16 Σεπτεμβρίου 2024

Επέστρεψε δυναμικά ο ΟΠΕΡ

Την 3η συνεχόμενη νίκη του κατέκτησε πριν από λίγο ο ΟΠΕΡ, ο οποίος επέστρεψε στην αγωνιστική δράση «ορεξάτος» κερδίζοντας με 3-0 σετ τον Ιωνικό για την 4η αγωνιστική του Α’ ομίλου της Α2 βόλεϊ ανδρών.

Στο ματς του «Μελίνα Μερκούρη» οι Ρεθυμνιώτες επιβεβαίωσαν ότι βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση, κατακτώντας το τρίποντο. Το πρώτο σετ ήταν αμφίρροπο (15-15) αλλά ο Κόκκινος «καθάρισε» στο τέλος για το 1-0 (25-21). Στο 2ο σετ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 9-12 αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με άσους από τον Παπαδάκη και τους σταθερούς Κόκκινο και Παλιουδάκη για το 20-15. Τελικά και πάλι ο Κόκκινος διαμόρφωσε το τελικό 25-17, για το 2-0. Στο τελευταίο σετ ο Ιωνικός ξεκίνησε καλύτερα (8-11). Όμως, Παλιουδάκης και Μονιάκης έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα τους με 20-18. Στην συνέχεια η Ρεθυμνιώτικη ομάδα δεν χαλάρωσε, παίρνοντας το 3ο σετ με 25-22.

ΤΑ ΣΕΤ: 25-21, 25-17, 25-22.

ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Σταυρόπουλος): Μπονατάκης, Λαδάκης, Μονιάκης, Παλιουδάκης, Κόκκινος, Λεμπιδάκης, Τεφτσής –λ / Παπαδάκης, Γλυνιαδάκης, Μαρκίδης.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Ηλιόπουλος): Γιαννόπουλος, Νικητάκης, Κάλφας, Οικονόμου, Κουμιώτης, Ρεμούνδος, Ζαγγάνας –λ / Κατσακούπας.

Τα αποτελέσματα της 4ης Αγ. της Α2. (Εδώ)