3 Δεκεμβρίου 2020

Bάθρο για την Ηλιάκη του ΟΑΡ στο 4ο Ε2 πρωτάθλημα

Στις εγκαταστάσεις του Ο.Α ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ και Π.Ο ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ φιλοξενήθηκε με μεγάλη επιτυχία το 4ο Ε2 πρωτάθλημα για τις κατηγορίες Αγόρια – Κορίτσια κάτω των 12, 14 και 16 ετών, 9 με 13 Οκτωβρίου. Η συμμετοχή ήταν μεγάλη, με αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα, με τον Όμιλος Αντισφαίρισης Ρεθύμνου να εκπροσωπείτε με πέντε αθλητές στην διοργάνωση, με την Αθηνά Ηλιάκη να ξεχωρίζει, καταλαμβάνοντας την 3η θέση στην κατηγορία 14.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube

Οι υπόλοιποι νεαροί Ρεθυμνιώτες πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις στις κατηγορίες που συμμετείχαν. Ο Σπυρόπουλος Γιάννης αγωνίστηκε στο κυρίως ταμπλό των Αγοριών 12, όπου και αποκλείστηκε από τον Δολιανίτη Ηλία του ΟΑΑ Ηράκλειου. Στην κατηγορία Αγόρια 14, ο Μαυρομάτης Μιχάλης έφτασε ως τους 8 ενώ ο Ντινόπουλος Εμμ. και Κατημερτζόγλου Γιώργος αποκλείστηκαν στον προηγούμενο γύρο (R16), με τον τελευταίο να έχει πραγματοποιήσει έναν πολύ δυναμικό αγώνα εναντίον του Κόκκαλη Στέλιου από τoν Λιβυκό Ιεράπετρας. Στα αγόρια 16, ο Νίνος Νικόλαος έφτασε μέχρι το γύρο των 8 όπου ηττήθηκε από τον φιναλίστ της κατηγορίας του. Πολύ καλή η εμφάνιση ήταν επίσης αυτή των Κατημερτζόγλου και Μαυρομάτη στους αγώνες των διπλών της κατηγορίας τους.