«Χόρεψε» στην βροχή!!!

Ένα ακόμα σημαντικό «διπλό» πανηγύρισε η Επισκοπή, κερδίζοντας στα Χανιά το ΣΥΝΚΑ με 0-2 σε ένα ματς που διακόπηκε λόγο καταρρακτώδους βροχής στο 75’ και ξεκίνησε ξανά μετά από 20 λεπτά. Μετά την νίκη αυτή οι Ρεθυμνιώτες αύξησαν την διαφορά τους όπου τους διώκτες τους στους 4 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγ. (Εδώ)

H Βαθμολογία της Γ’ Εθνικής (Εδώ)

Με την συμπλήρωση 10 λεπτών αγώνα η Επισκοπή άνοιξε το σκορ με τον με τον Πίσπα, που πήρε το «ριμπάουντ» σε σουτ του Νάνι που σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του ΣΥΝΚΑ. Στο 65’ οι Ρεθυμνιώτες διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Φάμπιο που εκμεταλλευτικέ πάσα του Νίκιτς.

Στο 76’ ο κ. Ταμπουρατζής διέκοψε τον αγώνα λόγω βροχόπτωσης, με το ματς να ξεκιναει και πάλι μετά από 20′ λεπτά, και 5’ αργότερα οι γηπεδούχου κέρδισαν πέναλτι με τον Νικόλτση.  Ο τερματοφύλακας Χανιωτάκης όμως είπε «όχι» συμβάλλοντας σημαντικά και αυτός στην κατάκτηση της νίκης της ομάδα στου.

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ (Θέμελης): Κασαπίδης, Ιμέρη, Γεωργούλης, Λάμπσε, Μαθιουδάκης, Μποτωνάκης, Βαρδάκης, Σινκ (57’ Κόλα), Νικόλτσης, Παληγιώργος (46’ Βασιλάκης), Βεστάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Χανιωτάκης, Πολυχρόνης, Λίμα, Μπρίτο, Καρβουνιάρης, Νίκιτς (81’  Φουκαράκης), Νάνι (88’ Ζαφειράκης), Πίσπας (85’ Ξεπαπαδάκης), Τσιριγώτης. Φάμπιο, Σουμπασάκης.