Συνέχεια είχαμεμε την διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικήςστο 10ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει και φέτος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κρήτης.
Η εν λόγω αγωνιστική διεξήχθη σε δύο ημέρες την Δεύτερα 18 και την Τετάρτη 20 Φεβρουαρίου 2019 στα δημοτικά γήπεδα Ρεθύμνου, Μισιρίων και Ατσιποπούλου. Και αυτή η αγωνιστική έκρυβε αρκετές συγκινήσεις, όμορφο θέαμα και αρκετά γκολ από τις ομάδες των παλαιμάχων. Το ξεκούραστο τρίποντο στην 2η αγωνιστική με σκορ 3-0 πήρε η ομάδα των ΤΕΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ αφού η ομάδα του Κτήμα Θυμέλη δεν συμμετέχει.
Tα αποτελέσματα της 2ης Αγωνιστικής
Εθνικός – Οικοδόμοι 4 – 2
ΚΤΕΛ Χανίων – Ρεθύμνου – Δικηγόροι 2 – 4
Platanos Tours – Ροκαμπιλάδες 1 – 2
547 Α.Μ Τ.Π – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 3 – 4
Κτήμα Θυμέλη – Τ.Α.Ε. Ρεθύμνου 3 – 0 α.α
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
A/A | ΟΜΑΔΕΣ | ΑΓ. | Ν | Ι | Η | ΓΚ | Δ/Τ | ΒΑΘ. |
1. | ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-2 | 5 | 6 |
2. | ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ | 2 | 2 | 0 | 0 | 6-3 | 3 | 6 |
3. | ΤΕΕ ΡΕΘ/ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ | 2 | 1 | 1 | 0 | 6-3 | 3 | 4 |
4. | ΕΘΝΙΚΟΣ | 2 | 1 | 1 | 0 | 7-5 | 2 | 4 |
5. | PLATANOS TOURS | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-4 | 2 | 3 |
6. | ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ | 2 | 1 | 0 | 1 | 7-6 | 1 | 3 |
7. | Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 2 | 1 | 0 | 1 | 6-8 | -2 | 3 |
8. | 547 Α.Μ Τ.Π | 2 | 0 | 0 | 2 | 5-8 | -3 | 0 |
9. | ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ | 2 | 0 | 0 | 2 | 4-7 | -3 | 0 |
10. | ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-6 | -6 | 0 |
Οι ομάδες στην 2η αγωνιστική συμμετείχαν με τους εξής:
ΕΘΝΙΚΟΣ- ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ 4-2
ΕΘΝΙΚΟΣ: Κουτρούλης Δ., Αποστολάκης Θ., Δασκαλάκης Ν., Δραμηλαράκης Μ., Κακλαμάνος Ε., Νικηφόρος Σ., Πατράκης Γ., Ρίστα Ε., Τσουπάκης Α., Τριποδιανός Α.
ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ: Γκαλονάκης Δ., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Παλάσσης Σ.,
Λεντζάκης Ι., Σπανουδάκης Α., Φουρναράκης Γ., Κατημερτζόγλου Κ., Γκιγκλάς Κ., Καπετανάκης Δ., Σκουλούδης Ν.
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ-ΡΕΘΥΜΝΟΥ- ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ 2-4
ΚΤΕΛ ΧΑΝΙΩΝ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Βαγιωνάκης Δ., Βάμβουκας Ε., Ευαγγέλου Μ., Πετράκης Γ.,
Βουμβουράκης Ι., Σταρράς Σ., Αντωνίου Ι., Μπουχλάκης Ι., Συνολάκης Κ., Τζενεβράκης Γ.,
Ξενάκης Ε.
ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ: Μοράκης Α., Ξηράκης Γ., Σταρράς Σ., Κουρμούλης Γ., Παπαδάκης Ι., Φανουργάκης Α., Τσικνάκης Ν., Παπαδάκης Χ., Κατσούλης Ι., Γεωργαλής Φ., Δεβεράκης Δ.
PLATANOS TOURS – ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ 1-2
PLATANOS TOURS: Ανυφαντάκης Ν., Βασιλάκης Ι., Βουγιουκαλάκης Μ., Δελήμπασης Χ., Βουγιουκαλάκης Ε., Ζουμπεράκης Ν., Κατικάς Π., Κλάδος Π., Καψαλάκης Κ., Μακρυδάκης Κ., Σώτας Γ.Σ., Σκερλός Λ., Hebaj F.
ΡΟΚΑΜΠΙΛΑΔΕΣ: Αγγελόπουλος Σ., Αντωνάκης Κ., Βουρβαχάκης Ι., Δατσέρης Ν., Καλογεράκης Λ., Μαμαλάκης Ε., Μαριόλος Κ., Πολιουδάκης Η., Gerbi L., Χατζηδάκης Μ., Τσίχλης Γ.
547Α.Μ Τ.Π- ΤΑΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 3-4
547Α.Μ Τ.Π : Βιδιαδάκης Γ., Μαρκόπουλος Ν., Τζιωρτζιώτης Χ., Κουτσάκης Α.,
Παυλίδης Δ., Ρεντινόπουλος Δ., Γαλακτόπουλος Ν., Κοτροζανάκης Ε., Πατελάκης Ι.
Τ.Α.Ε. ΡΕΘΥΜΝΟΥ: Πλατής Α., Παπαδομιχελάκης Ι., Κανλής Κ., Βασιλάκης Μ., Παρθενιώτης Α., Μαθιουδάκης Ι., Παπακυρίτσης Θ., Αλεξάκης Ι., Καλιτσουνάκης Σ., Αποστολάκης Ν.
ΚΤΗΜΑ ΘΥΜΕΛΗ-Τ.Ε.Ε. ΡΕΘ/ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ 0-3 α,α
Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικης
Δευτέρα25/2 (21.00)
Δικηγόροι – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί (Μισιρίων)
Ροκαμπιλάδες – ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου (Μισιρίων)
Τ.Α.Ε. Ρεθύμνου – Platanos Tours (Σοχώρα)
547 Α.Μ Τ.Π – Εθνικός (Σοχώρα)
Οικοδόμοι – Κτήμα Θυμέλη –3 – 0 α.α