Ήττα εντος προγράμματος για τον ΝΟΡ από τον Ολυμπιακό

Την ήττα με 18-5 γνώρισε ο ΝΟΡ από τον Ολυμπιακό στο εξ αναβολής παιχνίδι της 3ηα αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας γυναικών Πόλο.

Ο Ολυμπιακός μετά την σημερινή νίκη του στο Παπαστράτειο επι της Ρεθυμνιώτικης ομάδας, πέρασε μόνος πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα.
Στο πρώτο οκτάλεπτο ο Ολυμπιακός κυριάρχησε και προηγήθηκε με 6-0, στη δεύτερη περίοδο ο ΝΟ Ρεθύμνου ισορρόπησε τον αγώνα, με το ημίχρονο να λήγει 10-4. Η ίδια εικόνα έμεινε και στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού, με τον Ολυμπιακό να φτάνει στη νίκη με 18-5.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ   18-5
Τα οκτάλεπτα: 6-0, 4-4, 6-0, 2-1

Ολυμπιακός (Χ. Παυλίδης): Σταματοπούλου, Πλευρίτου Ελ. 2, Τζωρτζακάκη 1, Ελευθεριάδου 2, Κανετίδου 1, Παπαδοπούλου, Σιούτη 2, Χριστοδούλου Αμ. 1, Χαλδαίου, Πλευρίτου Β. 3, Θεοφανοπούλου, Μυριοκεφαλιτάκη 1, Δουρέκα,  Τορνάρου 5.

ΝΟ Ρεθύμνου (Β. Κουνδουράκης): Καραγιάννη, Μαλλιαρού, Κυριακάκη 1, Φαρμάκη, Φραγγελάκη 1, Παναγιωτάκη 1, Γαβαλά 1, Λιμπιτάκη, Χρυσοβέργη 1, Παντελιδάκη.