2 Φεβρουαρίου 2023

Όλα τα αποτελέσματα σε Α1 και Α2 του Εργασιακού Μπάσκετ

Στην Α1 κατηγορία του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου έγινε το Σαββατοκύριακο η 7η αγωνιστική. Αντίστοιχα στο Α’ όμιλο της Α2 είχαμε αγώνες της 5ης αγωνιστικής και στον Β’ όμιλο δυο αναμετρήσεις από την εξ αναβολής 2ης αγωνιστική.

Οι Κούμοι επικρατήσαν και 74-47 των Ελ. Επαγγελματιών και παρέμειναν στην κορυφή, ενώ το δεύτερο Σπήλι κέρδισε στο ντέρμπι το Photo Έκφραση με 69-60 και ισοβαθμεί με την ομάδα του Klados Tours που επικράτησαν του Haagen Dazs BC με 48-57.

Στην Α2 (Α’) οι πρωτοπόροι Χορευτές και Αρκάδι BC προχώρησαν με νίκες φτάνοντας του 9 βαθμούς και πέντε ματς. Στο Β’ όμιλο κορυφή «έπιασε» η ομάδα Olympic-Delarte, αλλά με παιχνίδι παραπάνω.

 

Α1 Κατηγορία

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

BEST FORBEST CAR 52-60
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 08-12, 22-17, 15-06, 08-25.
BEST FOR (Σαββοργιαννάκης Μ.): Σαββοργιαννακής Μ. 9 (3), Λαδάκης Α. , Παπαδάκης Θ. 2, Μακαρδονας Δ. , Σερσεμάς Δ. , Κυλαφης Φ. 10, Τσιχλής Λ. 19 (5), Παναγιωτάκης Μ. 3 (1), Σαββοργιαννάκης Β. 7 (1), Βελονάκης Η. 2.
BEST CAR (Καληδονακης Ν.): Παπαδάκης Α. 13 (3), Τσιλεδακης Λ. 9 (1), Χατζηδάκης Ν. 12, Καταρτζής Κ. 2, Κλάδος Κ. 9 (3), Κουντουδάκης Ε. 15.

 

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ – ΦΟΙΤΗΤΕΣ 69-75.
Διαιτητές: Πετρόπουλος Γ. , Καθάρακης Β.
Δεκάλεπτα:12-14, 13-17, 24-24, 20-20.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλίδης Χ., Μιχαλάκης Η.): Οικονομάκης Λ. 4, Καλλιγιάννης Μ. 1, Σακελλαρίδης Δ. , Λίτινας Δ. 4 (1), Μιχαλάκης Γ. , Παπαδάκης Γ. 7, Χαιρέτης Γ. 4, Μπεμπής Σ. 7, Μιχαλάκης Η. , Χατζηδάκης Ε., Νταουντάκης Μ. 35 (3), Ροδινός Ε. 7.
ΦΟΙΤΗΤΈΣ (Βλάσσης Κ.): Λεβέντης Θ. 2, Ψαρουδάκης Σ. 11(1), Σεγρεδάκης Ν. 14 (3), Αντωνιάδης Κ. 6, Ματθαιουδάκης Λ. 15 (2), Χατζηδάκης Ι. , Καριωτης Σ. 2, Δάσκαλος Μ. 9(1), Κουτουμπας Κ. 2, Σταματάκης Ε. , Βλάσσης Κ. , Πανέρης Γ. 14.

 

ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ – KOUMOI RETHYMNOU  47-74.
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Καθαρακης Β.
Δεκάλεπτα: 08-16, 09-21, 19-16, 11-21.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΊΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 2, Ανεζάκης Ε. 8(1), Γιαννούλης Δ. 2, Συριανόγλου Γ. , Αλυγιζάκης Ε. 8, Κατσαντώνης Ι. 13, Τσιχλάκης Μ. 10, Τσιμπισκάκης Ν. , Δρουδάκης Γ. 4, Αραμπατζόγλου Α.
KOUMOI RETHIMNOY BC (Καίσαρης Θ.): Μίχας Κ. 7(2), Λεωνιδάκης Χ. 4, Μαμαλάκης Σ. 3(1), Καφετζάκης Δ. 9(3), Σαπουντζής Γ. , Λεβάκης Μ. 12(2), Καίσαρης Θ. 20(3), Λιονάκης Μ. 19.

 

HAAGEN DAZS BC – KLADOS TOURS 48-57.
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Ε. , Κώτσου Ε.
Δεκάλεπτα: 17-16, 05-13, 14-11, 08-17.
HAAGEN DAZS BC(Γκογκιτσας Χ.): Πλεμμένος Θ. 7, Θερμιώτης Ι. 9, Ξενίδης Γ. 2, Καλαϊτζάκης Μ. 3, Βασιλείου Ε. 5(1), Τριχάκης Γ. 3, Χατζηδάκης Μ. 10, Κουγιουμτζής Γ. , Λαμπαρδάκης Μ. 9.
KLADOS TOURS(PETWAY B.): Βαρανάκης Ε. 5(1), Κλάδος Π. 4, Ορφανουδάκης Γ. 15, Πετρίδης Ι. , Πατέρας Ν. 5(1),  Αντουράκης Μ. 4, Περδίκης Β. 6, Jovanovic B. 12(4), Ιερωνυμάκης Κ. 6.

 

PHOTO EKΦΡΑΣΗ – ΣΠΗΛΙ B.C. 60-69.
Διαιτητές: Σταυρουλάκης Ε. ,  Κώτσου Ε.
Δεκάλεπτα: 15-19, 17-21, 13-17, 15-12.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν.): Χριστινάκης Β. 16(5), Κιουρτσιδάκης Ν. , Τσαχάκης Ι. 7, Βασιλάκης Ε. , Μαραγκουδάκης Β. 2, Νύκταρης Κ. 8(2), Δολιανήτης Δ. 2, Νταλιάνης Α. , Σταυρουλάκης Α. 5(1), Παρασύρης Κ. , Κιαγιαδάκης Χ. 13, Κανλής Κ. 7(1).
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Οικονομίδης Γ. 18(2), Παπαδογιαννάκης Γ. 3(1), Χρυσουλάκης Α. 23(1), Παπαδάκης Χ. 13(2), Παπαδάκης Γ. , Συντιχάκης Μ. , Πολιτάκης Ν., Παπαδογιαννάκης Π. 2, Ζουμπεράκης Κ. 10.

Η Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία
Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KOUMOI BC 14 7 495 354 141
2 ΣΠΗΛΙ 13 7 491 417 74
3 KLADOS TOURS 13 7 375 305 70
4 HAAGEN DAZS BC 11 7 367 385 -18
5 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 11 7 450 428 22
6 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 10 7 422 455 -33
7 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 9 7 382 436 -54
8 BEST CAR 8 7 322 394 -72
9 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 8 7 392 470 -78
10 BEST FOR 7 7 362 414 -52

 

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

A2 Κατηγορία Α’ όμιλος  

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής
PLATANOS TOURS – ΧΟΡΕΥΤΕΣ 60-64
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης
Δεκάλεπτα: 14-15, 15-13, 14-13, 16-18.PLATANOS TOURS (Βουγιουκαλάκης): Μαρίνος Ι. 16(4), Φωτάκης Σ. 19(2), Αγγελάκης Κ. 8, Ζουμπεράκης Ν. 8, Βουγιουκαλάκης Μ. , Βαρδάκης , Μαλλιαρός Ν. 4, Βελονάκης Γ. , Γαβράς Σ. 5(1)
ΧΟΡΕΥΤΕΣ (Λελεδάκης): Καπαρός Ε. 15(1), Παππαδογιάννης Ν. 9, Μακεδάκης Β. 20(3), Τσόγκας Γ. 2, Ρουμαντζης Ι. , Κιοσσές Β. 2, Καλυβιανάκης Χ. 2, Χρυσικός Δ. 12, Σειραγάκης Β. , Λελεδάκης Ε. , Καζανης Γ. 2.

 

ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ – BILLIAS B.C. 75-28
Διαιτητές: Πετράκης, Ρασούλη
Δεκάλεπτα: 13-05, 24-02, 25-13, 13-08.
ΟΙΩΝΟΣ/ΙΚΟΝΕΣ (Αντουράκης): Δημητριάδης Α. 11(2), Δουζινας Γ. 14(2), Καραογλάνης Χ. 3(1), Αντονόπουλος Γ. 4, Γαλερός Σ. 9(1), Αλεβυζάκης Σ. 8, Δούβρος Ν. 1, Σταυρουλάκης Ν. 10(2), Σταυρουλάκης Π. 7(1), Μπαραδάκης Β. 6, Καλλιτσουνάκης Κ. 2.
BILLIAS B.C. (Δούκας): Ταταράκης Α. , Βασιλείου Ρ. 10(1), Γιακουμάκης Α. 3(1), Μαραγκουδάκης Κ. 1, Πολιουδάκης Π. , Περπυράκης Ι. , Σπαντιδάκης Μ. 5, Κεραμιανάκης Δ. 9(2), Βαρδάκης Ε.

 

ΑΡΚΑΔΙ BC – ΓΙΑΤΡΟΙ 50-41
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Λελεδάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 11-07, 17-13, 16-11, 06-10.
ARKADI BC (Σεγρεδάκης): Χριστοφορίδης Σ. 2, Δοξαστάκης Ε., Λιοδάκης Ν. 7, Θωμαδάκης Η. 6(2), Δαϊράτζης Ι. , Καρλάκης Ε. 2, Βουρβαχάκης Α. 13(1), Αγγελάκης Ι. 13, Αλεξανδράκης Π., Καλλιτσουνάκης Γ. 7.
ΓΙΑΤΡΟΙ (Τζανάκης Γ.): Γιακουμάκης Ε. 2, Κανδυλάκης Ι., Μπούτσιας Σ. 9, Σφακιανάκης Μ. 4, Καθαράκης Φ. 5(1), Βαρούχας Μ., Τζανάκης Γ. 7, Σταυρουλάκης Α. , Πελτέκης Α., Ζαχαράκης Α., Βότζης Ι. 10(2), Μουτάφης Γ.

 

Η Βαθμολογία στην Α2-Α’

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 ΧΟΡΕΥΤΕΣ 9 5 253 201 52
2 ARKADI BC 9 5 255 205 50
3 ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 8 5 207 119 88
4 ΟΙΩΝΟΣ-ΙΚΟΝΕΣ 8 5 229 180 49
5 PLATANOS TOURS* 7 5 190 179 11
6 ΓΙΑΤΡΟΙ 7 5 245 230 15
7 BILLIAS BC 6 5 116 281 -165
8 STS PARKING 0 5 0 100 -100

 

Α2 κατηγορία B’ όμιλος
Εξ αναβολής 2ης αγωνιστικής
LETOILE DU SUDOLYMPIC/DELARTE 38-53
Διαιτητές: Λελεδάκης, Πετρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 08-15, 12-24, 11-05, 07-09.
L’ ETOILE DU SUD (Παπιομύτογλου Ζ.): Παπιομύτογλου Ζ. 2, Παυλιδάκης Γ. 10(1), Καθαράκης Β. 15, Τσουπάκης Σ. 4, Γαλλιός Ι. 7(2).
OLYMPIC/DELARTE (Μακεδάκης, Φοβάκης): Παυλάκης Ι. 9(3), Αποστολάκης Ν. 14(2), Κατσαβίδης Α., Σαρτσετάκης Σ. 6, Κατσαντώνης Ι., Κατσαντώνης Γ. 2, Απσενίδης Γ. 18, Σουπιώνα Χ., Βασιλάκης Α., Σκουπουδάκης Μ. 2

 

THINK VILLA – ΚΡΕΠΑΛ BC 51-31
Διαιτητές: Πετράκης, Ρασούλη
Δεκάλεπτα: 12-11, 12-05, 13-02, 14-13.
THINK VILLA (Χατζηκωνσταντίνου): Παραδεισανός Σ. 12, Χριστοφορίδης Α. 6(1), Πολιουδάκης Σ. 6(1), Καζίλας Δ. , Πηγουνάκης Φ. 12(2), Καλογεράκης Ι. 12, Κόκκινος Δ. , Κουνδουράκης Λ. 3.
ΚΡΕΠΑΛ BC (Uglava): Κόλκας Α. , Μάνεσης Π. 6(1), Ανδρεδάκης Σ. 2, Uglava G. 6, Καλατζάκης Ζ. 2, Κολοκάθης Π. 9, Ιωαννίδης Α. , Τσαμπούρης Γ. 6

Η Βαθμολογία στην Α2-Β’

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 OLYMPIC-DELARTE 9 5 280 190 90
2 ZGAS.GR 8 4 222 135 87
3 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 8 4 208 183 25
4 ΚΡΕΠΑΛ BC 7 5 208 264 -56
5 ΤΡΑΠΕΖΕΣ 6 4 209 210 -1
6 THINK VILLA 6 5 205 246 -41
7 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 5 4 204 237 -33
8 L’ ETOILE DU SUD 5 5 217 288 -71

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *