16 Σεπτεμβρίου 2024

«Πάλεψε» αλλά δεν τα κατάφερε ο ΟΠΕΡ

Σε ένα ματς με πολύ ένταση και πάθος ο ΟΠΕΡ δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα απέναντι στον Άρη, χάνοντας με 1-3 σετ στο «Μελίνα Μερκούρη» για την 16η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Τα κορίτσια του Θανάση Ντζαφέρη δεν μπόρεσαν να κάνουν την ανατροπή και ακόμη μία έκπληξη στην έδρα τους. Στο ξεκίνημα βρέθηκαν να χάνουν στις λεπτομέρειες (24-26), ενώ οι φιλοξενούμενς πραγματοποίησαν το 0-2 πιο εύκολα (17-25). Το 3ο σετ ήταν και το πιο συναρπαστικό, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται 4 κόκκινες κάρτες (!), λόγω κάποιων λογομαχιών κάτω από το φιλέ, με το σετ τελικά να πηγαίνει στις γηπεδούχες, μειώνοντας σε 1-2 τα σετ (25-17). Τελικά, ο Άρης με πρωταγωνίστρια την Καετάνο κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης με σκορ 14-25.

ΤΑ ΣΕΤ: 24-26, 17-25, 25-17, 14-25.

ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Θανάσης Ντζαφέρης): Σαλούστρου, Παρασκάκη, Κλεισιάρη, Λαγουδάκη, Τσελάνη, Κογεράκη, Παπουτσή –λ  / Κατερίνη, Ξαγοραράκη.

ΑΡΗΣ (Δημήτρης Σολκίδης): Βιβιάνε, Καετάνο, Τσομπανίδου, Καλανταρίδου, Γκάνο, Τυφλιώρη, Ιακωβίδου –λ / Κούσση, Πλουμή, Γουγούση.