1 Οκτωβρίου 2022

Στις 16.00 την 28/9 ορίστηκε το ΑΟΑΝ-Επισκοπή

Στις 16.00 το απόγευμα της Τετάρτης 28 Σεπτεμβρίου θα κάνει πρεμιέρα η Επισκοπή στις επίσημες υποχρεώσεις της, αντιμετωπίζοντας στον Άγιο Νικόλαο τον ΑΟΑΝ σε παιχνίδι για την 3η Φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Πριν από λίγο η ΕΠΟ γνωστοποίησε το πρόγραμμα της 3ης Φάσης του θεσμού, όπου περιλαμβάνει νοκ άουτ παιχνίδια, τα 8 εκ των οποίων θα διεξαχθούν την Τετάρτη 28/9 (16.00), όπου εκτός του ΑΟΑΝ-Επισκοπή θα παίξουν και οι Κρητικές ομάδες ΟΦ Ιεράπετρας, Χανιά και Εργοτέλης (όλες εκτός έδρας). Ο Κυπελλούχος ΕΠΣ Ηρακλείου, Αλμυρός εφόσον προκριθεί την Κυριακή (25/9, 16.00) κατά του Απόλλων Ευπαλίου (ΕΠΣ Φωκίδας) για την 2η φάση, θα αντιμετωπίσει την Ελασσόνα (ΕΠΣ Λάρισας) για την 3η φάση σε ημερομηνία που θα οριστεί. Βάσει του προγραμματισμού της ΕΠΟ δεν έχουν οριστεί δύο ακόμη παιχνίδια, πέντε θα γίνουν την Κυριακή 2/10 και δύο ακόμη την Τετάρτη (5/10).

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 3ης Φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας, που ανακοινώθηκε στην επίσημη ιστοσελίδα της ΕΠΟ, είναι το εξής:

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 3ης ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ

Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου (16.00)

  1. Τηλυκράτης (ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας) – ΟΦ Ιεράπετρας
  2. Βέροια – Χανιά
  3. Ηρακλής – Νίκη Βόλου
  4. Αστέρας Σταυρού (ΕΠΣ Φθιώτιδας) – Αλμωπός Αριδαίας
  5. Καλαμάτα – Προοδευτική
  6. ΑΟΑΝ (ΕΠΣ Λασιθίου) – Επισκοπή
  7. Ηλιούπολη (ΕΠΣ Αθηνών) – Καλλιθέα
  8. Απόλλων Λάρισας – Εργοτέλης

Κυριακή 2 Οκτωβρίου

  1. Βύρων Καβάλας (ΕΠΣ Καβάλας) – Παναχαϊκή
  2. Απόλλων Σμύρνης – Κηφισιά
  3. Διαγόρας – Απόλλων Πόντου
  4. Ιωνικός Ιωνίας (ΕΠΣ Μακεδονίας) – Διαγόρας Βραχνέικων (ΕΠΣ Αχαΐας)

Τετάρτη 5 Οκτωβρίου

  1. Μακεδονικός – Αναγέννηση Καρδίτσας
  2. Αιγάλεω – Πανσερραϊκός

Δεν έχουν Οριστεί

  1. ΠΑΟΚ Κρηστώνης (ΕΠΣ Κιλκίς) – Νικητής Πανθρακικός (ΕΠΣ Θράκης)/ΠΟ Αλεξανδρούπολης (ΕΠΣ Έβρου)
  2. Άρης Βούλας (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)/Ναυπακτιακός Αστέρας (ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας) – ΑΕΛ
  3. Αλμυρός (ΕΠΣ Ηρακλείου)/Απόλλων Ευπαλίου (ΕΠΣ Φωκίδας) – Ελασσόνα (ΕΠΣ Λάρισας)

 

* Προκρίθηκαν μπάι

Πανελευσινιακός (ΕΠΣ Δυτικής Αττικής)

Απόλλων Παραλιμνίου (ΕΠΣ Σερρών)

Θεσπρωτός

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *