16 Σεπτεμβρίου 2024

Αστοχία και ατυχία κόστισαν στην Επισκοπή

Η Επισκοπή δεν κατάφερε να συνεχίσει το νικηφόρο σερί, γνωρίζοντας την ήττα με 0-2 από τον Εθνικό στο «Θ. Βαρδινογιάννης».
Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα αν και είχε τις ευκαιρίες στο α’ μέρος τελικά οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που χαμογέλασαν, αφού προηγήθηκαν στο 44’ με τον Μάναλη. Στο β’ ημίχρονο και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο αλλά δεν έφτασαν στην ισοφάριση. Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του αγώνα τιμωρήθηκαν ξανά με τον Τσιλιγκίρη να γράφει το τελικό 0-2.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
11’ Σέντρα Νάκα κεφαλιά Μποτωνάκη ελάχιστα άουτ.
14’ Ένα – δύο Χαλκιαδάκη – Νάκα, χλιαρό σουτ του πρώτου μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Βουτσινάς.
26’ Σέντρα Σουμπασάκη, μόνος ο Κατσικοκέρης δε βρίσκει τη μπάλα και περνάει ανεκμετάλλευτη η φάση.
43’ Κόρνερ του Σερβιλάκη, ο Κατσικοκέρης στο β’ δοκάρι γυρίζει κακό πλασέ του Πήλιου, αιφνιδιάζεται ο Βουτσινάς αλλά απομακρύνουν οι αμυντικοί.
44’ Σέντρα Τσιλιγκίρη πλασέ του Μάναλη 0-1.
58’ Κάθετη Πολίτη τετ α τετ ο Μάναλης σουτάρει δεξί δοκάρι.
63’ Κόρνερ Σερβιλάκη σύγχυση στην περιοχή κεφαλιά Κεσίδη οριζόντιο και άουτ.
65’ Σέντρα Νάκα χλιαρό πλασέ Κατσικοκέρη μπλοκάρει ο Βουτσινάς.
86’ Πλάγιο Σαββίδη κεφαλιά του Μπανγκούρα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
92’ Εκπληκτικό σλάλομ του Τσιλιγκίρη στα όρια της περιοχής σουτάρει και 0-2.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πατεμτζής, Α. Δασκαλάκης, Μαυραντωνάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Στεφανίδης Μάρκος): Νικηφόρος, Νάκας (70’ Γιόρνταν), Σερβιλάκης, Μποτωνάκης, Ρούσης, Χαλκιαδάκης (75’ Μπανγκούρα), Σουμπασάκης, Σαβίδης, Κατσικοκέρης, Ματαραγκάσι (60’ Κεσίδης), Πήλιος (84’ Τζόρνταν).
ΕΘΝΙΚΟΣ (Λουκάς Καραδήμος): Βουτσινάς, Βλάχος, Μηλιώτης, Κορνέζος, Σμίλτος, Κωνσταντίνου (86’ Μπεχλιβανίδης), Τσιλιγκίρης (93’ Λεβεντζής), Αλεξίου, Μάναλης (75’ Μπλάνκο), Σκεντεράι, Πολίτης (67’ Παυλάκης).

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Εδώ)