Άρης Σούδας που επικράτησε 3-0 του ΑΟ Καραβά στα Χανιά, ενώ o Ατσαλένιος κέρδισε δύσκολα τον ΑΟ Πυλίου 3-2, ο Άγιος Νικόλαος με την νίκη επί του Αστέρας Βάρης με 2-0 και ο Γιούχτας κατακτώντας το Ηρακλειώτικο ντέρμπι επί του Αλμυρού 1-0.

Δεν τα κατάφεραν 3 ομάδες της Κρήτης να συνεχίσουν στον θεσμό του Κυπέλλου, γνωρίζοντας την ήττα εντός έδρας. Η Αναγέννηση Ιεράπετρας που έχασε από το Κερατσίνι 0-1, η ΑΕ Νεάπολης 0-3 από τον Αήττητος Σπάτων και ο Πόρος 3-4 στα πέναλτι από τον Αία Σαλαμίνας (0-0 κ.α., παρ.).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Α’ φάσης:

1ος όμιλος
Ποσειδών Μηχανιώνας
-Απόλλων Παραλιμνίου 4-1 παρ. (1-1 κ.α.)
Εδεσσαϊκός-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 2-0
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-Ηρακλής Αμπελοκήπων 1-0
Αλεξανδρούπολη FC-Θερμαϊκός Θέρμης 2-0
Ορφέας Ξάνθης-Αγροτικός Αστέρας 0-4
ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Αβάτου 1-2
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0
Θύελλα Σαρακηνών-Πανδραμαϊκός 1-3
Αναγέννηση Πλαγιάς-Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου 2-1
Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 0-3 α.α.

2ος όμιλος
ΑΕΠ Κοζάνης-ΠΟ Ελασσόνας 0-3
Παναγρινιακός-Ηρακλής Λάρισας 4-3 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΠΟ Φήκης-Αναγέννηση Άρτας 1-0
Αχέρων Καναλακίου-Αετός Μακρυχωρίου 2-0
ΟΦ Αγίου Ματθαίου-Θησέας Αγριάς 0-1
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-2 παρ. (1-1 κ.α.)
Ναυπακτιακός Αστέρας-Τηλυκράτης 0-3
ΑΟ Υπάτου-Αμβρακικός Λουτρού 7-1
ΑΕ Λευκίμμης-Ατρόμητος Παλαμά 3-2 παρ. (2-2 κ.α.)
Κοζάνη-Δήμητρα Ευξεινούπολης 2-1

3ος όμιλος
ΠΑΟ Ρουφ
-Παναιγιάλειος 4-0
Εθνικός Σκουλικάδου-ΑΟ Διαβολιτσίου 1-3
Ερμής Μελιγούς-Φοίνικας Ν. Επιδαύρου 3-2
Άρης Σκάλας-Ερμιονίδα 1-0
Νέα Αρτάκη-ΠΑΟ Βάρδας 1-0
Ηλιούπολη-Αίας Γαστούνης 4-0
Φωστήρας-Παναχαϊκή 1-2
Πανιώνιος-Αταλάντη 0-3 α.α.
Διαγόρας Βραχνέικων-Ζάκυνθος 3-0 α.α.
Άνευ αγώνα: Χαραυγιακός

4ος όμιλος
ΑΕ Μυκόνου-Εθνικός 1-4
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Κερατσίνι 0-1
Αιολικός-Πανελευσινιακός 6-7 πέν. (1-1 κ.α., παρ.)
Άρης Σούδας-ΑΟ Καραβάς 3-0
Ατσαλένιος-ΑΟ Πυλίου Κω 3-0
ΑΕ Νεάπολης-Αήττητος Σπάτων 0-3
Προοδευτική-Σαντορίνη 2-0
Γιούχτας-Αλμυρός Γαζίου 1-0
Πόρος-Αίας Σαλαμίνας 3-4 πέν. (0-0 κ.α., παρ.)
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Αστέρας Βάρης 2-0

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *