2 Φεβρουαρίου 2023

Όλα τα αποτελέσματα στο Εργασιακό πρωτάθλημα Μπάσκετ

Συνέχεια στην αγωνιστική «δράση» του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ είχαμε το Σαββατοκύριακο, με την 6η αγωνιστική στην Α1 κατηγορία και την 4η στον Β’ όμιλο της Α2.

Αυτή την αγωνιστική δεν είχαμε κάποια έκπληξη καθώς τα οι πρωτοπόροι και στις δυο κατηγορίες, προχώρησαν με νίκες.

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

BEST CAR – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 48-56
Διαιτητές: Καθαράκης Β., Λελεδάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 15-15, 09-22, 12-10, 12-09.
BEST CAR (Χατζηδάκης Ν.) : Busovska M., Καληδονακης Ν. 7(1), Παπαδάκης Α. 14(2), Χατζηδάκης Ν., Καταρτζης Κ. 2, Κουντουδακης Ε. 18(1), Κλάδος Κ, Τσιλιεδάκης Λ. 5.
ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ (Αραμπατζόγλου Α.): Μοσχάκης Κ. 7, Γιαννούλης Δ. 8(1), Συριανόγλου Γ. 10(2), Αλυγιζάκης Ε. 6, Βασιλόπουλος Π. 2, Τσιμπισκάκης Ν. 11, Δρουδάκης Γ. 10, Αραμπατζόγλου Α. 2.

KOUMOI RETHYMNOU BCHAAGEN DAZS BC 62-37
Διαιτητές: Καμπίτσης, Σταυρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 11-14, 20-09, 20-12, 11-02.
KOUMOI RETHYMNOY BC (Μίχας Κ.) : Λεωνιδάκης Χ. 8, Σαπουντζής Γ, Καίσαρης Θ. 13(2), Μίχας Κ. 6, Ορφανός Δ. 9(3), Λιονάκη Μ. 15, Μαμαλάκης Σ. 11(3), Λεβάκης Μ.
HAAGEN DAZS BC (Πλεμμένος Θ., Γκογκίζας Χ.): Τριχάκης Γ. 2, Ξενίδης Γ., Χατζηδάκης Μ. 14(2), Καλαϊτζάκης Μ. 12(1), Μπονατάκης Γ. 2, Κουγιουμτζής, Πλεμμένος Θ. 7, Βασιλείου Ε.

ΣΠΗΛΙ BCBEST FOR 90-77
Διαιτητές: Καμπίτσης, Σταυρουλάκης.
Δεκάλεπτα: 33-28, 15-16, 17-15, 25-18.
ΣΠΗΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.): Παπαδογιαννάκης Γ. 9(3), Οικονομίδης Γ. 27(2), Χρυσουλάκης Α. 32(7), Παπαδάκης Χ. , Παπαδάκης Γ. 6(1), Συντιχακης Μ. , Πολιτάκης Ν., Παπαδογιαννάκης Π., Ζουμπεράκης Κ. 16.
BEST FOR (Σαββοργινακης Μ.): Σαββοργιαννακής Μ. 8(2), Λαδακης Α., Παπαδάκης Θ. 13(1), Μακαρδονάς Δ., Κιλάφης Φ. 19, Τσιχλής Λ. 19(5), Σαββοργιαννακής Β. 18(2), Βελονάκης Η.

 

KLADOS TOURS – ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 70-50
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Καθαράκης Β.
Δεκάλεπτα: 14-12, 20-14, 18-14, 18-10.
KLADOS TOURS (Petway B.): Βαρανάκης Ε. 11(1), Jovanovic B. , Κλάδος Π. , Ορφανουδάκης Γ. 8, Θεωδοσουλάκης Γ. 2, Πετρίδης Ι. 2, Πατέρας Ν. 12(2), Αντουράκης Μ. 15(2), Περδίκης Β. 8, Ιερωνυμάκης Κ. 12.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (Τρανταλήδης Χ.) : Οικονομάκης Λ. 19(2) Χαιρέτης Γ. 8, Μιχαλάκης Γ. , Λίτινας Δ. 8(2), Τρανταλίδης Χ. , Παπαδάκης Γ. 2, Μιχαλάκης Η. 7, Χατζηδάκης Ε. , Ροδινός Ε. 6.

ΦΟΙΤΗΤΕΣ – PHOTO ΕΚΦΡΑΣΗ (26-27/3)

 

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορίας

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KOUMOI BC 12 6 421 307 114
2 ΣΠΗΛΙ 11 6 422 357 65
3 KLADOS TOURS 11 6 318 257 61
4 HAAGEN DAZS BC 10 6 319 328 -9
5 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 8 5 318 306 12
6 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 8 6 335 362 -27
7 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 7 5 294 314 -20
8 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 7 6 323 395 -72
9 BEST FOR* 6 6 310 354 -44
10 BEST CAR 6 6 262 342 -80

Αγώνα λιγότερο έχουν οι Φοιτητές και Photo Έκφραση

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Α2 κατηγορία – Β’ Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – OLYMPIC/DELARTE 43-68
Διαιτητές: Λελεδάκης , Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 11-07, 13-08, 07-24, 12-28.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ( Δαμιανός Β.): Λιάκος Ν. 2, Διαμάντης Π. 5(1), Μάσκας Θ. 1, Κωνσταντακόπουλος Σ. 7, Κατσόγιαννος Θ. 2, Ξενιτόπoυλος 10(2), Τσιμπούκης 3(1), Ξανθάκης Μ. 12, Ζερβουδάκης Π. 1, Καβρουλάκης Β.
OLYMPIC/DELARTE (Φοβάκης Γ.): Παυλάκης Ι. 9(1), Αποστολάκης Ν. 13(2), Κατσαβίδης Α. 28(3), Σουπιώνα Χ., Σαρτσετάκης Σ. 8, Κατσαντώνης Ι. 7(2), Κατσαντώνης Γ., Σκουλούδης Β. 2, Βασιλάκης Α., Φιλλιπάκης Β.

 

L’ETOILE DU SUD – ZGAS.GR 36-59
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 09-25, 08-10, 10-18, 09-06.
LETOILE DU SUDD (Παπιομύτογλου Ζ.): Παπιομύτογλου Ζ. , Παυλιδάκης Γ. 10, Καθαράκης Β. 15, Ζουρμπάκης Σ. 5(1), Καλοείδας Α. 6(1), Γαλλιός Ι.
ZGAS.GR (Ανδονκίδης Α.): Περιστεράκης Ι., Ζαφειράκης Σ. 3(1), Ρούλιος Κ., Μιχαλάκης Μ. 3(1), Μποτονάκης Σ. 23(1), Ζαφειράκης Ν. 8, Ζαφειράκης Σ. 3(1), Ανδονκίδης Α., Ταταράκης Ε., Οικονομάκης 6(2), Ρούλιος Α. 16(2).

 

ΤΡΑΠΕΖΕΣ – ΚΡΕΠΑΛ BC 64-65
Διαιτητές: Θεοδωράκης Σ. , Πετρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 14-16, 19-19, 22-16, 09-14.
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μαραυγάκης Χ.): Περαντωνάκης Ι. 20, Σωμαθιανός Ε., Ηλιάκης Ε. 2, Μαρίνος Ι. 8, Κονταξάκης Ν., Σγουρός Δ., Μουλίτσας Δ. 9(2), Φαγκρέζος Ι. 14, Δούκας Ι. 3(1), Πιοτογιαννάκης Σ. 3, Οικονομάκης Ι. 3(1), Αργυρίου Ν. 3.
ΚΡΕΠΑΛ BC (Καραμήτρος Κ.): Σταυρουλιδάκης Γ. 6, Μάνεσης Π. 9(3), Καλαϊτζάκης Ζ. 8, Καραμήτρος Κ, Uhlava 4, Παπαδουλάκης Ε. 35(4), Ανδρεαδάκης Σ. 2, Αδράμης Ν. 1.


ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ – THINK VILLA 49-46
Διαιτητές: Καθαράκης Β, Λελεδάκη Σ.
Δεκάλεπτα: 11-04, 10-14, 16-08, 12-20.
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης Γ.): Ρωμανιουδάκης Χ. 24(4), Παλαφούτης Ι. 3(1), Ξηρας 13, Απανωμεράκης Χ. 4, Σταυρουλάκης Γ. , Reher B. 2 ,  Φουσταγεράκης Ε. 3(1), Βροντάκης Γ., Κουταλάς Μ.
THINK VILLA (Χατζηκωσταντίνου Ι.): Παραδεισιανός Σ., Παπαδάκης Μ. 9(1), Πολιουδάκης Σ. 7(1), Καζίλας Δ. 14, Καλογεράκης Γ. 8, Κουνδουράκης Λ. 2, Καμαρίγης Σ. 3(1), Κόκκινος Δ., Πηγουνάκης Φ. 6.

 

Βαθμολογία στην Α2 – Β’ όμιλος

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 OLYMPIC-DELARTE 6 3 186 107 79
2 ZGAS.GR 6 3 166 97 69
3 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 6 3 163 142 21
4 ΤΡΑΠΕΖΕΣ 4 3 158 170 -12
5 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 4 3 166 181 -15
6 ΚΡΕΠΑΛ BC 4 3 125 172 -47
7 L’ ETOILE DU SUD 3 3 138 183 -45
8 THINK VILLA 3 3 114 164 -50

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *