8 Σεπτεμβρίου 2024

Άδοξο τέλος για τις Τσοπούλου/Παρασκάκη στους Μεσογειακούς Αγώνες

Ήττα και αποκλεισμός για το Ελληνικό δίδυμο, Τσοπούλου/Παρασκάκη, οι οποίες έχασαν πριν από λίγο από τις Κροάτισσες Ρόσκο/Βρμπαντς με 0-2 σετ, στο ματς που θα τους έδινε την πρόκριση στα ημιτελικά.

Οι Ελληνίδες Βαλκανιονίκες περίμεναν από χθες να δουν ποιο ζευγάρι θα αντιμετώπιζαν σήμερα το πρωί στα προημιτελικά. Οι Κροάτισσες Ρόσκο/Βρμπαντς βρέθηκαν στον δρόμο τους και έμελε να είναι το τελευταίο τους παιχνίδι στην διοργάνωση. Η πασαδόρος του ΟΠΕΡ, Γιούλη Παρασκάκη και η συμπαίκτρια της Κωσταντίνα Τσοπούλου, το «πάλεψαν» όσο μπορούσαν αλλά ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με 0-2 σετ. «Καρμπόν» ήταν και τα δύο σετ, καθώς κρίθηκαν στον πόντο. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια τους, χωρίς να μπορέσει κάποια από τις δύο να ξεφύγει. Στο α’ σετ οι Ελληνίδες ηττήθηκαν με 19-21, όπως και στο β’. Πλέον, οι δύο Ελληνίδες αθλήτριες θα τραβήξουν τον δρόμο τους, με την Παρασκάκη να επιστρέφει στην Κρήτη και να πιάνει δουλειά στον ΟΠΕΡ, στο πλαίσιο της προετοιμασίας του.