Το Final-4 στο Κ14 ΕΠΣΡ στους Αρμένους, δράση και σε Κ10, Κ12 ΕΠΣΡ

Σε μία διαφορετική διοργάνωση προχωράει η ΕΠΣ Ρεθύμνου για τα Play Off του πρωταθλήματος Υποδομών Κ14 της Ένωσης. Πιο συγκεκριμένα η Ρεθυμνιώτικη Ένωση με την συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης, διοργανώνει αυτό το Σαββατοκύριακο (14-15 Μαΐου) Final-4 μεταξύ των 4 κορυφαίων βαθμολογικά ομάδων της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος στην ηλικιακή κατηγορία Κ14 (ποδοσφαιριστές γεννηθέντες από το 2008 και μικρότεροι).

Παράλληλα το Σαββατοκύριακο είναι προγραμματισμένα να διεξαχθούν παιχνίδια για την 6η και 7η Αγωνιστική στο Κ10 ΕΠΣΡ, αλλά και μία αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική του Κ12 ΕΠΣΡ.

Στο Final-4 που θα διεξαχθεί εξ’ ολοκλήρου στο γήπεδο των Αρμένων και θα αποτελεί γιορτή για το ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο, θα μονομαχήσουν για τον τίτλο ο 1ος της κανονικής διάρκειας Ολυμπιακός Ρ., ο 2ος ΑΟΝ Αστέρας Ρ.1, ο 3ος ΑΟ Άρης1 και ο 4ος ΑΟΝ Αστέρας Ρ.2 που υπερτέρησε στην ισοβαθμία με την Ε.Α.Π.

Αρχικά σήμερα, Σάββατο (14/5) θα διεξαχθούν οι ημιτελικοί Ολυμπιακός Ρ.-ΑΟΝ Αστέρας Ρ.2 (17.00) και ΑΟΝ Αστέρας Ρ.1 – ΑΟ Άρης1 (19.00). Αύριο, Κυριακή (15/5) είναι προγραμματισμένοι να διεξαχθούν ο Μικρός Τελικός μεταξύ των ηττημένων των ημιτελικών (17.00) και ο Μεγάλος Τελικός μεταξύ των νικητών (17.00), από όπου και θα αναδειχθεί ο πρωταθλητής Κ14 ΕΠΣΡ.

Να σημειωθεί πως σε περίπτωση ισοπαλίας σε όλους τους αγώνες, αυτοί θα οδηγηθούν απευθείας στην διαδικασία των πέναλτι (χωρίς παράταση) για να αναδειχθεί ο νικητής.

Όσο δε για τις απονομές αυτές θα λάβουν χώρα μετά το πέρας του τελικού της Κυριακής, στις 20.30 στο γήπεδο των Αρμένων, όπου έχουν προσκληθεί να δώσουν το παρόν όλες οι συμμετέχουσες ομάδες στο φετινό πρωτάθλημα Κ14 ΕΠΣΡ.

Αναλυτικά, η σχετική ενημέρωση της ΕΠΣΡ αναφέρει:

«Σύμφωνα με την προκήρυξη του πρωταθλήματος Υποδομών Κατηγορίας  Κ14 (11χ11-γενν.2008 και νεότεροι) ποδ/κής περιόδου 2021 –2022 στο τέλος των αγώνων του πρωταθλήματος θα γίνουν αγώνες PLAY OFF όπου οι τέσσερις (4) πρώτοι θ’ αγωνιστούν μεταξύ τους σε ουδέτερα γήπεδα.  Θ΄ αγωνιστεί ο 1ος με τον 4ο και ο 2ος με τον 3ο .  Οι νικητές αυτών των αγώνων θα παίξουν Μεγάλο Τελικό και οι ηττημένοι Μικρό Τελικό.

Σύμφωνα με τον βαθμολογικό πίνακα οι 4 ομάδες που θα αγωνιστούν είναι: Ολυμπιακός Ρεθύμνου με  24 βαθμούς, ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου(1) με 21 βαθμούς, ΑΟ Άρης Περιβολίων(1) με 18 βαθμούς και ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου(2) με 12 βαθμούς  όπου ισοβαθμούσε με την ΑΕ Ατσιπ-Πρινέ αλλά στον μεταξύ τους αγώνα κέρδισε ο ΑΟΝ Αστέρας Ρεθύμνου(2) με τέρματα 1-5 (άρθρο 20 του ΚΑΠ)».

 

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ FINAL-4 ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ14 ΕΠΣΡ (2008-09)

Γήπεδο Αρμένων

Ημιτελικοί

Σάββατο 14 Μαΐου

17.00 Ολυμπιακός Ρ. – ΑΟΝ Αστέρας2 (Αρμένων – Κελεσίδης, Βλαχάκης, Μ. Κοντογιάννης).

19.00 ΑΟΝ Αστέρας1 – ΑΟ Άρης1 (Αρμένων – Κελαϊδής, Βλαχάκης, Μ. Κοντογιάννης).

Κυριακή 15 Μαΐου

17.00 Μικρός Τελικός (Ηττημένοι Ημιτελικών) (Αρμένων – Κελεσίδης, Αγαλιώτης, Κοντούλας).

19.00 Μεγάλος Τελικός (Νικητές Ημιτελικών) (Αρμένων – Αγαλιώτης, Κελεσίδης, Κοντούλας).

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ10

6η Αγωνιστική

Σάββατο 14 Μαΐου

10.00 ΑΟΝ Αστέρας1 – ΑΟ Άρης (Ρεθύμνο – Κελεσίδης).

10.00 Ολυμπιακός Ρ. – Ρεθυμνιακός (Καλογεράκη – Κελαϊδής).

11.30 ΑΕΜ – Φοίνικας (Καλογεράκη – Κελεσίδης).

18.00 ΑΟ Ποσειδών – ΑΟΝ Αστέρας2 (Ρεθύμνου – Χονδρογιάννης).

 

7η Αγωνιστική

Κυριακή 15 Μαΐου

10.00 ΑΟ Άρης – Ολυμπιακός Ρ. (Καλογεράκη – Κελεσίδης).

11.30 Φοίνικας – ΑΟ Ποσειδών (Καλογεράκη – Κελεσίδης).

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Κ12

9η Αγωνιστική

Σάββατο 14 Μαΐου

11.00 ΑΟΝ Αστέρας2 – ΑΟ Άρης2 (Ρεθύμνου – Χονδρογιάννης).

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *