28 Ιανουαρίου 2023

Όλα τα αποτελέσματα της Α1 και Α2 Β΄του Εργ. Μπάσκετ

Στην Α1 κατηγορία του Εργασιακού πρωταθλήματος Μπάσκετ Ρεθύμνου, οι πρωτοπόροι συνέχισαν με νίκες και την 4η αγωνιστική, ενώ εκκρεμεί το ματς Φοιτητές – Ελ. Επαγγελματίες που θα γίνει την Τετάρτη 16 Μαρτίου.
Στο Β’ όμιλο της Α2, Olympic, Zgaz και Πολυμήχανο διπλασίασαν τις νίκες τους.

 

Α1 Κατηγορία
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ – PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 63-71.
Διαιτητές: Καθαρακης Β. , Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα:20-12, 13-19, 18-18, 12-22.
ΠΑΝΕΠΙΣΤΉΜΙΟ (Τρανταλιδης Χ.): Οικονομάκης Λ. 6, Μιχαλάκης Γ. , Σακελλαρίδης Δ. , Λιτινας Λ. 11(2), Τρανταλιδης Χ. , Παπαδάκης Γ. , Χαιρέτης Γ. , Μπέμπης Σ. 9, Μιχαλάκης Η. 13(1), Νταουντακης Μ. 18(1), Ροδινός Μ. 6.
PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ (Κιουρτσιδάκης Ν. ): Χριστινακης Β. 12(3), Κιουρτσιδάκης Ν. , Τσαχακης Ι. 8, Βασιλάκης Ε. , Μαραγκουδάκης Β. 9, Νυκταρης Κ. 20(4), Δολιανήτης Δ. 2, Σταυρουλάκης Α. 6, Παρασύρης Κ. 2, Κανλης Κ. 12.

 

ΣΠHΛΙ BCKOUMOI RETHYMNOY BC 61-63
Διαιτητές: Θεοδωράκης, Καθαράκης.
Δεκάλεπτα: 19-14, 16-19, 15-16, 11-14.
ΣΠHΛΙ BC (Παπαδογιαννακης Π.) : Οικονομίδης Γ. 14(2), Παπαδογιαννάκης Γ. 9(1), Παπαδάκης Χ. , Συντιχάκης Μ. 3(1), Πολιτάκης Ν. 5, Παπαδογιαννάκης Π. 2, Χρυσουλάκης Α. 14, Ζουμπεράκης Κ. 12, Παπαδάκης Γ. 2.
KOUMOI (Καίσαρης Θ) : Μίχας Κ. 10(2), Λεωνιδακης Χ. 13, Λιονάκης Μ. 19(1), Μαμαλάκης Ν. 2, Μαμαλάκης Σ., Ορφανός Δ., Σαπουντζής Γ. , Λεβακης Μ. 2, Καίσαρης Θ. 17(4).

 

BEST CAR – HAAGEN DAZS BC 44-49
Διαιτητές: Θεωδοράκης , Πετρόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 5-17, 16-10, 13-10, 10-12.
BEST CAR (Σταυρουλάκης Α.): Busovska M. 6, Καληδονάκης Ν. 3(1), Παπαδάκης Α. 7,  Τσιλεδάκης Λ. 17(2), Τσιλεδάκης Ν. , Καταρτζής Κ. , Κουντουδάκης Ε. 11.
HAAGEN DAZS BC (Γκογκίζας Χ.) : Τριχάκης Γ. , Λαμπαρδάκης Μ. 20(2), Χατζηδάκης Μ. 6, Ξενίδης Γ. 6, Βασιλείου Ε. 5(1), Μπονατάκη Γ. , Θερμιώτης Ι. , Κουγιουμτζής Γ. 7(2), Πλεμμένος Θ. 5(1).

 

KLADOS TOURS – BEST FOR 20-0 α.α.

Τετάρτη 16 Μαρτίου 2022
21:00
 ΦΟΙΤΗΤΕΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ

 

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Βαθμολογία στην Α1 Κατηγορία

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 KOUMOI BC 6 3 224 163 61
2 ΣΠΗΛΙ 6 3 195 163 32
3 KLADOS TOURS 5 3 158 145 13
4 PHOTOΕΚΦΡΑΣΗ 5 3 185 173 12
5 HAAGEN DAZS BC 5 3 175 171 4
6 ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ 4 3 169 169 0
7 ΦΟΙΤΗΤΕΣ 4 3 176 196 -20
8 ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ 4 3 159 196 -37
9 BEST FOR 3 3 171 195 -24
10 BEST CAR 3 3 124 165 -41

 

Α2 κατηγορία – Β’  Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής

OLYMPIC/DELARTETHINK VILLA 67 – 48
Διαιτητές: Καθαράκης, Τεπερίδης
Δεκάλεπτα: 08-04, 25-14, 15-18, 19-12.
OLYMPIC/DELARTE (Φοβάκης): Παυλάκης Ι. 14(4), Αποστολάκης Ν. 10(2), Κατσαβίδης Α. 19(1), Σουπιώνα Χ. 4, Σαρτσετάκης Σ. 8, Κατσαντώνης Ι. 8(2), Κατσαντώνης Γ. 4,.
THINK VILLA (Βλάσσης): Παραδεισιανός Σ. 6, Παπαδάκης Μ. 4, Πολουδάκης Σ. 4, Καζίλας Δ. 13(1), Καλογεράκης Γ. 14(1), Κουνδουράκης Λ. 2, Καμαρίγης Σ. 3(1), Κόκκινος Δ. 2.

 

ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ – LETOILE DU SUD 71 – 56
Διαιτητές: Τεπερίδης, Πετρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 14-14, 23-12, 16-19, 18-11.
ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ (Δαμιανός Β.): Λιάκος Ν. 6, Διαμάντης Π. 12, Κάβουρας Γ. , Μάσκας Θ. 12(2), Κατσόγιαννος Θ. 10, Λεβεντάκης Χ. , Ξανθάκης Μ. 12(2), Κωνσταντακόπουλος Σ. 19(1), Καβρουλάκης Β.
LETOILE DU SUD (Παπαδάκης Ν.): Παπιομύτογλου Ζ. , Παυλιδάκης Γ. 8, Καθαράκης Β. 21(3), Ζουρμπάκης Σ. 16(2), Καλοείδας Α. 5(1), Παπαδάκης Ν. ,Γαλλιός Ι. 6(2).


ZGAS.GR – ΤΡΑΠΕΖΕΣ 59-41
Διαιτητές: Λελεδάκη, Πετρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 23-08, 09-10, 13-17, 14-06.
ZGAS.GR (Ζουμπουλάκης): Περιστεράκης Ι., Ζαφειράκης Σ. 6(2), Ρούλιος Κ. 8, Μιχαλάκης Μ. 11(3), Μποτονάκης Σ. 18(1), Ζαφειράκης Ν. 9, Ανδονκίδης Α. 2, Τσαπάκης Ν. 5.
ΤΡΑΠΕΖΕΣ (Μακριδάκης Ε.): Δούκας Ι. 3(1), Σωμαθιανός Ε. , Μουλίτσας Δ. 13(3), Μαρίνος Ι. 6, Φαγκρέζος Ι. 1, Οικονομάκης Ι. 3(1), Αργυρίου Ν. 3, Μπαγιαργάκης Γ. , Περαντωνάκης Ι. 6, Προκοπάκης Α. 4, Ηλιάκης Ε, Πιοτογιαννάκης 2.

 

ΚΡΕΠΑΛ BC – ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 44-57
Διαιτητές: Θεωδοράκης , Καθαράκης.
Δεκάλεπτα:11-17, 07-17, 11-13, 15-10.
ΚΡΕΠΑΛ BC (Καραμήτρος Κ. Κόλκας Κ.): Σταυρουλιδάκης Γ.  4, Κολοκάθης Π. 7, Μάνεσης Π. 6(2), Τσαμπούρης Γ. 6, Καλαϊτζάκης Ζ. 7, Καραμήτρος Κ, Uhlava 3, Παπαδουλάκης 11(3).
ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ (Βροντάκης Γ.): Ρωμανιουδάκης Χ. 26(2), Παλαφούτης Ι. 2, Ξίρας 14, Σταυρουλάκης Γ. 6(1), Κουταλάς 2,  Φουσταγεράκης Ε. 3(1), Βροντάκης Γ. 4.

 

Βαθμολογία στην Α2 Β’ όμιλος 

Ομάδα Βαθμολογία Παιχν. Επίθεση Άμυνα Διαφορά
1 OLYMPIC-DELARTE 4 2 117 64 53
2 ZGAS.GR 4 2 107 61 46
3 ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ 4 2 114 96 18
4 ΤΡΑΠΕΖΕΣ 3 2 94 105 -11
5 ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ 3 2 123 113 10
6 L’ ETOILE DU SUD 2 2 102 124 -22
7 THINK VILLA 2 2 68 115 -47
8 ΚΡΕΠΑΛ BC 2 2 60 108 -48

 

Απαντήστε

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *