Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην ΕΚΑΣΚ (17-18/11)

Πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια περιελάμβανε το αγωνιστικό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΚ για τις Ρεθυμνιώτικες ομάδες. Τα τμήματα υποδομών κατάφεραν το απόλυτο σε Έφηβους και Παίδες, ενώ οι Άνδρες της Ακαδημίας Ρεθύμνου ηττήθηκαν στον… πόντο (57-56) από τη Μεσσαρά στο κλειστό των Μοιρών.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Μεσσαρά – Ακαδημία Ρεθύμνου 57-56
Τα δεκάλεπτα: 17-13, 29-23, 38-36, 57-56.
Ακαδημία Ρεθύμνου (Γιώργος Παπαδογιαννάκης): Σαρειδάκης 6, Φουντοραδάκης, Σκανδάλης 6, Σταυρακάκης 8(2), Τσικριτέας 6, Βουρβαχάκης, Αναστασιάδης 2, Τερζάκης 10(1), Κοροβέσης 1, Πρίμπας, Καραβάνης 9(1), Ιερωνυμάκης 8.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΑΟΚ Χανιά – Ακρωτήρι 72-43
Ανδρογέας – ΟΑ Χανίων 44-48
Μεσσαρά – Ακαδημία Ρεθ. 57-56
Κύδων – Ηρόδοτος 58-47
Πεδιάδα – Εργοτέλης 47-50
Ηράκλειο – Τηγανίτης 82-39

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. Κύδων 12 6-0
  2. Εργοτέλης 11 5-1
  3. ΑΟΚ Χανιά 11 5-1
  4. Ηράκλειο 10 4-2
  5. Ακρωτήρι 9 3-3
  6. Ηρόδοτος 9 3-3
  7. Μεσσαρά 9 3-3
  8. Πεδιάδα 9 3-3
  9. ΟΑΧ 9 3-3
  10. Ακαδημία Ρεθ. 7 1-5
  11. Τηγανίτης 6 0-6
  12. Ανδρογέας 6 0-6

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Ακρωτήρι – Ρέθυμνο BC 46-67
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 30-33, 37-47, 46-67.
Ρέθυμνο BC (Κώστας Μπαλάφας): Βεργάκης, Καλαϊτζάκης 8(1), Ψωμάς 9(2), Τζαγκαράκης 2, Κριτσωτάκης, Βαλμάς 4, Γρηγοράκης 1, Μοσχάκης 5(1), Δουβρής 6(2), Ηλιάκης, Ζαμπετάκης 22(2), Βοσκάκης 10. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΟΑ Χανίων – Δειλινό 79-56
Ακρωτήρι – Ρέθυμνο BC 46-67
Κίσαμος – Ανδρογέας 31-65
Άσκηση – Κύδων (αναβλήθηκε)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. Ρέθυμνο BC 12 6-0
  2. ΟΑ Χανίων 9 4-1
  3. Ακρωτήρι 8 3-2
  4. Ανδρογέας 8 3-2
  5. Κύδων 7 3-1
  6. Άσκηση 7 2-3
  7. ΑΟΚ Χανίων 6 1-4
  8. Δειλινό 6 1-4
  9. Κίσσαμος 5 0-6

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Κύδων – Ρέθυμνο BC 56-57
Τα δεκάλεπτα: 17-04, 29-20, 41-38, 56-57.
Ρέθυμνο BC (Κώστας Μπαλάφας): Ηλιάκης, Κοτσόκολος 4, Καμπανάκης, Μπουραλέξης, Κωνσταντινίδης 25(1), Σταματάκης 2, Χριστοδημητρόπουλος, Τσαχάκης, Βέλιου 5, Πασπαράκης, Λεμονάκης Ι., Μανετάκης 17(3). 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)
Κύδων – Ρέθυμνο BC 56-57
Ακρωτήρι – ΑΟΑΝ 59-57
Ανδρογέας – ΟΑ Χανίων 47-53
ΟΦΗ – Ηράκλειο (αναβλήθηκε)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. ΟΦΗ 13 6-1
  2. ΟΑ Χανίων 11 4-3
  3. Ανδρογέας 11 4-3
  4. Κύδων 9 4-1
  5. Ηράκλειο 9 4-1
  6. ΑΟΑΝ 9 2-5
  7. Ρέθυμνο BC 9 2-5
  8. Ακρωτήρι 8 1-6
  9. Ηρόδοτος 7 2-3

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ακαδημία Ρεθύμνου – ΟΦΣ Χανίων 61-31
Τα δεκάλεπτα: 20-06, 32-13, 47-22, 61-31.
Ακαδημία Ρεθύμνου (Παπαγιάννης): Χριστοδουλάκης Ε. 20(2), Χαιρέτης 14, Δερεδάκης, Νικολιδάκης, Μαριδάκης, Πετράκης , Καψαλάκης 8(2), Χριστοδουλάκης Σ. 6, Μουρατίδης, Διγενής 10, Παρασκευόπουλος 3(1), Γεωργαλής.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
ΑΟΚ Χανιά – Κύδων2 67-61
ΟΑ Χανίων2 – Ηρόδοτος2 42-85
Ακαδημία Ρεθ. – ΟΦΣ Χανίων 61-31
Ανδρογέας2 – Χανιά BC 70-30
Ηράκλειο2 – Πλατανιάς 70-51
Ρεπό: Ρέθυμνο BC2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ         Β.        Ν-Η

  1. Ηράκλειο2 15 7-1
  2. Κύδων2 14 5-4
  3. Ακαδημία Ρεθ. 14 6-2
  4. ΑΟΚ Χανίων 14 7-0
  5. Ηρόδοτος2 13 6-2
  6. Πλατανιάς 11 4-4
  7. Ρέθυμνο BC2 11 3-5
  8. Ανδρογέας2 11 3-5
  9. ΟΑ Χανίων2 11 2-7
  10. ΟΦΣ Χανίων 8 1-6
  11. Χανιά BC 8 0-8

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM
}