Το πρωτάθλημα Παμπαίδων έφτασε στο τέλος του για τη φετινή σεζόν, με το Αρκάδι να παίρνει την 3η θέση, ενώ ο Ν. ΟΠΕΡ κατετάγη 5ος. Επίσης, διεξήχθη η 16η και η 17η αγωνιστική των Παγκορασίδων, με το Αρκάδι να σημειώνει 2 νίκες.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
Ηρόδοτος – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 16-25, 15-25, 08-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Αστρινάκης, Ζουμπουλάκης, Λάσκα, Φαρίνα, Βαλασάκης, Ανδρεδάκης, Ηλιάκης, Καλλέργης, Τζαγκαράκης.
ΟΦΗ – Ν. ΟΠΕΡ 2-3
ΤΑ ΣΕΤ: 25-10, 18-25, 25-21, 15-29, 09-15.
Ν. ΟΠΕΡ (Παπαδάκις – Τζανιδάκης): Ποθητός, Χάσικος, Γαλλιάκης Α., Γαλλιάκης Ι., Ταταράκης, Βαλουμάς, Κανακάκης, Ξυδάκης, Θυμιατζής, Μαραμένος.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (10η)
Ηρόδοτος – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΟΦΗ – Ν. ΟΠΕΡ 2-3
ΓΕΗ – ΣΦΠ Χανίων 1-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η ΣΕΤ
1. ΣΦΠ Χανίων 30 10-0 30-2
2. ΓΕΗ 24 8-2 26-6
3. ΟΚΑ Αρκάδι 18 6-4 18-12
4. Ηρόδοτος 8 3-9 11-24
5. Ν. ΟΠΕΡ 6 2-8 9-27
6. ΟΦΗ 4 1-9 6-28
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΚΑ Αρκάδι – Σούδα 3-2
ΤΑ ΣΕΤ: 22-25, 25-12, 25-15, 23-25, 15-11.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Μυγιάκη, Αλεβυζάκη, Σταυρουλάκη, Περδίκη, Μαμαλάκη, Ξεκαλάκη, Παυλάκη, Χατζηδάκη, Φουρφουλάκη, Πικιόνι, Σταγάκη, Μεταξάκη, Λιονή, Φουρφουλάκη Δ.
Ν. ΟΠΕΡ – Παγχανιακός 1-3
ΤΑ ΣΕΤ: 16-25, 17-25, 25-14, 15-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Δαφνομήλη, Βεργάκη, Κουταλά, Μούτσου, Κλάδου, Τσαμπεκίδου, Φοβάκη, Βενιανάκη, Φραγκιαδάκη, Παπανίκου. Ρεσουλάι, Παπαδοεπτράκη.
ΟΚΑ Αρκάδι – Παγχανιακός 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-10, 25-23, 25-09.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Στέλιος Αστρινάκης): Μαμαλάκη, Ξεκαλάκη, Παυλάκη, Χατζηδάκη, Φουρφουλάκη Α., Φουρφουλάκη Δ., Πικιώνη, Μεταξάκη, Λιονή, Σταγάκη.
Ν. ΟΠΕΡ – ΣΦΠ Χανίων 0-3
ΤΑ ΣΕΤ: 15-25, 04-25, 05-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Αγγελάκη, Σταυρουλάκη, Χατζηδάκη, Παυλάκη, Περδίκη, Σκούφη, Μυγιάκη, Πικιόνι, Φουρφουλάκη Α., Μαμαλάκη, Λιονή, Φουρφουλάκη Δ., Αλεβυζάκη, Σταγάκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16η & 17η)
Άνεμος – Ακρωτήρι (αναβλήθηκε)
ΟΚΑ Αρκάδι – Σούδα 3-2
Ν. ΟΠΕΡ – Παγχανιακός 1-3
Κύδων – Αετός 3-0
–
Αετός – Άνεμος 3-0
Ακρωτήρι – Σούδα (αναβλήθηκε)
ΟΚΑ Αρκάδι – Παγχανιακός 3-0
Ν. ΟΠΕΡ – ΣΦΠ Χανίων 0-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. Ν-Η ΣΕΤ
1. ΣΦΠ Χανίων 38 13-2 42-11
2. Κύδων 37 12-3 40-13
3. Ακρωτήρι 34 11-2 36-7
4. Αετός Χανίων 21 7-8 23-27
5. ΟΚΑ Αρκάδι 19 7-7 24-27
6. Παγχανιακός 15 5-9 18-29
7. Ν. ΟΠΕΡ 14 6-9 20-34
8. Σούδα 14 4-10 18-29
9. Ανεμος Χανίων -3 0-13 0-42