6 Δεκεμβρίου 2022

Τα αποτελέσματα της Α1 (9η) και των προημιτελικών της Α2 του Εργ. Μπάσκετ

Με την διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδο στην Α1 κατηγορία του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ. Στην Α2 κατηγορία είχαμε το Σαββατοκύριακο τα προημιτελικά της φετινής διοργάνωσης με τις ομάδες, Γιατρών, Κούμων, Platanos Tours και Τυποεκδοτική Μπαμιάκης να επικρατούν των αντιπάλων τους και να διασταυρώνουν τα ξίφη τους στα ημιτελικά το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.

A1 Κατηγορία (9η αγωνιστική)
ΕΛ.ΑΣ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 57-29
Διαιτητές: Μαρκογιαννάκης, Μαρινάκης.
Δεκάλεπτα: 13-2, 22-16, 31-23, 57-29
ΕΛ.ΑΣ. (Γαλητσιάνου): Ρακιντζής 8 (2), Δαμανάκης 14 (2), Καραβάνης 10, Μαμαλάκης 9, Κωνσταντινίδης, Δημουλάς 2, Κανλής 14 (1).
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης): Βιδιαδάκης, Γαβράς 4, Μαθηνός 3, Μάνεσης 6 (2), Τρανταλίδης, Ροδινός 4, Βότζης 10 (2), Τζενεβράκης 2.

XPRESS COPY – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 32-54
Διαιτητές: Μαρκογιαννάκης, Μαρινάκης.
Δεκάλεπτα: 6-24, 12-35, 23-47, 32-54.
XPRESS COPY (Χατζηδάκης):  Καλογεράκης 6 (2), Ορφανουδάκης 4, Γιακουμπής 1, Ηλιάκης, Πιοτογιαννάκης, Τσουλάκης 4, Ζήσιμος 9, Σπίτας 8.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Γιαννακάκης): Μοσχάκης 2, Βασιλάκης 22 (1), Τριπολιτάκης 12, Θεοδοσόπουλος 3 (1), Μαραβελάκης, Πολιτάκης 10, Αραμπατζόγλου, Αλυγιζάκης 2, Συριανόγλου 3 (1).

ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ 68-61
Διαιτητές: Καμπίτσης, Καθαράκης
Δεκάλεπτα: 15-12, 32-25, 50-34, 68-61
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Προβιάς): Μανέτας 7, Γεωργιόπουλος 5 (1), Αθανασόπουλος 6 (2), Σεγρεδάκης 2, Δούκας, Κονιτόπουλος 16 (1), Πελιβανίδης 6, Καρακεσίσογλου, Αναγνωστόπουλος 2, Κόης 9, Στάμος 15.
ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ (Μαθιουλάκης): Σταυρουλάκης Ν. 9 (2), Γκάτζιας 11 (1), Σταυρουλάκης Χρ. 2, Ανυφαντάκης 2, Μαραγκουδάκης, Τσίχλης 8, Χαρκιανάκης, Ζουμπεράκης 29.

PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ – Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 37-77
Διαιτητές: Καμπίτσης, Σταυρουλάκης
Δεκάλεπτα: 9-21, 21-44, 28-59, 37-77
PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης): Κιουρτσιδάκης 1, Σταγκουράκης 8, Μανιατάκης 2, Βασιλάκης 6, Οικονομάκης 6, Μακριδάκης 2, Μπερνιδάκης, Κουλουριώτης 12, Σαλβαράκης, Ρούλιος.
Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. (Θεοδοσουλάκης): Παπαδάκης Μ. 3, Κανακάκης 9, Παπαδάκης Χαρ. 6, Καλογεράκης 15 (1), Σταυρουλάκης 8, Παπαδογιαννάκης, Οικονομίδης 30 (4), Θεοδοσουλάκης 6.

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ/ΙΔ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – HAAGEN DAZS 55-71
Διαιτητές: Σταυρουλάκης, Καθαράκης.
Δεκάλεπτα: 14-14, 24-30, 37-50, 55-71.
ΕΚΠ./ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ (Μ. Σαββοργινάκης): Μ. Σαββοργινάκης, Καίσαρης 7, Μίχας, Πετρακάκης, Μαθιουδάκης 2, Παπαδάκης 16 (3), Β. Σαββοργινάκης 4, Κατσανεβάκης 7, Ιερωνυμάκης 19.
HAAGEN DAZS (Ξενίδης): Θερμιώτης 8, Κούμουλος 17 (4), Χατζηδάκης 2, Πλεμμένος 3 (1), Καλαιτζάκης 17 (4), Βασιλείου 2, Κυρμιζάκης 5 (1), Πουλ 2, Γκογκίτσας 9, Κουγιουμτζάκης, Πηγουνάκης 6(2).
Βαθμολογία Α1 Κατηγορία
1. ΕΛ.ΑΣ 18
2. HAAGEN DAZS 17
3. ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ 16
4. Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. 14
5. ΦΟΙΤΗΤΕΣ 14
6. ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 13
7. ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 12
8. ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ 12
9. XPRESS COPY 10
10. PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ 9

Α1 Κατιγορία – Προημιτελικά
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/3/2015
19:30 (Α1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ΕΚΠ. / ΙΔ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/3/2015
15:30 (Α1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) HAAGEN DAZS – ΕΛ.ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ
17:15 (Α1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) ΕΛ.ΑΣ – ΣΤΟΑ ΜΕΛΩΔΙΑΣ
19:00 (Α1 ΘΕΣΕΙΣ 1-8) Α.Ο. ΣΠΗΛΙΟΥ B.C. – ΦΟΙΤΗΤΕΣ
A2 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα των Προημιτελικών
(ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΓΙΑΤΡΟΙ – ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 43-33
Διαιτητές: Θεωδοράκης, Καθαράκης.
Δεκάλεπτα : 12-2, 14-11, 28-25, 43-33
ΓΙΑΤΡΟΙ (Σιβαρόπουλος): Σταυρουλάκης, Καταρτζής 5, Γουδάς 6, Σαμωνάκης 2, Σιβαρόπουλος, Ζαφείρης 4, Παρασκάκης 4, Βασιλάκης 9, Ζαχαράκης 13 (1), Φουσταλιεράκης.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ (Τζανουδάκης): Τζανουδάκης 3, Κακλαμάνος 11, Καλαιντζάκης, Παπαδάκης Κ. 10, Γεωργάλης 2, Νικολιδάκης, Πετρακάκης 1, Πετροπουλάκος 4, Παπαδάκης Ι, Τσικνάκης, Πετράκης 2.

(ΘΕΣΕΙΣ 1-4) COSTA COSTA – ΤΥΠΟΕΚΔ.ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ 35-45
Διαιτητές: Αρτεμάκη, Πελίκα.
Δεκάλεπτα: 13-14, 24-27, 29-36, 35-45.
COSTA COSTA (Mακρυδάκης): Χριστουλάκης 9 (1), Τζαγκαράκης, ΣΙβαρόπουλος 4, Τεριζογλου 4, Βασιλάκης, Λαμπρίδης 11 (3), Μπραζιώτης, Σταυρουλάκης 3, Κλάδος 4.
ΤΥΠΟΕΚΔΟΤΙΚΗ ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ (Θεοδοσόπουλος): Καπαρός 2, Ρωμανιουδάκης 18 (2), Καλογεράκης, Κεραμιανάκης 4, Περαντωνάκης, Θεοδοσόπουλος, Σαμψών 1, Κονταξάκης Μ. 7, Κονταξάκης Ν. 5, Τσιμπισκάκης 8, Μανωλουδάκης, Μπαμιάκης.

(ΘΕΣΕΙΣ 1-4) S/M 7 DAYS – ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 35-49
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καλαϊτζής
Δεκάλεπτα: 12-7, 17-25, 29-33, 35-49
S/M 7 DAYS (Καθαράκης): Καθαράκης 8 (1), Σταράκης, Παναγιωτόπουλος, Παυλιδάκης 9, Παλαφούτης Μ. 14 (3), Παπαδόπουλος 4.
ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Μαμαλάκης): Γκόκος, Θανάσης 13 (2), Μαμαλάκης 10 (2), Κυριακάκης 22, Γεωργακάκης 4, Κλωνάρης, Μαμαλάκης Στ., Φουντουκίδης 16, Παρθενιώτης 3, Παππάς 2, Ψωμάς 2.

(ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – PLATANOS TOURS 53-63
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καλαϊτζής
Δεκάλεπτα: 18-14, 34-34, 46-49, 53-63
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός): Κιοσσές, Ξαφόπουλος, Πλιανός 16 (1), Δαμιανός, Βουμβουράκης, Τασιούλης 11, Νικολιδάκης 23 (7), Παλτατσίδης 3 (1).
PLATANOS TOURS (Πετράκης): Βροντάκης 2, Αγγελάκης 24 (1), Γιάκας, Βουγιουκαλάκης Β. 9, Βουγιουκαλάκης Μ. 9, Γεωργίου 3, Βελονάκης, Σανδαλάκης 3, Σκούφογλου, Φωτάκης 16, Πετράκης.

Α2 Κατηγορία – Ημιτελικά
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/3/2015
16:00 (Α2 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) ΓΙΑΤΡΟΙ – ΚΟΥΜΟΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
17:45 (Α2 ΘΕΣΕΙΣ 1-4) PLATANOS TOURS – ΤΥΠΟΕΚΔ. ΜΠΑΜΙΑΚΗΣ

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *