Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην ΕΣΠΕΚ (2-3/3)

Την κυριαρχία τους επιβεβαίωσαν οι Γυναίκες του Ν. ΟΠΕΡ, κερδίζοντας και στην έδρα της τη ΓΕΗ με 3-2 σετ, καταλαμβάνοντας και μαθηματικά την 1η θέση στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚ. Επίσης, σημαντική νίκη 4άδας πέτυχε και το Αρκάδι επί του Κύδωνα με 3-1 σετ εκτός έδρας, ενώ οι Άνδρες του Ν. ΟΠΕΡ ηττήθηκαν από τον Ηρόδοτο με 0-3 σετ, χάνοντας παράλληλα και τον Γιώργο Τζανιδάκη λόγω τραυματισμού στο γόνατο.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ
Ν. ΟΠΕΡ – Ηρόδοτος 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 15-22, 15-25, 24-26.
Ν. ΟΠΕΡ (Νεκτάριος Νικάκης): Καψαλάκης, Τζανιδάκης, Ψυχουντάκης, Πριναράκης, Κλεβίστ, Ντουντουλάκης, Δράκος, Πετρακάκης Ν., Πετρακάκης, Ποθουλάκης, Ποθητός. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η)
Χερρονάσιος – ΓΕΗ 0-3
Ν. ΟΠΕΡ – Ηρόδοτος 0-3
Ακρωτήρι – Κύδων (6/3)
Σούδα – ΣΦΠ Χανίων 0-3 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. ΓΕΗ 39 13-0     39-3
2. ΣΦΠ Χανίων 23 7-5       30-13
3. Ηρόδοτος 23 7-5       26-17
4. Ν. ΟΠΕΡ 17 6-7       20-23
5. Χερρονάσιος 16 7-5       21-25
6. Κύδων 13 5-7       17-25
7. Ακρωτήρι 10 3-9       13-27
8. Σούδα 3 1-12     4-36

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 1-3
ΤΑ ΣΕΤ: 25-22, 21-25, 20-25, 22-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Λεβεντέλη, Βερβερίδη, Τζιμπουκάκη, Μηλά, Σκούφη, Κανδεράκη, Μπατζάκη, Θεοδωρακοπούλου,. Παυλάκη.

ΓΕΗ – Ν. ΟΠΕΡ 2-3
ΤΑ ΣΕΤ: 22-25, 25-19, 25-18, 20-25, 12-15.
Ν. ΟΠΕΡ (Πετράκης – Μπονατάκης – Λαδάκης): Ντουμανά, Σουιτσμέ, Βροντάκη –λ, Σημαντηράκη, Στέφου, Μανούρη, Σαριδάκη, Χατζάκη, Δαβαρία, Μπεμπή, Δηλαβέρη, Τσουρουπάκη. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (15η)
Παγχανιακός – Χερρονάσιος 0-3 α.α.
Ακρωτήρι – Γιούχτας 2-3
Πήγασος – ΣΦΠ Χανίων 3-0
Κύδων – ΟΚΑ Αρκάδι 1-3
ΓΕΗ – Ν. ΟΠΕΡ 2-3 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 15 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Ν. ΟΠΕΡ 43 15-0     45-6
2. ΓΕΗ            34        11-4     39-15
3. Πήγασος      31        11-4     35-19
4. ΟΚΑ Αρκάδι          30        10-5     35-19
5. Γιούχτας     24        8-7       27-24
6. ΣΦΠ Χανίων          16        5-9       25-35
7. Ακρωτήρι 16 5-10     20-35
8. Κύδων        14        6-9       20-31
9. Χερρονάσιος 5 4-11     15-36
10. Παγχανιακός         -6         0-13     4-45

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ
ΟΦΗ – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ
: 15-25, 17-25, 16-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Γιάννης Παπαδάκις): Πολίτης, Ποθητός, Βαλουμάς, Ντουντουλάκης, Ψυχουντάκης, Ποθουλάκης, Ταταράκης, Σπιθουράκης, Πριναράκης. 

ΟΚΑ Αρκάδι – ΓΕΗ 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 15-25, 18-25, 13-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Μυγιάκης, Καλλέργης Γ., Αστρινάκης, Τσάκωνας, Φαρίνα, Ζουμπουλάκης, Βαλασάκης, Λάσκα, Βανταράκης, Ζαφειριάδης. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (7η)
ΟΦΗ – Ν. ΟΠΕΡ 0-3
ΟΚΑ Αρκάδι – ΓΕΗ 0-3
Ρεπό: ΣΦΠΧ 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. ΣΦΠ Χανίων 14 5-0       15-2
2. ΓΕΗ            13        4-1       14-3
3. ΟΚΑ Αρκάδι          6          2-3       6-9
4. Ν. ΟΠΕ Ρεθύμνου  6          2-3       6-9
5. ΟΦΗ           0          0-5       0-15

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα 3-0
ΤΑ ΣΕΤ
: 25-19, 25-20, 25-18.
Ν. ΟΠΕΡ (Στέλιος Πετράκης): Δαβαρία, Φραγκάκου, Σαριδάκη Μ., Σαριδάκη Α., Νυξ, Ντουμανά, Παπαδοπετράκη, Κουταλά, Ανυφαντάκη. 

ΟΚΑ Αρκάδι – Παγχανιακός 0-3
ΤΑ ΣΕΤ:22,-25, 17-25, 17-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Μανώλης Αντωνάκης): Μπενάκη, Σουφαλιδάκη, Σοφιανού, Σκούφη, Παπαδάκη Α., Παπαδάκη Ε., Μαρκατσάκη, Κανδεράκη, Γιαννιούλη. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
Ν. ΟΠΕΡ – Σούδα 3-0
ΟΚΑ Αρκάδι – Παγχανιακός 1-3
Ακρωτήρι – ΣΦΠ Χανίων 1-3 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. ΣΦΠ Χανίων 24 8-1       25-6
2. Ακρωτήρι 20 7-2       23-9
3. Ν. ΟΠΕΡ 22 7-2       24-8
4. Παγχανιακός 12 4-5       14-15
5. ΟΚΑ Αρκάδι 3 1-8       3-24
6. Σούδα 0 0-9       0-27 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΚΑ Αρκάδι – Κύδων1 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 16-25, 13-25, 11-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Αγγελάκη, Ξεκαλάκη, Παυλάκη, Χατζηδάκη, Φουρφουλάκη, Μυγιάκη, Μαμαλάκη, Σταυρουλάκη, Σταγάκη, Λιονή, Μεταξάκη, Φουρφουλάκη Δ., Παπαλεξάκη, Αλεβυζάκη. 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
Αετός – Σούδα 3-0
Άνεμος – κύδων2 (7/3)
ΟΚΑ Αρκάδι – κύδων1 0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Κύδων1 27 9-0       27-1
2. Αετός Χανίων        21        7-2       21-7
3. Σούδα 12 4-5       14-17
4. Κύδων2 10 3-5       12-16
5. ΟΚΑ Αρκάδι 8 2-7       11-21
6. Ανεμος Χανίων      -3         0-7       1-24

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΚΑ Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 1-3
ΤΑ ΣΕΤ: 17-25, 25-23, 21-25, 17-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Αλεβυζάκη, Παπαλεξάκη, Μεταξάκη, Λιονή, Σταυρουλάκη, Μαμαλάκη, Μυγιάκη, Φουρφουλάκη, Χατζηδάκη, Παυλάκη, Ξεκαλάκη, Αγγελάκη, Πικιόνι, Σκούφη.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Αντφαντάκη, Κουταλά, Παπαδοπετράκη, Τσαμπεκίδου, Ρεσουλάι, Βεργάκη, Ψυχουντάκη, Φραγκιαδάκη, Κλάδου, Φοβάκη, Παπανίκου, Βενιανάκη, Δαφνομήλη.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)
Κύδων – Σούδα 3-0
Αετός Χ. – Παγχανιακός 3-1
Ακρωτήρι – ΣΦΠ Χανίων 3-1
ΟΚΑ Αρκάδι – Ν. ΟΠΕΡ 1-3 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η     ΣΕΤ
1. Ακρωτήρι 25 8-1       26-4
2. ΣΦΠ Χανίων 22 7-1       22-7
3. Κύδων        20        6-3       22-9
4. Αετός Χανίων 15 5-4       16-15
5. Παγχανιακός 9 3-6       10-16
6. Ν. ΟΠΕΡ 9 4-4       13-17
7.ΟΚΑ Αρκάδι           7          3-5       12-19
8. Σούδα          7          2-6       9-19
9.Ανεμος Χανίων       -3         0-7       0-24

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM