2 Φεβρουαρίου 2023

Συνωστισμός στην κορυφή

Με την 8η αγωνιστική συνεχίστηκε την Δευτέρα 1 Απριλίου 2019 το 10ου Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση της Α’ Φάσης (απομένει μία αγωνιστική) όπου θα κρίνει ποιες ομάδες και ποια βαθμολογική θέση θα καταλάβουν πριν τους αγώνες νοκ άουτ των χιαστεί.   

Στην 8η αγωνιστική είχαμε τα εξής αποτελέσματα:
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1-0
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΕΘΝΙΚΟΣ 1-4
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ – Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 3-4
PLATANOS TOURS – 547 Α.Μ. Τ.Π  6-3
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 3-0 α.α.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

A/A ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ.  Ν   Ι  Η ΓΚΟΛ Δ/Τ ΒΑΘ
1. ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 8 7 0 1 28-16 12  21
2. PLATANOS TOURS 8 6 1 1 32-11 21 19
3. ΕΘΝΙΚΟΣ 8 5 2 1 39-28 11 17
4. Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ* 7 5 1 1 24-17 7 16
5. ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 8 5 0 3 22-17 5 15
6. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 8 4 0 4 25-26 -1 12
7. Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8 3 0 5 26-38 -12 9
8. 547 Α.Μ  Τ.Π* 7 1 0 6 18-27 -9 3
9. ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-
ΡΕΘΥΜΝΟΥ
8 1 0 7 16-26 -10 3
10. ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 8 0 0 8 0-24 -24 0

Υ.Σ: Οι ομάδες Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ και 547 Α.Μ  Τ.Π(*)έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Οι ομάδες στην 8η αγωνιστική συμμετείχαν με τους παρακάτω παλαίμαχους ποδοσφαιριστές:

ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ 1-0
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Ν., Γκαλονάκης Α.,  Λεντζάκης Ι., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ., Παλάσσης Σ., Γκιγκλάς Κ.,  Καπετανάκης Δ.  
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαγιωνάκης Δ., Ευαγγέλου Μ., Πετράκης Γ., Βουμβουράκης Ι., Σταρράς Σ., Αντωνίου Ι., Συνολάκης Μ., Γιαννακάκης Μ., Τζενεβράκης Γ.

ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ- ΕΘΝΙΚΟΣ 1-4
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Σταρράς Σ., Τσικνάκης Ν., Παπαδάκης Χ., Γεωργαλής Φ.,  Ραπτάκης Χ., Ξηράκης Γ., Παπουτσιδάκης Κ., Κουρμούλης Γ.  
ΕΘΝΙΚΟΣ: Κουτρούλης Δ., Αλεξάκης Γ., Αποστολάκης Θ., Δασκαλάκης Ν., Δραμηλαράκης Μ., Κακλαμάνος Ε., Τσουπάκης Α., Κλάδος Δ., Πατράκης Γ., Ρίστα Ε.

ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ – Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 3-4
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ:  Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν.,  Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε., Χατζηδάκης Μ., Πολιουδάκης Η., Μελαχρινάκης Μ., Μαριόλος Κ., Gerbi L., Τσίχλης Γ., Αγγελόπουλος Σ.
Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ: Αραμπατζόγλου Α., Αρχοντάκης Ζ., Δρουδάκης Γ., Ηλιάκης Ε.,  Κανακάκης Α.,Κασωτάκης Γ., Koroveshi J., Μαθιουδάκης Σ., Παπαγιαννάκης Ε., Κουκουβάγιας A., Μανωλούδης Ι., Μπαραδάκης Ε., Πετρογιαννάκης Ν., Φραγκιαδάκης Σ.,  Κουκουβάγιας Ι.  

PLATANOS TOURS – 547 Α.Μ. Τ.Π 6-3 
PLATANOS TOURS: Καψαλάκης Κ., Βασιλάκης Ι., Ζουμπεράκης Ν., Μπαξεβάνης Θ.,  Βουγιουκαλάκης Μ., Hebaj F., Τζανιδάκης Γ., Σώτας Γ., Ανυφαντάκης Ν., Χόμπης Χ.,  Κλάδος Π., Κατικάς Π.      
547Α.Μ Τ.Π : Κοτροζανάκης Ε., Μαρκόπουλος Ν., Κουτσάκης Α., Πλουσής Π., Τζιωρτζιώτης Χ., Ψωφάκης Θ., Λεϊλεκτσόγλου Κ., Πατελάκης Τ. 

Το εξ αναβολής παιχνίδι από την 5η αγωνιστική μεταξύ των ομάδων 547 Α.Μ. Τ.Π-Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ θα διεξαχθεί την Παρασκευή 5 Απριλίου 2019 στις 21:30 στο γήπεδο Ατσιποπούλου. 

Το 10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 θα συνεχιστεί κανονικά την Δευτέρα 8 αλλά και την Πέμπτη 11 Απριλίου 2019 με την διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής ως εξής:

ΔΕΥΤΕΡΑ 8 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Γήπεδο Μισιρίων 21:00
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ – ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ- PLATANOS TOURS

Γήπεδο Ρεθύμνου (Σοχώρα) 21:00
Τ.Ε.Ε ΡΕΘ./ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ- Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ

ΠΕΜΠΤΗ 11 ΑΠΡΙΛΙΟΥ
Γήπεδο Ατσιποπούλου 21:00
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-547 Α.Μ. Τ.Π
ΕΘΝΙΚΟΣ- ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ 3-0 α,α

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *