Ρεθυμνιωτικες επιτυχίες στον «Δρόμο Κισάμου 2019»

Με μεγάλη επιτυχία και αθρόα συμμετοχή διεξήχθη σήμερα Κυριακή 2 Φεβρουαρίου στην Κίσαμο ο «Δρόμος Κισάμου 2019». Τον αγώνα διοργάνωσαν ο ΑΟ Κισάμου και η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Κρήτης. Πολυπληθής και ευτυχισμένη ήταν η συμμετοχή αθλητών και αθλητριών του ΟΚΑ Αρκάδι.

Τα αποτελέσματα:
700μ Κ12 – (Μίνι ΠΠ) & Μαθητών ΔΣ: (μετείχαν και τερμάτισαν 35)
1. Σοφιός Σταύρος (ΟΚΑ Αρκάδι) 2:36.70
2. Κυρμπίζος Γιώργος (ΑΟ Κισάμου) 2:37.30
3.Σαμπάνης Θάνος (Ελ.Βενιζέλος) 2:39.80

700μ Κ12 (Μίνι ΠΚ) & Μαθητριών ΔΣ (μετείχαν και τερμάτισαν 30)
1. Χλιαουτάκη Αγάπη (ΟΚΑ Αρκάδι) 2:38.40
2. Μπενάκη Μαρία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 2:51.90
3. Πλατσάκη Ειρήνη (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 2¨54.57

700μ Κ14 – ΠΠΒ΄και Μαθητών (2006-2007) (μετείχαν 30)
1. Κατσικανδαράκης Κων/νος (Θύελλα Καλαθενών) 2:27.05
2. Λιόλος Ιωάννης (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 2:28.10
3. Παπαδάκης Ιωάννης (ΑΟ Κυδων) 2:30.10

700μ Κ14 – ΠΚΒ΄και Μαθητριών (2006-2007) (μετείχαν 42)
1. Περακάκη Ιφιγένεια (ΟΚΑ Αρκάδι) 2:22.10
2. Παυλάκη Ελπίδα (ΟΚΑ Αρκάδι) 2:23.50
3.Βαρβορίτη Αλεξάνδρα (ΟΚΑ Αρκάδι) 2:25.80

1200μ Κ16 – (ΠΚΑ¨) και Μαθητριών (2004-2005) (μετείχαν 16)
1. Κλαψινού Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 4:18.30
2. Σακελάρη Χαρισία (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 4:25.40
3. Θάτση Αλεξάνδρα (ΑΟ Κύδων) 4:36.10

2400μ Κ16 (ΠΠΑ΄) και Μαθητών (2004-2005) (Μετείχαν 13)
1. Γαλαριώτης Γεώργιος (Θύελλα Καλλαθενων) 8.50.17
2.Τζόκα Ορίλντ 8.53.19
3.Θωμαδάκης Ιωάννης (ΑΟ Κύδων) 9.04.60

3600μ Κ18 (Παίδων) και Μαθητών (2002-2003-2004) (Μετείχαν 10)
1. Καζιαλες Ευάγγελος (ΟΚΑ Αρκάδι) 12.57.8
2. Μιχαηλίδης Βασίλειος (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 13.20.
3, Πλευράκης Ιωάννης 13.27.0

2400μ Κ18 (Κορασίδων) και Μαθητριών (2002-2003-2004) (Μετείχαν 6)
1. Σταγογιάννη Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 8:49.30
2. Σπαράκη Χαρά (ΓΣ Ελ.Βενιζέλος) 9:07.20
3. Κάσλεβα Ευδοκία (ΑΟ Κύδων) 9:39.32

3600μ Κ20 (Εφήβων) και Μαθητών (2000-2001) (Μετείχαν 2)
1. Κροομυδάκης Γεώργιοσ (ΑΟ Κύδων) 13.35.0
2. Ματοσι Κλεντιάν (ΓΣ Νέαρχος) 18.17.0

3600μ Κ20 (Νεανίδων) και Μαθητριών (2000-2001) (Μετείχε 1)
1. Γεωργιακάκη Χρυσάνθη-Μιχαέλα 25:00.0

5000μ Ανδρών (2001 και μεγαλύτεροι) (Μετείχαν και τερμάτισαν 15)
1. Θόδωρος Τσολάκης (Κύδων / Εθνική Ενόπλων) 16.13.49
2. Ζαγκανάς Σταύρος (ΣΔΥΧ) 17:37.12
3. Κωστάκης Ιωάννης 19:47.51
4. Μαυρουδής Ιωάννης (ΟΦΗ) 20:23.56
5. Πόπα Γιώργος (ΓΣ Τρικάλων) 20:24.20
6. Χότζας Πέτρος 21:34.12

5000μ Γυναικών (2001 και μεγαλύτερες) (Μετείχαν και τερμάτισαν 14)
1. Ελένη Σταγάκη (ΣΔΥΧ) 25.00.00
2. Κογχυλάκη Αρχόντισα 29.20.98
3. Κογχυλάκη Αγγελική 29:20.98,
4. Αικατερίνη Βραβορίτη (ΣΔΥΡ) 30:33.93
5. Χριστινάκη Ελένη 31.10.03
6. Ιωάννα Σχοινά 31:31.06

10000μ Ανδρών (2001 και μεγαλύτεροι) (Μετείχαν και τερμάτισαν 26)
1. Ζερβάκης Γιάννης (Τρίτων Χαλκίδας / Εθνική Ενόπλων) 33:25.65
2. Κωστάκης Αντώνιος 36:06.64
3. Σηφάκης Μανώλης (ΟΦΗ) 36:13.95
4. Βραοντάκης Κωνσταντίνος 42:45.27
5. Χαράλαμπος Μπαλωμένάκης 43:15.86
6. Παναγιωτακης Σταύρος (Διογένης Π.Ρουμάτων) 43:31.04

10000μ Γυναικών (2001 και μεγαλύτερες) (Μετείχαν και τερμάτισαν 9)
1. Κόκνινα Άννα (Ρωσία) 53:03.01
2. Βέλεβα Άννα (ΟΚΑ Αρκάδι) 54:16.88
3. Νικολακάκη Καλλιόπη (ΑΟ Κισάμου) 56:17.12
4. Κολλετ Σαμπρίνα (ΣΔΥΧ) 56:43.00
5. Σαββάκη Λία (ΟΚΑ Αρκάδι) 60:04.01
6. Τελειοπούλου Ράνια (ΣΔΥΧ) 60:44.69

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM