1 Φεβρουαρίου 2023

Συνέχεια στα πρωταθλήματα υποδομών της ΕΚΑΣΚ με αγώνες σε Παίδες, Κορασίδες, Εφήβους και Νεανίδες.

Στους Παίδες Α’, στο κλ. Περιβολίων το Ρέθυμνο BC υποδέχεται στις 17.30 το πρωτοπόρο της κατηγορίας Ηράκλειο, ενώ στους Παίδες Β’, στις 13.30 η Ακαδημία θα αντιμετωπίσει στο ίδιο γήπεδο τον ΟΑΧ και το Ρέθυμνο BC2 θα παίξει με τον ΑΟΚ Χανιά στο κλ. Χανίων.

Το Σάββατο στις 15.30 για την 4η αγωνιστική θα γίνει η αναμέτρηση των Νεανίδων του Αρκαδίου με τον Εργοτέλη στα Περιβόλια.

Στην κατηγορία των Εφήβων Α’ την Κυριακή στις 17.00 στο «Μελίνα Μερκούρη» το Ρέθυμνο BC  θα φιλοξενήσει τον Ανδρογέα με στόχο την νίκη που θα το ανεβάσει ψηλότερα στην βαθμολογία, ενώ στους Εφήβους Β’, η Ακαδημία θα παίξει στο Ακρωτήρι με την τοπική ομάδα.

Στις Κορασίδες θα γίνουν τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής με το Αρκάδι να έχει ρεπό.

Πρωτάθλημα Παίδων A’
Το πρόγραμμα 8ης αγωνιστικής
Σάββατο 3/12
14.00 Εργοτέλης – Κύδων
14.00 Ακρωτήρι – ΟΦΗ
14.30 ΟΑΧ – Ανδρογέας
17.30 Ρέθυμνο BC – Ηράκλειο
18.00 Ιεράπετρα – Ηρόδοτος

Βαθμολογία (7 αγώνες)
Ηράκλειο  13
Κύδων 13
ΟΦΗ 12
Εργοτέλης 12
Ηρόδοτος 11
Ανδρογέας 10
ΟΑΧ 10
Ιεράπετρα 9
Ρέθυμνο BC  8
Ακρωτήρι 7

 

Πρωτάθλημα Παίδων Β’ (Α’ όμιλος)
Το πρόγραμμα 8ης αγωνιστικής
Σάββατο 3/12
12.00 Ηράκλειο2 – ΟΦΗ2
13.30 Ακαδημία – ΟΑΧ
15.00 ΑΟΚ Χανιά – Ρέθυμνο BC2
16.00 Χανιά BC – ΟΦΣ Χανιά2
Ρεπό: ΟΦΣ Χανιά

Βαθμολογία (7 αγώνες)
Ηράκλειο2  12
ΑΟΚ Χανιά  12
Ακαδημία   11
ΟΦΗ2   10
Χανιά BC  9
ΟΦΣ Χανιά   9
Ρέθυμνο BC2  8
ΟΑΧ  7
ΟΦΣ Χανιά2  6

Πρωτάθλημα Νεανίδων
Το πρόγραμμα 4ης αγωνιστικής
Σάββατο 3/12
14.00 ΟΑΧ 2 – Ανδρογέας
15.30 Αρκάδι – Εργοτέλης
Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία (3 αγώνα)
ΟΑΧ  6
Ηρόδοτος 3*
Ανδρογέας  2*
Αρκάδι  2
Εργοτέλης 2
Οι ομάδες με * έχουν ματς λιγότερο.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Πρωτάθλημα Εφήβων Α’
Το πρόγραμμα 8ης αγωνιστικής
Κυριακή 4/12
12.00 ΑΟΚ Χανιά – Εργoτέλης
15.00 Ηράκλειο – Κύδων
17.00 Ρέθυμνο BC – Ανδρογέας
18.00 ΟΦΗ – Ηρόδοτος
Ρεπό: ΟΑΧ

Βαθμολογία (7 αγώνες)
Ηράκλειο 12
AOK Xανιά 9
Εργοτέλης 9
Ρέθυμνο BC 8
Ανδρογεας 8
Κύδων 8
ΟΦΗ 7
ΟΑΧ 6
Ηρόδοτος 5

Πρωτάθλημα Εφήβων Β’
Το πρόγραμμα 7ης αγωνιστικής
Κυριακή 4/12
13.00 Ηράκλειο2 – Κύδων2
16.00 Ακρωτήρι – Ακαδημία
Ρεπό: Εργοτέλης2

Βαθμολογία (6 αγώνα)
Ηράκλειο2    8
Ακρωτήρι    7
Κύδων2    6
Ακαδημία   5
Εργοτέλης2   3

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Πρωτάθλημα Κορασίδων
Το πρόγραμμα 6ης αγωνιστικής
Κυριακή 4/12
14.00 Ιεράπετρα – Ηρόδοτος
Ανδρογέας – ΟΑΧ2  20-0
Εργοτέλης – ΟΑΧ (Αναβάλετε)
Ρεπό: Αρκάδι

Βαθμολογία (5 αγώνα)
ΟΑΧ   8
Αρκάδι  7
Ηρόδοτος 7
Ανδρογέας  7
Εργοτέλης 6
Ιεράπετρα 6
ΟΑΧ2   4

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *