16 Σεπτεμβρίου 2024

Νίκες για Αναγέννηση, Φοίνικα, «Χ» στην Επισκοπή

Με τρία παιχνίδια άνοιξε σήμερα η αυλαία της 13ης αγωνιστικής στην Β’ κατηγορία Ρεθύμνου, με την έκπληξη να γίνεται στην Σοχώρα, όπου ο Φοίνικας κέρδισε τη ΝΕΑΡ με 3-1.

Στο Μελιδόνι η Αναγέννηση ΜΠΣΡ επικράτησε με 2-0 των Νέων Ζωνιανών, κάμπτοντας την αντίσταση τους στο β’ ημίχρονο. Όλα αυτά και ενώ οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν το παιχνίδι με 9 παίκτες, ενώ το ολοκλήρωσαν με 10, λόγω πολλών απουσιών. Στις καθυστερήσεις του αγώνα στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης» κατόρθωσε ο Παναρκαδικός να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας, ισοφαρίζοντας σε 1-1 την Επισκοπή 2010 σε ένα αρκετά ενδιαφέρον παιχνίδι. Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε χέρι αμυντικού στο 87’, ενώ ο Παναρκαδικός ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Π. Γαβαλά στο 93’ με 2η κίτρινη κάρτα.