19 Απριλίου 2024

Νέα ήττα για το Αρκάδι

Την 9η ήττα του υπέστη το Αρκάδι, το οποίο ηττήθηκε με 75-62 από τον Αμύντα εκτός έδρας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α2 μπάσκετ Γυναικών.
Οι παίκτριες του Κώστα Πλευράκη δεν μπόρεσαν να φέρουν αντίσταση στις αντίπαλες τους, παρά τη φιλότιμη προσπάθεια τους. Αν και ήταν κοντά στο σκορ στο ημίχρονο (33-28), στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν, με τις γηπεδούχες να παίρνουν διψήφια διαφορά από το 3ο δεκάλεπτο (52-40). Στην τελευταλία περίοδο δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν με αποτέλεσμα να γνωρίσουν ακόμη μία ήττα.

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής (Εδώ)

Δεκάλεπτα: 20-14, 33-28, 52-40, 75-62.
ΑΜΥΝΤΑΣ (Δρακάκη): Μαργώνη 11, Τριμέρη 10(2), Καλλιώρα 9, Κόρμπου 7, Τσαγκαράκη 13, Αθανασούλια 2, Γιγουρτάκη 3 (1), Καράντζαλου 2, Τζέμη 14, Καραλή 1, Σιδηροπούλου 2, Παπαθανασίου.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 12(2), Γιαλαμά, Κουλούρη Σ. 14(1), Θεοδωσουλάκη 12, Κάζα 6, Σταυριανάκη, Φραγγελάκη, Καούκη 13(1), Ζουμπεράκη 5(1).