Φιλική ισοπαλία (1-1) με καλή εικόνα για Ρεθυμνιακό (photos)

Ισόπαλο 1-1 έληξε το πρώτο φιλικό του Ρεθυμνιακού στην τρέχουσα περίοδο  προετοιμασίας, με αντίπαλο τον Πανακρωτηριακό στο γήπεδο της Σοχώρας.

Το εν λόγω φιλικό ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για τους δυο προπονητές Νίκο Καραδάκη και Γιώργο Τσομπάνογλου να δουν την αγωνιστική κατάσταση όλων των παικτών τους μετά από τις πρώτες ημέρες της προετοιμασίας. Ο Ρεθυμνιακός έδειξε αρκετά καλά στοιχεία, αν και βρίσκεται στην αναζήτηση 4-5 ακόμη ποδοσφαιριστών για να συμπληρωθεί το ρόστερ του, αφού μπήκε στην Γ’ Εθνική πριν από μερικές ημέρες από το παράθυρο μετά από την οριστική αποχώρηση της ΑΕΜ. Με τους μπλε δοκιμάστηκε ο 18χρόνος κεντρικός αμυντικός Θανάσης Γιαννακόπουλος, αγωνιζόμενος σε όλο το α’ ημίχρονο, αφήνοντας καλές εντυπώσεις.

Το πρώτο φετινό γκολ του Ρεθυμνιακού πέτυχε ο Βασίλης Αντίοχος στο 28’, όταν με υποδειγματικό πλασέ άνοιξε το σκορ, με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 52’ ήρθε η ισοφάριση για τον Πανακρωτηριακό με κοντινό σουτ του Καρλίτο, με τους πρωταθλητές Χανίων να έχουν και ένα δοκάρι με τον Δρακάκη στο 19’.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γρύλλης, Δασκαλομαρκάκης, Βαρβαντάκης.

ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ (Νίκος Καραδάκης): Δημητριάδης (31’ Παλιεράκης), Μαρουλάκης, Γιαννακόπουλος, Λ. Ταμάμης, Κουδουνάκης, Δροσάκης, Δελήμπασης, Άννι, Αντίοχος, Φοβάκης, Ι.Σ. Σηφακάκης

Β’ Ημίχρονο: Παλιεράκης (61’ Πολιουδάκης), Σιόρε, Γάσπαρης, Κυριακόπουλος, Ψωρογιάννης, Καψαλάκης, Βάρδας, Κοντορινάκηςτ, Χότζα (64’ Πλεύρης), Γ. Αντιασβίλι, Μερτίρι.

ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ (Γιώργος Τσομπάνογλου): Συροκάκης (35’ Χριστουλάκης, 69’ Βέρδος), Παπακαστρίτσιος, Βουρβαχάκης, Λιονάκης, Ρουσσάκης, Μάστορας, Καρλίτο, Σκουλάς, Βασιλομιχελάκης, Δρακάκης, Αναστασόπουλος. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν επίσης οι: Κελάκης, Γιαπιντζάκης, Νικολακάκης, Μπάτζιο, Μπαγετάκος, Δάλλας, Γουρλιώτης.