27 Φεβρουαρίου 2021

Στο Μητρώο της ΓΓΑ και οι Δόξα Πλατανέ, ΟΦ Αρμένων!

Στα 39 έφτασαν τα Ρεθυμνιώτικα σωματεία που έχουν εγγραφεί στο Μητρώο Αθλητικών Σωματείων της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού, με τελευταία μέλη δύο ακόμη από τον χώρο του ποδόσφαιρου.

Αργά το βράδυ της Τετάρτης εγγράφηκε στο Μητρώο η Δόξα Πλατανέ και το πρωί της Πέμπτης προστέθηκε ο ΟΦ Αρμένων, φτάνοντας σε ποδοσφαιρικό επίπεδο συνολικά στις 10 ομάδες, αφού είχαν προηγηθεί οι Άρης Ρεθύμνου, Σπήλι, Ασή Γωνιά, Τάλως Μελιδονίου, Ρεθυμνιακός, Αστέρας Ρεθύμνου και Ερμής Ζωνιανών.

Οι 39 σύλλογοι του Ρεθύμνου που έχουν εγγραφεί μέχρι σήμερα στο Μητρώο Αθλητικών Σωματείων της ΓΓΑ:

01/11/2020 ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Ατσιποπούλου (Ζίου-Ζίτσου, Παγκράτιο)

04/11/2020 Ακαδημία Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου (Ζίου-Ζίτσου, Παγκράτιο)

04/11/2020 Αθλητικός Παλαιστικός Όμιλος Ρεθύμνου (Πάλη)

06/11/2020 ΑΣ Τάεκβοντο δήμου Μυλοποτάμου Ρεθύμνης (Τάεκβοντο WTF)

06/11/2020 ΟΚΑ Αρκάδι Ρεθύμνου (Άρση Βαρών, Πάλη, Πετοσφαίριση, Καλαθοσφαίριση, Στίβος, Ενόργανη Γυμναστική, Τραμπολίνο)

09/11/2020 ΑΣ Tae Kwon Do Απόλλων Ρεθύμνου (Τάεκβοντο WTF)

09/11/2020 Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου (Κολύμβηση, Υδατοσφαίριση)

18/11/2020 Σκοπευτικός Όμιλος Ρεθύμνου (Σκοποβολή)

19/11/2020 ΑΣ Πολεμικών Τεχνών και Γυμναστικής Ρεθύμνης (Καράτε)

20/11/2020 ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Ρεθύμνου «Ο Πολυδάμας» (Παγκράτιο, Ζίου-Ζίτσου)

25/11/2020 Αθλητικός Ιππικός Όμιλος Πλακιά (Ιππασία)

26/11/2020 ΑΣ Ατόμων με Αναπηρίες-Ίκαρος (Εθνική Αθλητική Ομοσπονδία Ατόμων με αναπηρία)

29/11/2020 Όμιλος Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης Ρεθύμνου (Επιτραπέζια Αντισφαίριση)

30/11/2020 ΑΣ Τάεκβοντο Μαχητικών Αθλημάτων Δαυίδ (Τάεκβοντο WTF)

30/11/2020 Τέχνη και Άθληση Ρεθύμνου (Τσιρλίντινγκ)

01/12/2020 Σκοπευτικός Όμιλος Μυλοποτάμου (Σκοποβολή)

02/12/2020 ΑΟ Άρης Περιβολίων (Ποδόσφαιρο)

03/12/2020 Ελληνικός Ορειβατικός Σύλλογος Ρεθύμνου (Αγωνιστική Αναρρίχηση)

04/12/2020 Αθλητικός Γυμναστικός Όμιλος Ρεθύμνου (Καλαθοσφαίριση)

15/12/2020 ΑΣ Παραδοσιακών και Σύγχρονων Μαχητικών Τεχνών Υπερίων Ρεθύμνου (Γουσου Κουνγκ Φου)

17/12/2020 Σκακιστικός Όμιλος Ρεθύμνου (Ζατρίκιο Σκάκι)

18/11/2020 ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Καράτε Ζίου Ζίτσου Ρεθύμνου (Ζίου-Ζίτσου, Παγκάτιο)

21/12/2020 ΑΟ Σπηλίου (Ποδόσφαιρο)

30/12/2020 ΠΑΣ Ρεθύμνης-Άτλας (Ποδηλασία)

05/01/2021 Σκακιστικός Όμιλος Ανωγείων (Ζατρίκιο Σκάκι)

05/01/2021 ΑΟ Ασή Γωνιάς (Ποδόσφαιρο)

06/01/2021 Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης Ρεθύμνου (Καλαθοσφαίριση)

09/01/2021 Σκοπευτικός Όμιλος Περάματος (Σκοποβολή)

12/01/2021 ΑΟ Τάλως Μελιδονίου (Ποδόσφαιρο)

13/01/2021 Ρεθυμνιακός ΑΟ (Ποδόσφαιρο)

13/01/2021 Ν. ΟΠΕ Ρεθύμνου (Πετοσφαίριση)

14/01/2021 ΓΑΣ Περάματος Μυλοποτάμου (Στίβος)

14/01/2021 Αθλητικός-Πολιτιστικός Σύλλογος Ιδαίοι (Ζατρίκιο Σκάκι)

15/01/2021 ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου (Ποδόσφαιρο)

15/01/2021 Αετός Ανωγείων (Ποδόσφαιρο)

19/01/2021 Ερμής Ζωνιανών (Ποδόσφαιρο)

19/01/2021 ΑΣ Μαχητικών Τεχνών Καβρός Ρεθύμνου (Παγκάτιο, Ζίου-Ζίτσου)

20/01/2021 ΑΕ Δόξα Πλατανέ (Ποδόσφαιρο)

21/01/2021 ΟΦ Αρμένων (Ποδόσφαιρο)

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *