Όλα τα αποτελέσματα του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος στίβου Κ18

Ο ΟΚΑ Αρκάδι και ο ΓΑΣ Περάματος είχαν πολύ καλή παρουσία στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα στίβου Κ18 που πραγματοποιήθηκε στο ΕΑΚ Χανίων «Έλενα Βενιζέλου» την Κυριακή 5 Ιουλίου υπό την αιγίδα του ΣΕΓΑΣ Κρήτης (Όμιλος Δυτικής Κρήτης) για σωματεία των Νομών Χανίων και Ρεθύμνης

Ο ΟΚΑ Αρκάδι κατέλαβε την 3η θέση στα αγόρια  και 2η στα κορίτσια, ενώ ο ΓΑΣ Περάματος την 4η στα αγόρια.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube

Οι 3 πρώτοι νικητές σε όλα τα αγωνίσματα:

•Αγόρια
100μ.
1.Μήλιος Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος) 11.67
2.Τζόκα Ορλίντ (Θύελλα) 11.79
3.Ζουλάκης Μανόλης (ΟΚΑ Αρκάδι) 12.18

200μ.
1.Φετοκάκης Αριστείδης (ΟΚΑ Αρκάδι) 23.75
2.Τζόκα Ορλίντ (Θύελλα) 24.17
3.Μαλιχούτης Βασίλης (Ελ. Βενιζέλος) 24.94

400μ.
1.Λιονής Αλέξανδρος (ΟΚΑ Αρκάδι) 52.07
2.Φετοκάκης Αριστείδης (ΟΚΑ Αρκάδι) 55.36

3.Ορφανός Γιάννης (Ελ. Βενιζέλος) 57.14

800μ.
1.Λιονής Αλέξανδρος (ΟΚΑ Αρκάδι) 2.00.22
2.Πετράκης Πέτρος (Κύδων) 2.08.87
3.Μαυρογεννάκης Αντώνης (Κύδων) 2.11.78

1500μ.
1.Θωμαδάκης Γιάννης (Κύδων) 5.01.27
2.Σαπουνάκης Αντώνης (ΑΟ Κισάμου) 5.49.48

110μ. εμπόδια
1.Πλατοκούκης Νίκος (ΓΑΣ Περάματος) 16.07
2.Φλουρής Γιώργος (ΓΑΣ Περάματος) 16.46

Επί κοντώ
1.Τεοντοσίου Εμάνουελ (Ελ. Βενιζέλος) 4.50

Μήκος
1.Τζεϊράνης Μανόλης (Κύδων) 5.60
2.Σημαντηράκης Σταύρος (Θύελλα) 4.94
3.Μαρουλάκης Πέτρος (Θησέας) 4.53

Σφαίρα (5κ.)
1.Καρυωτάκης Γιάννης (Κύδων) 16.64
2.Αδαμάκης Αρτέμης (Ελ. Βενιζέλος) 14.25
3.Μοδιανάκης Αγγελος (Θύελλα) 13.67

Δίσκος (1,5κ.)
1.Μπουζάκης Κωνσταντίνος (Ελ. Βενιζέλος) 60.80
2.Αδαμάκης Αρτέμης (Ελ. Βενιζέλος) 54.82
3.Καρυωτάκης Γιάννης (Κύδων) 46.60

Ακόντιο (700γρ.)
1.Κουμανδράκης Μανόλης (Κύδων) 44.34
2.Μαμαλάκης Γιώργος (ΟΚΑ Αρκάδι) 42.54
3.Δημητρουλάκης Μανόλης (Ελ. Βενιζέλος) 40.04

Σφύρα (5κ.)
1.Φουράκης Κώστας (Ελ. Βενιζέλος) 58.95
2.Γουμενάκης Κυριάκος (Ελ. Βενιζέλος) 50.30
-.Κουβεδάκης Σοφοκλής (Ελ. Βενιζέλος) 00.00

4Χ100μ.
1.Ελ. Βενιζέλος 45.69
Τεοντοσίου Ε. – Μήλιος Β. – Μαλιχούτης Β. – Παπαδάκης Α.

2.ΓΑΣ Περάματος 47.47
Στριλιγκάς Δ. – Πλατοκούκης Ν. – Φλουρής Γ. – Βαρδιάμπασης Χ.

3.Νέαρχος 49.55
Δασκαλάκης Α. – Πολέντας Μ. – Στρατουδάκης Μ. – Σταθέας Χ.

4Χ400μ.
1.Κύδων 3.48.05
Πετράκης Π. – Μαυρογενάκης Α. – Βουλγαράκης Α. – Θωμαδάκης Ι.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube

•Κορίτσια
100μ.
1.Σημαντηράκη Ειρήνη (Ελ. Βενιζέλος) 12.97
2.Γουέλς Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 13.26
3.Σταγκουράκη Μαρίνα (ΟΚΑ Αρκάδι) 13.32

200μ.
1.Μπατσάκη Χριστίνα (Κύδων) 27.29
2.Αργυροπούλου Τζωρτζίνα (Ελ. Βενιζέλος) 27.92
3.Κατσούλη Ελένη (Ελ. Βενιζέλος) 27.94

400μ.
1.Κλαψινού Μαρία (ΟΚΑ Αρκάδι) 1.03.36
2.Δραμιτινού Αγάπη (ΟΚΑ Αρκάδι) 1.04.81

3.Νικολιδάκη Ολγα (Ελ. Βενιζέλος) 1.07.41

1500μ.
1.Σπαράκη Χαρά (Ελ. Βενιζέλος) 5.30.94
2.Σταματεράκη Ανδριάνα (Κύδων) 5.51.86
3.Συμπόνη Κατερίνα (ΑΟ Κισάμου) 6.04.81

3000μ.
1.Αρτινού Ανδριάνα (Ελ. Βενιζέλος) 13.55.05

100μ. εμπόδια
1.Βαβουλέ Κατερίνα (Κύδων) 15.90
2.Χλιαουτάκη Χαρά (ΟΚΑ Αρκάδι) 17.63

400μ. εμπόδια
1.Κατσούλη Ελένη (Ελ. Βενιζέλος) 1.07.87

Υψος
1.Βαβουλέ Κατερίνα (Κύδων) 1.65
2.Ανγίνο-Παπαδάκη Ελισάβετ (Ελ. Βενιζέλος) 1.61
3.Απλατίδου Ελενα (Ελ. Βενιζέλος) 1.40

Επί κοντώ
1.Σπαράκη Σοφία (Ελ. Βενιζέλος) 3.20
2.Σταφυλαράκη Αγγελική (Ελ. Βενιζέλος) 2.70
3.Τσοντάκη Ευτυχία (Ελ. Βενιζέλος) 2.50

Μήκος
1.Παπασταματάκη Μαριάννα (Νέαρχος) 4.36
2.Σπάσοφσκα Μελίνα (Θησέας) 4.28
3.Πετρίδου Μαρία (Κύδων) 4.14

Σφαίρα
1.Παπαδογιωργάκη Κατερίνα (ΑΟ Κισάμου) 11.44
2.Παπαγρηγοράκη Γεωργία (Κύδων) 10.36
3.Σχοινοπλοκάκη Σταυρούλα (ΑΟ Κισάμου) 9.24

Δίσκος
1.Φάκου Δήμητρα (Ελ. Βενιζέλος) 34.61
2.Κιμιωνή Νίκη (Ελ. Βενιζέλος) 29.41
3.Μπονάτου Σταυρούλα (Ελ. Βενιζέλος) 29.23

Ακόντιο
1.Οικονομάκη Αννα (Κύδων) 39.58
2.Φάκου Αννα-Μαρία (Ελ. Βενιζέλος) 32.45
3.Πατεράκη Μαρία (Κύδων) 23.75

Σφύρα
1.Τζατζιμάκη Αφροδίτη (Ελ. Βενιζέλος) 62.65
2.Φραντζεσκάκη Αδαμαντία (Ελ. Βενιζέλος) 45.36
3.Χειλουδάκη Κυριακή (Ελ. Βενιζέλος) 43.10

4Χ100μ.
1.Ελ. Βενιζέλος 51.99
Καγλαντζή Μ. – Τάπου Ε. – Γουέλς Μ. – Σημαντηράκη Ε.

2. (ΟΚΑ Αρκάδι) 52.15
Σταγκουράκη Μ. – Φέσικ Ε. – Δραμιτινού Α. – Χλιαουτάκη Χ.

-.Κύδων
Πολέντα Κ. – Χαζιράκη Χ. – Μπατσάκη Χ. – Μουντάκη Α.

Κάντε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Plugin by:aAM
}