Καλή παρουσία από του αθλητες του ΣΔΥΡ στον «Μινωικός Άθλο»

Πολύ καλή παρουσία είχαν οι τρεις δρομείς του ΣΔΥΡ, που συμμετείχαν την προηγούμενη Κυριακή στον 14ο υπερμαραθωνιο 70 χλμ. «Μινωικός Άθλο», στην διαδρομή που ενώνει τα δύο σημαντικά παλάτια της Μινωικής Κρήτης. Στην διαδρομή Φαιστός-Κνωσός που ξεκίνησε στις 8:00 το πρωί από την Φαιστό, οι Συλλόγου Δρομέων Υγείας Ρεθύμνου, Βασίλης Τσιαπρούνης,  Δημήτρης Λαχνιδάκης και Βαλάντης Τσάβαλος, κατέκτησαν την 3η, 5η και 10η θέση αντίστοιχα ανάμεσα σε 22 αθλητές.

Νικητής για 9η φορά στον αγώνα των 70 χλμ. ήταν ο Παντελής Καμπαξής με χρόνο 5 ώρες 07’06  του  Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης, 2ος ο αθλητής του ΟΦΗ Μανώλης Σηφάκης με ρόνο 5 ώρες 31΄40 και 3ος ο αθλητής τους ΣΔΥΡ Βασίλης Τσιαπρούνης με χρόνο 6 ώρες 02΄47. Στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Κατερίνα Βυθούλκα  του Απόλλωνα Αττικής με χρόνο 7 ώρες 36΄43 και 2η η Ελένη Μαρκάκη του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης με χρόνο 7 ώρες 41΄16.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα στον «14ο Μινωικό Άθλο»