16 Σεπτεμβρίου 2024

Ανατροπή στο β’ μέρος και «Χ» για το ΝΟΡ

Στο β’ ημίχρονο κατόρθωσε να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας ο ΝΟ Ρεθύμνου σήμερα στην Γλυφάδα, αφού αναδείχθηκε ισόπαλος 6-6 με την τοπική ομάδα σε παιχνίδι για την 2η αγωνιστική της Α1 Εθνικής κατηγορίας πόλο Γυναικών.
Με αυτό τον βαθμό η Ρεθυμνιώτικη ομάδα πήρε μικρό προβάδισμα έναντι της Γλυφάδας στην μάχη για την είσοδο στην τετράδα, κατακτώντας τον πρώτο βαθμό του στο φετινό πρωτάθλημα. Ο ΝΟ Ρεθύμνου βρέθηκε να χάνει με 5-2 στο ημίχρονο, αλλά με πρωταγωνίστρια την Βάσω Μαυρέλλου κατόρθωσε να γυρίσει τούμπα το ματς και να προηγηθεί κιόλας με 5-6 2’10’’ πριν από το φινάλε. Όμως μία στιγμής αδράνειας 1’30’’ πριν από την λήξη, έφερε την ισοφάριση σε 6-6 από την Μιμίδη, για την μοιρασιά των βαθμών μεταξύ των δύο ομάδων.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Χατζηαναστασίου, Μαρκοπούλου
ΤΑ ΟΚΤΑΛΕΠΤΑ: 1-0, 4-2, 0-3, 1-1
ΓΛΥΦΑΔΑ (Πέτερ Σίλαγκι): Ελληνιάδη 2, Κολτσίδα 1, Μιμίδη 3.
ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Σαφέτη 1, Μαυρέλλου 4, Μυριοκεφαλιτάκη 1, ενώ έπαιξαν ακόμη οι Φ. Κυριακάκη, Μ. Φαρμάκη, Γαγάνη, Παλληκαράκη, Αλεξίου, Καραλόγου, Ε. Φαρμάκη, Πατσαχάκη, Σολανάκη.