2 Φεβρουαρίου 2023

Τα αποτελέσματα της 5ης αγ. στην Α1 και 3ης στην Α2 του Εργ. Πρωταθλήματος Μπάσκετ

Τα φαβορί επικράτησαν στις αναμετρήσεις της Α1, με εξαίρεση την ομάδα του Photo Έκφραση που ηττήθηκε για 2η φορά φέτο στο πρωτάθλημα από το Klados Tours 62-70. Την πρώτη της νίκη πετυχε η Best For με «θύμα» την ομάδα των Φοιτητών.
Στον Α’ όμιλο της Α2 κατηγορίας, ξεκούραστη παραμονή στην κορυφή της βαθμολογίας είχαμε για τους Χορευτές, ενώ οι Γιατροί έβαλαν «φρένο» την ομάδα του ΤΕΕ Ρεθύμνου με 52-45.

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

HAAGEN DAZS BC – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 58-51.
Διαιτητές: Δημητρουλάκης Ε. , Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα:09-19, 19-08, 10-12, 20-12.
HAAGEN DAZS BC (Γκογκίτσας Χ.): Λαμπαρδάκης Μ. 30(2), Πλεμμένος Θ. , Ξενίδης Γ. 2 , Βασιλείου Ε. 3, Τριχάκης Γ. 5, Μπονατάκη Γ. 6, Χατζηδάκης Μ. 12, Κουγιουμουτζής Γ.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ (Τρανταλιδής Χ., Χατζηδάκης Β.): Οικονομάκης Λ. 5(1), Καλιγιάννης Ε. 4, Παπαδάκης Γ. 10, Λίτινας Δ. 2, Τρανταλίδης Χ. , Μπέμπης Σ. 7, Μιχαλάκης Η. 13(2), Χαιρέτης Γ. 2, Μιχαλάκης Γ. , Ροδινός Ε. 8(2).

KOUMOI RETHYMNOY BC – BEST CAR 72-46
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ., Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα:17-09, 12-12, 23-09, 20-16.
KOUMOI RETHIMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Μίχας Κ. 14(2), Λεωνιδάκης Χ. 6, Μαμαλάκης Σ. 6(2), Λιονάκης Μ. 14, Σαπουντζής Γ. 6, Καφετζάκης Δ. 2, Λεβκάης Μ. 13(3), Καίσαρης Θ. 11(2).
BEST CAR( Καληδονάκης Ν.): Κουντουδάκης Ε. 10(1), Τσιλεδάκης Λ. 15(1), Παπαδάκης Α. 16, Χατζηδάκης Ν. 3, Καταρτζής Κ. 2.


ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – ΣΠ
HΛΙ BC 54-76
Διαιτητές: Θεωδορακης Ε. , Μακρογιαννης Ι.
Δεκάλεπτα: 14-17, 13-24, 22-17, 05-18.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ (Αραμπατζόγλου Α): Μοσχάκης Κ. , Ανεζάκης Μ. 9(1), Συριανόγλου Γ. 2, Αλυγιζάκης Ε. 8, Βασιλόπουλος Π. 6, Τσιχλάκης Μ. 8, Τσιμπισκάκης Ν. 14(3), Δρουδάκης Γ. 7.
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Γ.): Παπαδογιαννάκης Γ. 12(2), Οικονομίδης Γ. 23(3), Χρυσουλάκης Α. 10(2), Παπαδάκης Χ. , Παπαδάκης Γ. , Συντιχακης Μ. , Πολιτάκης Ν. 12, Παπαδογιαννάκης Π. 2, Ζουμπεράκης Κ. 17.

 

PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ – KLADOS TOURS 62-70
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε. , Μακρόγιαννης Ι.
Δεκάλεπτα: 16-13, 12-21, 16-18, 18-18.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Κιουρτσιδάκης Ν. , Τσαχ’αακης Ι. 17(5), Βασιλάκης Ε., Μαραγκουδάκης Β. 2, Δολιανήτης Δ. 8(1), Νταλιάνης Α. 9, Σταυρουλάκης Α. 7(1), Κανλής Κ. 19(1).
KLADOS TOURS (Petway B.): Περδικης Β. 4, Jovanovic B. 8(2), Κλάδος Π. , Ορφανουδακης Γ. 22(1), Θεωδοσουλακης Γ. , Πετρίδης Ι. , Πατέρας Ν. 5, Αντουράκης Μ. 18(2), Βαραν’ακης Ε. 4, Ιερωνυμάκης Κ. 9(1).

 

BEST FOR – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 62-49
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. ,Τεπεριδης.
Δεκάλεπτα: 15-09, 19-18, 10-08, 18-14.
BEST FOR (Βελονάκης Η.): Βελονάκης Η. , Παπαδάκης Θ.  16(2), Μακαρδονας Δ. 5, Σερσεμής Δ. 2, Κυλάφης Φ. 13, Τσιχλής Λ. 17(3), Σαββοργιαννακής Β. 9.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.): Σεγρεδακης Ν. 4(1), Τανισχιδης Χ. 3, Ψαρουδάκης Σ. 6, Αντωνιάδης Κ. 2, Ματθαιουδάκης Λ. 3, Αντωνίου Ε. 2, Καριωτης Σ. , Δάσκαλος Μ. 15(2), Σταματάκης Ε. , Λεβέντης Θ. 4, Βλάσσης Κ. 3, Πανερης Γ. 7.

Εξ αναβολής 4ης αγωνιστικής
ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 69-56
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Λελεδακης.
Δεκάλεπτα:21-10, 16-17, 12-15, 20-14.
ΦΟΙΤΗΤΕΣ (Βλάσσης Κ.): Σεγρεδάκης Ν. 14(3), Ψαρουδάκης Σ. 10, Μπάλτσιος Κ. , Αντωνιάδης Κ. 3, Ματθαιουδάκης Λ. 4, Αντωνίου Ε. 3(1), Καριώτης Σ. , Δάσκαλος Μ. 11(2), Μπαϊράμης Ε. 4, Λεβέντης Θ. 3(1), Βλάσσης Κ. 1, Πανερης Γ. 16.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 2, Ανεζάκης Ε. 2, Γιαννούλης Δ. 3(1), Συριανόγλου Γ. , Αλυγιζάκης Ε. 2, Κατσαντώνης Ι. 9, Βασιλόπουλος Π. , Τσιχλάκης Μ. 8(1), Τσιμπισκάκης Ν. 19(3), Δρουδάκης Γ. 11.

Βαθμολογία Α1
Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KOUMOI BC 10 5 359 270 89
2 ΣΠΗΛΙ 9 5 332 280 52
3 KLADOS TOURS 9 5 248 207 41
4 HAAGEN DAZS BC 9 5 282 266 16
5 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 8 5 318 306 12
6 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 7 5 294 314 -20
7 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 6 5 279 314 -35
8 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 6 5 273 325 -52
9 BEST FOR* 5 5 233 264 -31
10 BEST CAR 5 5 214 286 -72

 

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Α2 Κατηγορία – Α’ όμιλος
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

ARKADI BCBILLIAS BC 66-32
Διαιτητές: Καθαράκης, Πετρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 14-11, 11-11, 19-08, 22-02.
ARKADI BC (Σεγρεδάκης): Χριστοφορίδης Α. , Θωμαδάκης Η. 11, Καλλιτσουνάκης Γ. 15(1), Αλεξανδράκης Π. 13(3), Λιοδάκης Ν. 3(1), Καρλάκης Ε. , Καρατζέτζος Κ. 6, Βουρβαχάκης Α. 14(4), Δοξαστάκης Ε. , Αγγελάκης Ι. 4
BILLIAS BC (Δούκας): Γιακουμάκης Ε. 15(2), Βασιλείου Ρ. 11, Μαραγκουδάκης Κ. , Περπιράκης Ι. 3(1), Βαρλάκης Ε. 3.

 

PLATANOS TOURS – ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ 59-48
Διαιτητές: Καθαράκης, Τεπερίδης.
Δεκάλεπτα: 15-14, 13-07, 18-16, 13-11.
PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης): Μαρίνος Ι. 8(1), Φωτάκης Σ. 23(5), Βουγιουκαλάκης Μ. , Σκέρλος Λ. , Βαρδάκης Η. 4(1), Μαλλιαρός Ν. 2, Παπαδάκης Ι. 1, Βελονάκης Γ. , Γαβράς Σ. 21(2)
ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ (Αντουράκης): Δημητριάδης Α. 4, Δουζίνας Γ. 11(2), Σταυρουλάκης Ν. 13(2), Μπαραδάκης Β. 10, Γαλερός Σ. 5(1), Αλεβυζάκης Σ. 2, Καραογλάνης Χ. , Σκούφογλου Σ. 1, Καλλιτσουνάκης Κ. 2.

 

ΓΙΑΤΡΟΙ – ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 52-45
Διαιτητές: Θεοδωράκης Ε. , Λελεδάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 09-05, 14-10, 04-11, 14-17.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Κανδυλάκης Ι..): Γιακουμάκης Ι. 5, Γιακουμάκης Ε. 4, Ζαχαράκης Α., Σιβαρόπουλος Ν. 1,  Μουτάφης Γ. 5(1), Μπούτσιας Σ. 15, , Τζανάκης Ι. 12(2), Καθαράκης Φ. 3, Σταυρουλάκης Α. 2, Κανδυλάκης Ι. 2, Πελτέκης Α., Βαρούχας Ε. 3.
ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Νικολάου Γ.) : Παπαδουράκης Γ. 8, Λαμπρινός Σ., Νικολάου Γ., Χουστουλάκης Ε. , Δαγαράκης Ε. 2,  Συμεωνίδης Κ.1, Σπιτάς Β. 15(1), Σφακιανάκης Κ., Καλογεράκης Γ. 6(1), Μαθιουδάκης Σ.13(1), Χρόνης Γ. Παπαδόπουλος Χ.

STS PARKING  – ΧΟΡΕΥΤΕΣ  0-20 α.α.


Βαθμολογία στην
 Α2 – Α’ ομιλος

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΧΟΡΕΥΤΕΣ 6 3 138 89 49
2 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 5 3 140 71 69
3 ARKADI BC 5 3 157 117 40
4 ΓΙΑΤΡΟΙ 5 3 157 129 28
5 PLATANOS TOURS 4 3 79 68 11
6 ΟΙΩΝΟΣ-ΙΚΟΝΕΣ 4 3 102 101 1
7 BILLIAS BC 3 3 68 206 -138
8 STS PARKING* 0 3 0 60 -60

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *