«Ασημένια» Πανελληνιονίκης η Αναγνωστάκη στο Cyclo Cross – Πρωτιές για Τζουλάκη & Χιώτη στους αγώνες XCC

Σπουδαίες επιτυχίες κατέγραψε ο ΠΑΣ Άτλας Ρεθύμνου στο Άλσος της Νέας Φιλαδέλφειας, όπου διεξήχθησαν αγώνες XCC, αλλά και το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Cyclo Cross, από την Ε.Ο.Π. και σε συνεργασία με την ΑΕΚ.

Την Κυριακή (29/1), η Ευγενία Αναγνωστάκη σημείωσε μία σπουδαία διάκριση, καταλαμβάνοντας την 2η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα, στην κατηγορία Master. Όμως, το διήμερο των επιτυχιών ξεκίνησε μία ημέρα νωρίτερα, με τους αγώνες XCC. Η Αθηνά Τζουλάκη και ο Γιάννης Χιώτης ανέβηκαν στο πρώτο σκαλί του βάθρου στην κατηγορία Νεανίδων και Εφήβων, αντίστοιχα, ενώ η Άρτεμις Ταταράκη ήταν άτυχη, καθώς ένα μηχανικό πρόβλημα την έφερε στην 4η θέση. Η Ευγενία Αναγνωστάκη πήρε την 3η θέση, ενώ ο Γιάννης Γιακουμογιαννάκης τερμάτισε 31ος στην κατηγορία Master.

«Ο ΠΑΣ Άτλας Ρεθύμνου συγχαίρει τους αθλητές-τριες του για τις σπουδαίες επιδόσεις τους, τις επιτυχίες, αλλά πάνω απ’ όλα για την αγάπη τους για το άθλημα της ποδηλασίας».