8 Σεπτεμβρίου 2024

Αδίκησε τον εαυτό της η Μικτή Κ-16, ήττα 1-4 από Χανιά

Για 70’ είχε εξαιρετική παρουσία η Μικτή Κ-16 ΕΠΣΡ, ήλεγχε απόλυτα το παιχνίδι προηγούνταν με 1-0, αλλά στο τελευταίο 20λπετό γκρέμισαν ότι έχτιζαν και σε 13’ δέχθηκαν 4 γκολ και γνώρισαν βαριά ήττα με 1-4 από τα Χανιά στο γήπεδο Μισιρίων.

Με την εικόνα τους σε αυτό το διάστημα του αγώνα οι Ρεθυμνιώτες ποδοσφαιριστές αδίκησαν την προσπάθεια που έκαναν στο υπόλοιπο διάστημα, όπου δεν επέτρεψαν στα Χανιά να κάνουν το παιχνίδι τους και να γίνουν ιδιαίτερα απειλητικοί. Αντ’ αυτού το Ρέθυμνο ήταν αυτό που είχε τις προϋποθέσεις να χτυπήσει σε κάποια αντεπίθεση αλλά χωρίς επιτυχία.

Φάσεις και Γκολ

8’ σέντρα-σουτ του Λαΐνα η μπάλα θα πάρει περίεργη τροχιά θα βρει στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού και θα καταλήξει άουτ.

29’ καλό σουτ του Παπαδάκη έξω από την περιοχή η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

33’ καλό σουτ του Ανδριώτη θα μπλοκάρει ο Γ. Σοφιάκης.

37’ ο Αναστασιάδης κλέβει από τον Σαμαρά και με πλασέ ανοίγει το σκορ, 1-0.

51’ φάουλ του Γεωργιακάκη σύγχυση στην άμυνα του Ρεθύμνου, το γυριστό του Νησιούδη θα φύγει άουτ.

71’ φάουλ του Γεωργιαδάκη, ο Αθουσάκης πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα «κολλάει» στην μικρή περιοχή του Ρεθύμνου και ο Διγενάκης από κοντά ισοφαρίζει σε 1-1.

76’ μετά από σύγχυση μέσα στην περιοχή, επωφελείται ο Νησιούδης που με σουτ γράφει το 1-2.

77’ αποβάλλεται με 2η κίτρινη κάρτα ο Κοσκινάς για διαμαρτυρία.

79’ νέα σύγχυση μέσα στην περιοχή του Ρεθύμνου και με κοντινό πλασέ ο Γεωργιαδάκης γράφει το 1-3.

84’ κόρνερ του Γεωργιαδάκη, κεφαλιά του Νιαυραδάκη για το 1-4.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Κυριακόπουλους, Ανδριανάκης, Μακράκης (Ηρακλείου).

ΤΑ ΓΚΟΛ: 71’ (Σ), Διγενάκης, 76’ (Σ) Νησιούδης, 79’ (Σ) Γεωργιαδάκης, 84’ (Κ) Νιαυριδάκης – 37’ (Σ) Σπ. Αναστασιάδης.

ΔΟΚΑΡΙ: 8’ Λαΐνας.

ΚΟΚΚΙΝΗ: 77’ Κοσκινάς (2η κίτρινη).

ΡΕΘΥΜΝΟ (Παναγιώτης Καραντάθας): Σπ. Χαραλαμπάκης, Α. Φερχάτι, Βρυλλάκης (85’ Μαρκάκης), Πατεράκης, Αιμ. Κοσκινάς, Ανδριώτης, Σπ. Αναστασιάδης (85’ Κλίνης) Παπαγιαννάκης (67’ Χουσεΐν), Γκίνι (74’ Σιμονάι), Στ. Παπαδάκης, Δ. Τσόγκας (85’ Μπεκ).

ΧΑΝΙΑ (Τάκης Διακάκης): Γ. Σοφιάκης, Καυκαλάς, Σαμαράς (46’ Ματζοράκης), Νησιούδης, Αθουσάκης, Περάκης (70’ Νιαυραδάκης), Παναγιωτάκης (46’ Σ. Ταπανάρης), Γελασάκης (46’ Διγενάκης), Λαΐνας, Γεωργιακάκης, Χαϊδεμενάκης (46’ Ι. Ταπανάρης).