Τα αποτελέσματα των διασυλλογικών αγώνες Ανδρών-Γυναικών!

Η Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Κρήτης με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης – Περιφερειακές Ενότητες Χανίων, Ρεθύμνης, Ηρακλείου, Λασιθίου, της Δημοτικής Επιχείρησης Ανάπτυξης Αθλητισμού Ηρακλείου, του ΔΟΠΑΦΜΑΗ και των Ε.Α.Κ. Ηρακλείου και Χανίων, διοργάνωσε τους διασυλλογικούς αγώνες Ανδρών – Γυναικών, σύμφωνα με την κεντρική προκήρυξη του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. 1446-26/4/2021.
Οι διασυλλογικοί αγώνες είναι πρόκριση για τα πανελλήνια πρωταθλήματα, τα οποία στη συνέχεια αποτελούν αγώνες πρόκρισης για τις διεθνείς διοργανώσεις του 2021.

Οι αγώνες έγιναν σε δύο ομίλους, στα Χανιά με τα σωματεία των νομών Χανίων και Ρεθύμνου και στο Ηράκλειο για τα σωματεία Ηρακλείου – Λασιθίου, σύμφωνα με το εγκεκριμένο υγειονομικό πρωτόκολλο διεξαγωγής αγώνων του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. και οι αθλητές – τριες.

Οι νικητές και οι επιδόσεις των αθλητών του ΟΚΑ Αρκάδι και ΓΑΣ Περάματος στο Διασυλλογικό Ανδρών – Γυναικών στον όμιλο των Χανίων:

100μ Ανδρών (Άνεμος 0.2)
1ος Κιοσσές Χαβάτζης Αυγερινός (Πελασγός Λάρισας) 11.26, 8ος Γιαχάι Αιμίλιος (ΟΚΑ Αρκάδι) 11.70, 9ος Φλουρής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος) 11.33, 10ος Ζουλάκης Εμμ. (ΟΚΑ Αρκάδι) 11,82. 19ος Πλατοκούκης Νίκος (ΓΑΣ Περάματος) 12.61.

200μ Ανδρών
Τουλούμης Γιώργος (Ελ.Βενιζέλος) 23.17, 3ος Φετοκάκης Αριστείδης (ΟΚΑ Αρκάδι) 23.47, 7ος Ζουλάκης Εμμ. (ΟΚΑ Αρκάδι) 24,42, Φλουρής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος) 25.23, 12ος Πλατοκούκης Νίκος (ΓΑΣ Περάματος) 25.79, 13ος Χατζημαρκάκης Εμμ. (ΟΚΑ Αρκάδι) 26,37.

400μ Ανδρών
1ος Φετοκάκης Αριστείδης (ΟΚΑ Αρκάδι) 51.11

800μ. Ανδρών
Βολακάκης Βασίλης (ΑΟ Κύδων) 1:59.51

1500μ Ανδρών
1ος Σπαντιδάκης Αντώνης (ΑΟ Κύδων) 4:24.69

Άλμα σε ύψος
Ταρλάμης Δημήτριος (Ελ.Βενιζέλος) 1.65

Άλμα επί κοντώ Ανδρών
Τεοντοσίου Εμμανουήλ (Ελ.Βενιζέλος) 4.50

Τριπλούν Ανδρών
Τεοντοσίου Εμμαν.( Ελ.Βενιζέλος) 13.34 (+0.6)

Δισκοβολία Ανδρών
1ος Μπουζάκης Κώστας (Ελ.Βενιζέλος) 51.35

Σφυροβολία Ανδρών
1ος Φραντζεσκάκης Χρήστος (Ελ.Βενιζέλος) 74.50

Ακοντισμός Ανδρών
1ος Φετζγκα Κριστιάνο (ΑΟ Κύδων) 55.27

4Χ100μ Ανδρών
1ος ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 44.93

Η Βαθμολογία των Ανδρών
ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 205
ΑΟ Κύδων 115
A.Π.Ο Θύελλα Καλάθενων 56
ΟΚΑ Αρκάδι 34
Νέαρχος Χανίων 17
ΓΑΣ Περάματος 5
Θησεύς  0
ΑΟ Κισάμου 0

 

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube

100μ Γυναικών (Άνεμος 0.0)
1η Λιναράκη Ευα (Ελ.Βενιζέλος) 12.44, 11η Νικολακάκη Δέσποινα (ΟΚΑ Αρκάδι 14.14.

200μ Γυναικών
1η Ψυλάκη Μαρία (ΑΟ Κύδων) 26.06, 3η Κλαψινού Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 26.87,  9η Δροσάκη Μαριγιάννα (ΟΚΑ Αρκάδι) 29.35,  10η Νικολακάκη Δέσποινα (ΟΚΑ Αρκάδι) 30.21,  13η Νικηφόρου Κατερίνα (ΟΚΑ Αρκάδι) 30.58.

400μ Γυναικών
1η Κλαψινού Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 59.96,  3η Χλιαουτάκη Χαρά (ΟΚΑ Αρκάδι) 1:01.72,  6η Χουρδάκη Ελευθερια (ΟΚΑ Αρκάδι) 1.04.01,  7η Δροσάκη Μαριγιάννα (ΟΚΑ Αρκάδι) 1.04.33.

800μ Γυναικών
1η Δοβρου Κατερινά (ΓΣ Γλυφάδας) 2.11.49

1500μ Γυναικών
1η Δόβρου Αικατερίνη (ΓΣ Γλυφάδας) 4:42.08.

400μ εμπόδια Γυναικών
Κατσούλη Έλενα 1:07.14

Ύψος Γυναικών
1η Βαβουλέ Κατερίνα (Κύδων) 1.72 .

Επι κοντώ Γυναικών
1η Κασσωτάκη Μυρτώ (Ελ.Βενιζέλος) 3.70.

Μήκος Γυναικών
1η Βαλλιάδη Έρρικα (Ελ.Βενιζέλος) 5.06.

Τριπλούν Γυναικών
1η Βαλλιάδη Έρρικα (Ελ.Βενιζέλος) 11.90 .

Σφαιροβολια Γυναικών
1η Καπνισάκη Ειρήνη (Ελ.Βενιζέλος) 13.50.

Δισκοβολία Γυναικών
1η Μαυρεδάκη Μαρία (Ελ.Βενιζέλος) 42.63.

Σφυροβολία Γυναικών
Βαμβουκάκη Κατερίνα (Ελ.Βενιζέλος) 53.96

4Χ100μ Γυναικών
1ος Ελ.Βενιζέλος 49.80 (Τσαλουκίδου Ε.-Σημαντηράκη Ε.-Αρναντωνάκη Γ.-Λιναράκη Ε.),
2ο ΟΚΑ Αρκάδι 50.55 (Χουρδάκη, Χλιαουτάκη, Δραμιτινού, Μπικέσκου)

Η Βαθμολογία των Γυναικών
ΓΣ Ελ.Βενιζέλος 246
ΟΚΑ Αρκάδι 68
ΑΟ Κύδων 62
Θησεύς 49
Νέαρχος Χανίων 43
A.Π.Ο Θύελλα Καλάθενων 20
ΓΑΣ Περάματος  0
ΑΟ Κισάμου 0

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *