Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην ΕΣΠΕΚ (2-3/2)

Με νίκες συνέχισαν οι Άνδρες και οι Γυναίκες του Ν. ΟΠΕΡ, καταλαμβάνοντας τη 2η και την 1η θέση, αντίστοιχα. Παράλληλα, στο πρωτάθλημα Παμπαίδων και το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα σε Αρκάδι και Ν. ΟΠΕΡ, με τους “ερυθρόλευκους” να αναδεικνύονται νικητές.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Κύδων – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ
: 17-25, 21-25, 25-27.
Ν. ΟΠΕΡ (Νεκτάριος Νικάκης): Μπονατάκης, Καψαλάκης, Πετρακάκης Ν., Γαλανάκης, Λαδάκης, Τζανιδάκης, Παπαδάκις, Λεμπιδάκης, Πετρακάκης Α., Γαράκης, Ζότο, Ψυχουντάκης, Ντουντουλάκης, Ποθουλάκης.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
Χερρονάσιος – Σούδα 3-0
ΣΦΠ Χανίων – Ακρωτήρι 3-0
Κύδων – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΓΕΗ – Ηρόδοτος 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 9 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. ΓΕΗ            27        9-0       27-2
2. Ν. ΟΠΕΡ    15        5-4       16-12
3. Ηρόδοτος    14        4-5       17-17
4. ΣΦΠ Χανίων          14        4-5       21-13
5. Χερρονάσιος           13        6-2       18-16
6. Κύδων        10        4-5       14-19
7. Ακρωτήρι    6          2-7       8-21
8. Σούδα          3          1-8       4-24

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Παγχανιακός – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 06-25, 16-25, 17-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Πετράκης – Μπονατάκης – Λαδάκης): Σουιτσμέ, Ντουμανά, Χατζάκη, Βροντάκη, Σημαντηράκη, Δαβαρία, Εφεντάκη, Κογεράκη, Παπαδάκι, Σαριδάκη Μ., Σαριδάκη Α.

ΣΦΠ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-22, 27-25, 22-25, 25-19.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Τζιμπουκάκη, Βερβερίδη, Μηλά, Λεβεντέλη, Παυλάκη, Κανδεράκη, Γωνιωτάκη, Μποτζάκη, Σκούφη, Θεοδωρακοπούλου, Παπαδάκη, Μπενάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (11η)
Γιούχτας – Χερρονάσιος 3-0
ΣΦΠ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
Πήγασος – ΓΕΗ 3-1
Ακρωτήρι – Κύδων 3-1
Παγχανιακός – Ν. ΟΠΕΡ 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Ν. ΟΠΕΡ    33        11-0     33-2
2. ΓΕΗ            24        8-3       28-12
3. Πήγασος      23        8-3       26-14
4. ΟΚΑ Αρκάδι          18        6-5       23-17
5. Γιούχτας     18        6-5       19-16
6. Ακρωτήρι    14        5-6       15-23
7. ΣΦΠ Χανίων          12        4-6       20-25
8. Κύδων        11        5-6       16-21
9. Χερρονάσιος           0          2-9       8-28
10. Παγχανιακός         -3         0-11     3-33

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΚΑ Αρκάδι – Κύδων2 0-3
ΤΑ ΣΕΤ
: 09-25, 08-25, 14-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Μοτζάκη, Γιαννούλη, Τσιμποροπούλου, Μαρκατσάκη, Παπαδάκη, Κισσανδράκη, Γωνιωτάκη, Κανδεράκη, Γκέρμπη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Κύδων2 0-3
Αετός Χ. – Άνεμος Χ. 3-0
Σούδα – Κύδων1 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Κύδων1      18        6-0       18-1
2. Αετός Χανίων        15        5-1       15-3
3. Κύδων2      10        3-3       11-10
4. Σούδα          8          3-3       9-11
5. ΟΚΑ Αρκάδι          3          1-5       5-15
6. Ανεμος Χανίων      -3         0-5       0-18

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Ν. ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΤΑ ΣΕΤ
: 21-25, 20-25, 15-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Τζανιδάκης – Παπαδάκις): Βουμβουλάκης, Ξυδάκης, Γαλλιάκης Ι., Γαλλιάκης Α., Χάσικος, Μαναράκης, Θυμιατζής, Ποθητός, Ταταράκης, Βαλουμάς, Πολίτης, Βαβουράκης.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Καλλέργης Π., Αστρινάκης, Τσάκωνας, Φαρίνα, Ζουμπουλάκης, Βαλασάκης, Ηλιάκης, Λάσκα,, Τζαγκαράκης, Ανδρεδάκης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. ΓΕΗ            6          2-0       6-0
2. ΣΦΠ Χανίων          6          2-0       6-0
3. ΟΚΑ Αρκάδι          3          1-1       3-3
4. Ν. ΟΠΕΡ    3          1-1       3-4
5. Ηρόδοτος    0          0-2       1-6
6. ΟΦΗ           0          0-2       0-6

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Άνεμος – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΤΑ ΣΕΤ
: 11-25, 04-25, 14-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Αγγελάκη, Ξεκαλάκη, Παυλάκη, Μυγιάκη, Πικιώνη, Φουρφουλάκη Δ., Φουρφουλάκη Αρ., Μαμαλάκη, Σταυρουλάκη, Σταγάκη, Λιονή, Μεταξάκη, Παπαλεξάκη, Αλεβιζάκη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
Άνεμος – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
Σούδα – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
Παγχανιακός – ΣΦΠ Χανίων 0-3
Ακρωτήρι – Κύδων 3-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. ΣΦΠ Χανίων          13        5-0       15-4
2. Ακρωτήρι    13        4-1       14-3
3. Κύδων        11        3-3       13-9
4. Αετός Χανίων        9          3-2       9-7
5. Ν. ΟΠΕΡ    9          3-3       10-10
6. Παγχανιακός           6          2-3       6-10
7. Σούδα          3          1-3       4-9
8.ΟΚΑ Αρκάδι           5          2-3       7-11
9.Ανεμος Χανίων       -3         0-4       0-15

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’
ΟΚΑ Αρκάδι – ΟΠΑ 2-3
ΤΑ ΣΕΤ: 9-25, 25-20, 24-26, 25-19, 08-15.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Ξεκαλάκη, Σταυρουλάκη, Κτιστάκη, Αγγουριφάκη, Ταταράκη, Φανουργάκη, Χατζηορφανού, Τσούλα Α., Τσούλα Δ.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (3η)
Κύδων2 – Άνεμος3 (10/2)
ΟΚΑ Αρκάδι2 – ΟΠΑ 2-3
Άνεμος2 – Σούδα2 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Σούδα2        8          3-0       9-2
2. Κύδων2      6          2-0       6-2
3. Άνεμος3      4          1-1       5-4
4. Άνεμος2      3          1-2       4-6
5. ΟΠΑ           2          1-2       5-8
6. ΟΚΑ Αρκάδι2        1          0-3       2-9

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM