Πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια περιελάμβανε το αγωνιστικό πρόγραμμα των Ρεθυμνιώτικων ομάδων στην ΕΚΑΣΚ, μετρώντας 4 νίκες και 3 ήττες.
Παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες των Ρεθυμνιωτών:
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΦΗΒΩΝ
Ρέθυμνο BC – Ηρόδοτος 65-72
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-20, 31-32 (ημιχρ.), 46-47, 65-72 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Μπαλάφας): Φραγκιαδάκης Σ. Καλαϊτζάκης 15(1), Ψωμάς 3(1), Ηλιάκης, Λαγουδάκης 7, Φραγκιαδάκης Α., Γρηγοράκης 3, Μοσχάκης 7(1), Κριτσωτάκης, Τζαγκαράκης 9, Ζαμπετάκης 7, Βοσκάκης 14(1).
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
Ανδρογέας – Ακαδημία Ρεθύμνου (αναβλήθηκε)
Ρέθυμνο BC – Ηρόδοτος 65-72
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Κύδων1 – Ρέθυμνο BC1 61-60 παρ., (54-54 κ.α.)
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 17-15, 29-33 (ημιχρ.), 39-39, 54-54 (κ.α.), 61-60 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC1 (Κώστας Μπαλάφας): Ηλιάκης 2, Καμπανάκης, Κοτσόκολος 19, Κωνσταντινίδης 13(1), Σταματάκης 18, Χριστοδημητρόπουλος, Λεμονάκης 2, Μανιουδάκης, Απλαδάς, Βέλιου 6.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)
Ακρωτήρι – ΑΟΚ Χανιά1 29-44
Κύδων1 – Ρέθυμνο BC1 61-60 παρ. (54-54 κ.α.)
Ρεπό: ΟΑ Χανίων1
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η
- Κύδων1 12 6-0
- ΟΑ Χανίων1 10 4-2
- Ακρωτήρι 9 2-5
- Ρέθυμνο BC1 8 2-4
- ΑΟΚ Χανίων1 6 1-4
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΑ Χανίων – ΟΚΑ Αρκάδι 49-45
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 15-12, 26-20 (ημιχρ.), 38-35, 49-45 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Γιώργος Θεοδοσουλάκης): Θεοδοσουλάκη 27, Μυλωνά, Γουνάκη, Καβρουλάκη, Δαφέρμου, Λαζίδου 6, Μικεδάκη Χ. 4, Μικεδάκη Ε. 2, Απαββαλοάιε, Βεργίτση, Καλαϊτζιδάκη 6.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
ΟΑΧ – ΟΚΑ Αρκάδι 49-45
Εργοτέλης – Ηρόδοτος 44-42
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η
1. ΟΑ Χανίων 8 3-2
2. Ηρόδοτος 7 2-3
3. ΟΚΑ Αρκάδι 6 2-2
4. Εργοτέλης 6 2-2
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Ρέθυμνο BC2 – ΑΟΚ Χανιά 28-25
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 09-05, 14-11 (ημιχρ.), 19-14, 28-25 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC2 (Αντώνης Νταλιάνης): Δροσάκης 12(2), Πανταγιάς 5(1), Καβούνης, Σταγκουράκης, Πετυχάκης, Βαράκης 2, Καλογεράκης, Καντάμ 3, Ψαρουδάκης 3, Καράλης 5.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
Ρέθυμνο BC2 – ΑΟΚ Χανιά 28-22
Κύδων2 – ΟΑ Χανίων2 (αναβλήθηκε)
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η
- Κύδων2 10 5-0
- ΟΑΧ2 8 3-2
3. ΑΟΚ Χανιά 8 2-4
4. Ρέθυμνο BC2 7 1-5
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ – Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
Ρέθυμνο BC1 – ΟΑΧ 2000 59-07
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 17-0, 28-02 (ημιχρ.), 42-04, 59-07 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC1 (Πέτρος Πολοπετράκης): Μυκονιάτης 8(1), Λίτινας 2, Μανουκαράκης 5(1), Καργάκης, Απανωμεριτάκης 7(1), Βουτσάς 10, Βάρδας 2, Τσικνάκης 5(1), Γαλερός 6, Μαύρος, Γιαννακόπουλος 8, Ταταράκης 2, Μπιτζέκου 4.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (8η)
Χανιά BC – Κίσαμος 15-35
Ρέθυμνο BC1 – ΟΑΧ 2000 59-08
Ρεπό: Πλατανιάς
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η
- Πλατανιάς 12 6-0
- Ρέθυμνο BC1 11 5-1
- Κίσαμος 10 3-4
4. Χανιά BC 6 1-4 - ΟΑΧ2000 6 0-6
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΑΠ – ΟΚΑ Αρκάδι2 11-32
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 0-9, 07-15 (ημιχρ.), 10-22, 11-32 τελικό.
ΕΑΠ (Πολοπετράκη – Χλιαουτάκη): Βουλουμπασάκη Γ., Γιαννακάκη Ι. 6, Λεβέρ Ο., Βερνάδου Α. 2, Σαββάκη Μ., Οικονόμου 3, Ευ. Μυστράκη (Μιχαήλ), Ευ. Μυστράκη (Ελευθερίου), Βαρδάκη Μ., Βαρδάκη Ε., Χριστοδουλάκη Α., Ξενίδη Μαρία – Χαρά.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ2 (Γιώργος Θεοδοσουλάκης): Θεοδοσουλάκη 6, βΒαράκη 3, Σταγάκη, Ιερωνυμάκη 5, Νησωτάκη, Λιναράκη 8, Χαμάλι 1, Ζιγκάιλο, Τζάρη, Βαρότση, Βεργίτση 5, Βιβινή, Σταγογιάννη, Σταφυλάκη 2.
ΟΑΧ 2000 – ΟΚΑ Αρκάδι1 17-37
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 01-12, 13-18 (ημιχρ.), 15-31, 17-37 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ1 (Γιώργος Θεοδοσουλάκης): Πατσάνι 7, Ζολώτα Μ. 9, Ζολώτα Ε. 9, Λεμπιδάκη 4, Μεργέμογλου 2, Βεργιτσάκη 6, Παλόκα, Τσουδερού, Αλιάι, Μανελάρη, Νικολακάκη, Γυπαράκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΕΑΠ – ΟΚΑ Αρκάδι2 11-32
ΟΑΧ 2000 – ΟΚΑ Αρκάδι1 17-37
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η
1. ΟΚΑ Αρκάδι2 11 5-1
- ΟΚΑ Αρκάδι 10 5-0
- ΟΑΧ1 8 3-2
- ΟΑΧ2 7 2-3
- ΕΑΠ 7 1-5
6. ΟΑΧ2000 4 0-5