16 Σεπτεμβρίου 2024

Νικησε 1-0 ο Ερμής τον Αλμυρο

Φιλική νίκη επί του Αλμυρού (Α1 ΕΠΣ Ηρακλείου), σημείωσε το απόγευμα της Τετάρτης ο Ερμής Ζωνιανών όπου επικράτησε με 1-0.
Οι παίκτες του Μανόλη Παπαματθαιάκη, στο Α’ μέρος δεν δημιούργησαν ιδιαίτερες ευκαιρίες, με εξαίρεση ένα σουτ του Στρατήγη που πέρασε άουτ. Στην επανάληψη ο Ερμής ανέβασαν ρυθμούς και απείλησε με τους Πλουσή και Κατσικοκέρη, ενώ ο Αλμυρός είχε και δοκάρι. Το γκολ για τον Ερμή Ζωνιανών ήρθε στο 85′ λεπτό, όταν ο Μπεκατώρος πάσαρε παράλληλα στο Σκουτέλη, ο οποίος σούταρε και σημείωσε το γκολ που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Ερμής Ζωνιανών: Ανδρεαδάκης, Ανυφαντάκης, Μπριλάκης, Μποχώνης, Ρουμπάκης, Σταθόγλου, Μανουσάκης, Γεμιστός, Μπαστάνης, Πλουσής Β., Στρατήγης
Αγωνίστηκαν επίσης οι: Χρήστου, Τζανής, Ταβλαδωράκης, Παρασύρης, Κορτσινίδης, Μπεκατώρος, Σκουτέλης, Κατσικοκέρης, Μπέρκης