Τα αποτελέσματα της ΕΚΑΣΚ (5-6/10)

Πέντε παιχνίδια με Ρεθυμνιώτικο ενδιαφέρον διεξήχθησαν το Σαββατοκύριακο (5-6/10), μετρώντας 2 νίκες και 3 ήττες.
Νικηφόρα συνέχισαν οι Έφηβοι του Ρέθυμνο BC, ενώ τις πρώτες τους ήττες γνώρισαν οι Έφηβοι Β’ και οι Παίδες Β’ της Ακαδημίας Ρεθύμνου και οι Παίδες του Ρέθυμνο BC. Αντίθετα, με νίκη ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους οι Νεανίδες του Αρκαδίου.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Εργοτέλης – Ρέθυμνο BC 54-81
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
: 14-18, 24-30, 37-52, 54-81.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Κώστας Μπαλάφας): Καψάλης 34(2), Ρονάλντο 16, Ηλιάκης, Καμπανάκης, Κωνσταντινίδης 11(1), Βαλμάς 9, Μπουραλέξης, Κοτσόκολος, Δούσμανης 11, Λεμονάκης, Κοτσαμπασίδης, Χριστοδημητρόπουλος.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Ηρόδοτος – Ηράκλειο 47-84
ΑΟΑΝ – Κύδων 62-73
ΑΟΚ Χανιά – Ανδρογέας 63-58
Εργοτέλης – Ρέθυμνο BC 54-81
ΟΑΧ – ΟΦΗ 72-70

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η

  1. Ηράκλειο 4 2-0
  2. Ρέθυμνο BC 4 2-0
  3. Ανδρογέας 3 1-1
  4. ΟΦΗ 3 1-1
  5. Ηρόδοτος 3 1-1
  6. Κύδων 3 1-1
  7. ΑΟΚ Χανιά 3 1-1
  8. ΟΑΧ 3 1-1
  9. Εργοτέλης 0 0-2
  10. ΑΟΑΝ 0 0-2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (3η)
Ηράκλειο – ΑΟΑΝ
Κύδων – ΑΟΚ Χανιά
Ανδρογέας – Εργοτέλης
Ρέθυμνο BC – ΟΦΗ
ΟΑΧ – Ηρόδοτος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ακαδημία Ρεθύμνου – Ακρωτήρι 47-63
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
: 05-09 , 10-29 , 30-50, 47-63.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Καίσαρης): Γεωργαλής 2, Χαιρέτης 11(2), Παπαδόπουλος 2, Χριστοδουλάκης 6, Καψαλάκης 14(2), Πλευράκης, Διγενής 9(1), Μουρατίδης 3.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Μεσσαρά – Τηγανίτης 36-35
Πλατανιάς – Πεδιάδα 69-71
Ακαδημία Ρεθύμνου – Ακρωτήρι 47-63
Δειλινό – Σητειακός 112-60
Ρεπό: Ιεράπετρα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η

  1. Ακρωτήρι 4 2-0
  2. Μεσσαρά 4 2-0
  3. Ακαδημία Ρεθ. 3 1-1
  4. Δειλινό 3 1-1
  5. Πεδιάδα 3 1-1
  6. Ιεράπετρα 2 1-0
  7. Σητειακός 2 0-2
  8. Πλατανιάς 2 0-2
  9. Τηγανίτης 1 0-1

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (3η)
Τηγανίτης – Πλατανιάς
Πεδιάδα – Ακαδημία Ρεθύμνου
Ακρωτήρι – Δειλινό
Σητειακός – Ιεράπετρα
Ρεπό: Μεσσαρά

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Εργοτέλης – Ρέθυμνο BC 76-54
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-13, 39-30, 54-36, 76-54.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Κώστας Μπαλάφας): Ηλιάκης 2, Μανουκαράκης, Στρατιδάκης 7, Μαύρος, Κωνσταντινίδης 25(2), Σταματάκης 9(1), Απανωμεριτάκης 1, Τσαχάκης 4, Τσόλκας, Ασμαριανάκης, Βαμβακάς, Γκιουλέας 6.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Ηρόδοτος – Ηράκλειο 39-99
ΑΟΑΝ – Κύδων 48-68
ΑΟΚΧ – Ανδρογέας 70-48
Εργοτέλης – Ρέθυμνο BC 76-54
ΟΑΧ – ΟΦΗ 43-93

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η

  1. Ηράκλειο 4 2-0
  2. Κύδων 4 2-0
  3. Εργοτέλης 4 2-0
  4. ΑΟΚ Χανιά 3 1-1
  5. Ανδρογέας 3 1-1
  6. Ρέθυμνο BC 3 1-1
  7. ΟΦΗ 3 1-1
  8. ΑΟΑΝ 2 0-2
  9. Ηρόδοτος 2 0-2
  10. ΟΑΧ 2 0-2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (3η)
Ηράκλειο – ΑΟΑΝ
Κύδων – ΑΟΚ Χανιά
Ανδρογέας – Εργοτέλης
Ρέθυμνο BC – ΟΦΗ
ΟΑ Χανίων – Ηρόδοτος

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
Ακρωτήρι – Ακαδημία Ρεθύμνου 69-53
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-16, 37-30, 56-44, 69-53.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κατσουλάκης-Μίχας): Μάντζιος 2, ΦροΪδάκης, Θεοδωρής, Χριστοδουλάκης Σ. 10, Χριστοδουλάκης Χ., Καψαλάκης 24(2), Διγενής 14, Νικολακάκης, Μακρόγιαννος 3(1).

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (2η)
Ηράκλειο2 – ΟΑΧ2 59-46
Χανιά BC – Δειλινό 34-51
ΟΦΣΧ – Κύδων2 43-54
Ακρωτήρι – Ακαδημία Ρεθύμνου 69-53

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ        Β.        Ν-Η

  1. Ακρωτήρι 4 2-0
  2. Κύδων 4 2-0
  3. Δειλινό 4 2-0
  4. Ακαδημία Ρεθ. 3 1-1
  5. Ηράκλειο2 3 1-1
  6. ΟΑΧ2 3 1-1
  7. Χανιά BC 2 0-2
  8. ΟΦΣ Χανίων 2 0-2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (3η)
ΟΑΧ2 – Χανιά BC
Δειλινό – ΟΦΣΧ
Κύδων2 – Ακρωτήρι
Ακαδημία Ρεθύμνου – Ηράκλειο2 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
Ιεράπετρα – ΟΚΑ Αρκάδι 61-67
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-17, 28-30, 44-52, 61-67.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Απαβαλοάιε 8, Μυλωνά 13, Ανδρεάδου 12, Σταυγιαννουδάκη 11, Καλαιτζιδάκη 17(1), Ζολώτα Μ.2, Ζολώτα Ε.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (1η)
Ιεράπετρα – ΟΚΑ Αρκάδι 61-67
ΟΑ Χανίων – ΟΦΗ 112-69
Ρεπό: Ηρόδοτος

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (2η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Ηρόδοτος
ΟΦΗ – Ιεράπετρα
Ρεπό: ΟΑ Χανίων

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM