6 Δεκεμβρίου 2021

Σκόραρε και κέρδισε (0-1) η Δόξα Πλατανέ το διακοπέν ματς στους Αρμένους

Με γκολ του Γιώργου Ανυφαντάκη στο 6ο λεπτό της σημερινής συνέχειας (78’ του αγώνα), η Δόξα Πλατανέ επικράτησε με 1-0 στους Αρμένους του ΟΦΑ στο διακοπέν παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής, το οποίο συνεχίστηκε και ολοκληρώθηκε σήμερα.

Το Σάββατο είχαν διεξαχθεί τα 72’ λεπτά όταν διακόπηκε το παιχνίδι ελέω προβλήματος στον ηλεκτροφωτισμό, με τα εναπομείναντα 18’ να διεξάγονται πριν από λίγο.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)

Τετάρτη 24 Νοεμβρίου

ΟΦ Αρμένων – Δόξα Πλατανέ         0 – 1

(78’ Γ. Ανυφαντάκης)

Κυριακή 21 Νοεμβρίου

Ερμής Ζωνιανών – Αρκάδι Αγγελιανών    3 – 0

(31’ Κιόρρι, 58’ Γεμιστός, 64’ Θόρια)

Φοίνικας – Τάλως Μελιδονίου        1 – 1

(68’ πεν. Φραγκιαδάκης – 67’ Δ. Κλειδής)

Αστέρας Περάματος – Ρεθυμνιακός           1 – 0

(85’ Μυρθιανός)

Σάββατο 20 Νοεμβρίου

ΑΟ Ποσειδών – Ψηλορείτης            3 – 4

(57’ Στέλικος, 60’ Ι.Κ. Σηφακάκης, 73’ Καπετανάκης/ 3’ Μανωλιτσάκης, 20’ Τσελέπης, 54’, 86’ Καράμπαλης)

Σπήλι – Ε.Α.Π.          0 – 0

Άρης Ρεθύμνου – Ασή Γωνιά          0 – 1

(84’ Ι. Βασιλείου)

Αστέρας Ρεθύμνου – Λιβάδια          0 – 0

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

  1. Άρης Ρεθύμνου 21 7-0-1    23 – 1
  2. Αστέρας Ρεθύμνου 19 6-1-1 14 – 4

-. Ασή Γωνιά   19        6-1-1    11 – 6

-. Ερμής Ζωνιανών     19        6-1-1    17 – 6

  1. Αστέρας Περάματος 18 6-0-2    20 – 3
  2. ΑΟ Ποσειδών 15 5-0-3    19 – 9
  3. Λιβάδια 13 4-1-3    20– 15
  4. Τάλως Μελιδονίου 11 3-2-3    13 – 10
  5. Δόξα Πλατανέ 10 3-1-4    15 – 14
  6. Σπήλι 9 2-3-3    5 – 12
  7. Ρεθυμνιακός 8 2-2-4    10 – 7

-. Φοίνικας       8          2-2-4    10 – 15

  1. Ψηλορείτης 7 2-1-5    13 – 23
  2. Ε.Α.Π. 4 1-1-6    8 – 24
  3. Αρκάδι Αγγελιανών 3 1-0-7    2 – 19
  4. ΟΦ Αρμένων 0 0-0-8    1 – 32

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (9η – 27-28/11)

Σάββατο 27 Νοεμβρίου

15.00 Αρκάδι Αγγελιανών – Ρεθυμνιακός (Αγγελιανών).

15.00 Δόξα Πλατανέ – Αστέρας Περάματος (Μισιρίων).

15.00 Αστέρας Ρεθύμνου – ΑΟ Ποσειδών (Ρεθύμνου).

15.00 Τάλως Μελιδονίου – Σπήλι (Μελιδονίου).

18.30 Λιβάδια – Άρης Ρεθύμνου (Λιβαδίων).

19.00 Ασή Γωνιά – ΟΦ Αρμένων (Επισκοπής).

Κυριακή 28 Νοεμβρίου

15.00 Ε.Α.Π. – Ερμής Ζωνιανών (Ατσιποπούλου).

15.00 Ψηλορείτης – Φοίνικας (Φουρφουρά).

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *