Με το «δεξί» ο Ρεθυνιακός !

Ιδανική πρεμιέρα για την ομάδα της Σοχώρας όπου με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε της φιλόδοξης Δαμάστας με 2-0.

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής (Εδώ)

Η Βαθμολογία της Γ’ Εθνικής (Εδώ)

Η ομάδα του Ρεθυμνιακού άνοιξε το σκορ στο 29′  με καταπληκτικό σουτ του Φράγκου αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. Στο δεύτερο ημίχρονο (79’) οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την 2η κίτρινη που δέχτηκε ο Παπιομήτογλου. Στο 82’ ήρθε το δεύτερο γκολ του Ρεθυμνιακού με τον Αμπιασβίλι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα, 2-0.

Ρεθυμνιακός (Λυρώνης): Κοκκαλάς, Μυρθιανός, Τουρνάκης, Μπούσδρας, Γεωργούλης, Δελήμπασης, Φράγκος (54’ Χαλκιαδάκης), Αντιασβίλι (84’ Ξεπαπαδάκης), Σηφακάκης (84’ Σαντιάγκο), Παπιομήτογλου, Μερτίρι (56’ Δροσάκης)
Δαμάστα (Χατζισεβαστός): Δημαράκης, Παπαδάκης, Παπαδομιχελάκης, Χατζηστάμου, Μοϊρέλες, Ολιβέιρα, Κομνηνός, Αποστολάκης, Ταβλαδωράκης, Καμπεράι, Ανιτσάκης.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram LIKE στο Facebook και στο YouTube