Ξεκίνημα με το «αριστερό» το Ρέθυμνο Futsal

Από την 2η αγωνιστική ξεκίνησε η φετινή Futsal Super League, καθώς τα παιχνίδια της πρεμιέρας το περασμένο Σαββατοκύριακο είχαν αναβληθεί.

Το Ρέθυμνο Futsal υποδέχτηκε την Καλλιθέα με μοναδικό στόχο την νίκη καθώς πρόκειται για μια ομάδα στα μετρά του, αλλά δεν του «βγήκε» το παιχνίδι. Η Ρεθυμνιωτικη ομάδα ήταν αυτή που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μερκούρη, αλλά ο Τράμης ισοφάρισε για την Καλλιθέα η οποία έκανε την ανατροπή 1-2 με τον Μαυράκη στο ημίχρονο. Στην επανάληψη το παιχνίδι συνέχισε να έχει μεγάλο ενδιαφέρον, καθώς οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-2 με τον Γκεωρκίεβ, αλλά και πάλι ο Μαυράκης έβαλε εκ νέου μπροστά στο σκορ την Αθηναϊκή ομάδα και ο Μάρκος της έδωσε «αέρα» δυο τερμάτων. Η αντίδραση του Ρεθύμνου ήταν να πιέσει μέχρι το φινάλε, άλλα το μόνο που κατάφερε ήταν να μείωση σε 3-4 με τον Πίρε, σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης, με την Καλλιθέα να πανηγυρίζει ένα σπουδαίο εκτός έδρας διπλό.