8 Σεπτεμβρίου 2024

Ήττα για τον ΝΟΡ στην Α1 κατηγορία υδατοσφαίρισης

Δεν τα κατάφερε ο ΝΟ Ρεθύμνου να φτάσει στην νίκη στο ματς της 14ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία υδατοσφαίρισης Γυναικών.

Ο ΝΟ Ρεθύμνου γνώρισε την ήττα στο κολ. Χανίων από την ΝΕ Πατρών τμε 7-9, αν και προηγήθηκε 3-1 και 4-3 αλλά η Αχαϊκή ομάδα πέρασε μπροστά με 5-4 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη αύξησε τη διαφορά στο 8-4 (σερί 5-0 συνολικά) και έφτασε στη νίκη. Για την Πατρινή ομάδα, η Σαπκίνα και η Ντάσιου σημείωσαν από τρία γκολ, ενώ τις Ρεθυμνιώτισσες, τέσσερα τέρματα πέτυχε η Αμορόζα.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ – ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 7-9
Τα οκτάλεπτα: 3-2, 1-3, 1-3, 2-1

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ανέστης Πεσματζόγλου): Καραγιάννη, Μακ Κι, Αμορόζα 4, Κυριακάκη 2, Φαρμάκη,  Τσιουγκρή 1, Παναγιωτάκη, Φραγγελάκη,  Λιμπιτάκη Στ., Λαμπαθάκη, Μπιρλιράκη, Μυριοκεφαλιτάκη, Τσακωνάκη.
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ(Κωνσταντίνος Σακκαλής): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σάντσεζ Λορένα, Πετάση 1, Κουρέτα 1,  Σαπκίνα 3, Λυκοθανάση 1, Ζοφώλη, Ντάσιου 3, Νιαρχάκου.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και κάντε εγγραφή στο YouTube