Με την διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής συνεχίστηκε την Δευτέρα 29 Μαΐου το 12ο Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Παλαιμάχων 8Χ8 που διοργανώνει και φέτος το Τμήμα Αθλητισμού του Δήμου Ρεθύμνου. Με την διοργάνωση α βρίσκεται μια στροφή πριν το τέλος της Α’ Φάσης.
Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής
ΣΥΝ.ΚΑ S/M – Παλαιμάχων ΟΦ Αρμένων 3-5
Δικηγόροι – Ράδιο Μεγαλόνησος 4-3
Εθνικός – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 2-3
Αστυνομία – Platanos Tours 4-3
Αλβανική Κοινότητα – ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 3-0 α.α.
Ρεπό: Adele beach.
Eξ αναβολής 6ης αγωνιστικής
Εθνικός – Δικηγόροι 7-2
Eξ αναβολής 9ης αγωνιστικής
Αλβανική Κοινότητα – ΣΥΝ.ΚΑ S/M 3-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Εθνικός (40-12) 24
2. Αστυνομία (31-12) 24
3. ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί (35-16) 22
4. Αλβανική Κοινότητα (30-21) 19
5. Adele beach (22-21) 16
6. Platanos Tours (30-25) 13
7. ΣΥΝ.ΚΑ S/M (17-27) 9
8. Δικηγόροι (22-30) 9
9. Ράδιο Μεγαλόνησος (17-26) 6
10. Παλαίμαχοι ΟΦ Αρμένων (16-39) 6
11. ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου (2-28) 0
Οι ομάδες στην 10 η αγωνιστική συμμετείχαν ως εξής:
ΣΥΝ.ΚΑ S/M- Παλαιμάχων ΟΦ Αρμένων 3-5
ΣΥΝ.ΚΑ S/M: Χαριτάκης Μ., Αποστολάκης Ε., Βαρδάκης Ν., Ιερωνυμάκης Ε., Κλαψινός Κ., Μαρινάκης Ι., Νικολακάκης Θ., Φασουλάκης Λ., Φουντουλάκης Β., Χατζημπεκιάρης Θ.
Παλαίμαχοι ΟΦ Αρμένων: Μιχαηλίδης Ε., Ορφανάκης Α., Στρατιδάκης Λ., Χατζησπύρος Γ., Λεντζάκης Κ., Δρουδάκης Ν., Δρουδάκης Γ., Κολυβάκης Σ., Κολυβάκης Ι., Κολυβάκης Ν.
Δικηγόροι- Ράδιο Μεγαλόνησος 4-3
Δικηγόροι: Μοράκης Α., Γεωργαλής Φ., Παπαδάκης Χ., Πετροπουλάκος Σ., Σταρράς Σ., Τζουρμπάκης Μ., Τσικνάκης Ν., Ραπτάκης Χ., Παπουτσιδάκης Κ.
Ράδιο Μεγαλόνησος: Γκαλονάκης Δ., Αντουράκης Ν., Βαρδάκης Η., Δεβεράκης Δ., Δρίτσας Ε., Γκαλονάκης Α., Γκαλονάκης Ν., Μπαλαράς Γ., Σπανουδάκης Α., Στάμνας Α., Τρουλινός Ο., Τσιαϊρης Σ., Φουρναράκης Γ., Ψωμάς Α.Θ.
Εθνικός – ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί 2-3
Εθνικός: Αλεξάκης Γ., Γκούτζος Ν., Δατσέρης Ν., Κλάδος Α., Λεκάκης Ν., Ξενικάκης Φ., Νικηφόρος Σ., Ρίστα Ε., Σκουλουφιανάκης Ι., Τριποδιανός Α., Τσουρής Ε.
Τ.Ε.Ε. Ρεθύμνου/Μηχανικοί: Αλεξανδρής Δ., Δρουδάκης Γ., Δρυγιαννάκης Ι.Α., Κουτσάκης Α., Μαθιουδάκης Σ., Μαριόλος Κ., Όθωνας Μ., Οικονομάκης Ι., Παπαγιαννάκης Ε., Πασπαράκης Μ., Συμεωνίδης Κ.
Αστυνομία – Platanos Tours 4-3
Αστυνομία: Κουκουμπεδάκης Θ. Γαμβρέλας Γ., Εύδογλου Α., Καραπιδάκης Ε., Κυλάφης Φ., Σπυράκης Μ., Καράλης Γ., Λιαδάκης Ν., Βρουλιδάκης Α., Ραχωβίτσας Ξ.
Platanos Tours: Ανυφαντάκης Ν., Βουρβαχάκης Ι., Βουτσάς Ε., Κλάδος Π., Σκέρλος Λ., Γαγάνης Ε., Velkov I., Ξυνομηλάκης Σ.
Αλβανική Κοινότητα – ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου 3-0 α.α.
Ρεπό: Adele beach.
Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής
Τρίτη 6 Ιουνίου (21:30)
Παλαίμαχοι ΟΦ Αρμένων – Αλβανική Κοινότητα (Αρμένων)
Ράδιο Μεγαλόνησος – Adele Beach (Μισιρίων)
Platanos Tours – ΣΥΝ.ΚΑ S/M (Μισιρίων)
ΤΕΕ Ρεθύμνου/Μηχανικοί – Δικηγόροι (Ρεθύμνου)
Εθνικός – Αστυνομία (Ρεθύμνου)
Ρεπό: ΚΤΕΛ Χανίων-Ρεθύμνου.