8 Σεπτεμβρίου 2024

Πρώτη νίκη για τη Μικτή Νέων

Την πρώτη της νίκη πραγματοποίησε η μικτή Νέων της ΕΠΣ Ρεθύμνου, κερδίζοντας με 1-3 το Λασίθι, εκτός έδρας για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
Οι Ρεθυμνιώτες εμφανίστηκαν καλύτεροι σχεδόν σε όλη την διάρκεια του ματς, καταφέρνοντας να προηγηθούν στο 30’ του α΄ ημιχρόνου με υπέροχο σουτ του Πρινιανάκη. Η ισοφάριση ήρθε στην επανάληψη και στο 48’ με τον Τζανετόπουλο, ενώ η ομάδα του Θεόφιλου Αποστολάκη πήρε ξανά το προβάδισμα με 1-2 στο 60 λεπτό με τον Παπιομύτογλου να «εκτελεί» με απευθείας φάουλ τον αντίπαλο γκολκίπερ. Το τελικό 1-3 έγραψε ο Βερνάδος με δυνατό σουτ, δίνοντας την πρώτη νίκη στην Ρεθυμνιώτικη ομάδα.

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ
18’ Καλό σουτ από Παπιομύτογλου μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο τερματοφύλακας.
24’ Από κόρνερ του Πρινιανάκη οι αμυντικοί έβγαλαν την μπάλα, ο Παπιομύτογλου σούταρε από το ύψος της περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
29’ Δυνατό σουτ του Βερνάδου με γροθιές έδιωξε ο Κουναλάκης.
30’ Ο Παπιομύτογλου έδωσε δεξιά στον Πρινιανάκη αυτός σούταρε δυνατά και παρά την προσπάθεια του τερματοφύλακα η μπάλα κατέληξε στο απέναντι «Γ» για το 0-1.
36’ Μακρινό σουτ του Πρινιανάκη έξω από την περιοχή απέκρουσε ο Κουναλάκης.
38’ Παράλληλη μπαλιά του Λέσι, δυνατό σουτ του Πρινιανάκη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
43’ Δυνατό σουτ του Βερνάδου από το ημικύκλιο της περιοχής η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
44’ Φάουλ από το Λασίθι ο Παπαδάκης στο β’ δοκάρι ο Γραμματίκας σκόραρε με κεφαλιά αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ.
48’ Ο Βαρελάκης από αριστερά έκανε γύρισμα το ύψος του πέναλτι στον Τζανετόπουλο που σούταρε στα δίχτυα για το 1-1.
60’ Εκτέλεσε φάουλ ο Παπιομύτογλου απευθείας στην δεξιά γωνία του Κουναλάκη για το 1-2.
67’ Ο Πρινιανάκης έκανε σέντρα από δεξιά με τον Λέσι να πλασάρει από την περιοχή για να αποκρούσει ο Κουναλάκης.
70’ Δυνατό σουτ του Τσακάλι άστοχο.
74’ Δυνατό σουτ του Βερνάδου αρκετά έξω από το ημικύκλιο η μπάλα χτύπησε στο αριστερό δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-3.
82’ Ο Βερνάδος πέρασε κάθετη μπαλιά στον Παπιομύτογλου ο οποίος πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
85’ Επικίνδυνη σέντρα του Μυλωνάκη από δεξιά ο Γραμματίκας έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδα του και πάνω στον Κουναλάκη.
86’ Ο Βερνάδος έκανε σουτ στη γωνία και απέκρουσε σε κόρνερ ο Κουναλάκης.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πατεμτζής, Ελευθεράκης, Θέμελη (Ηρακλείου).
ΛΑΣΙΘΙ (Ιορδάνης Τσιρκίνης): Κουναλάκης, Παπαφραγκάκης (78’ Δρακωνάκης), Παπαδάκης, Γραμματίκας, Ιωάννου, Ζερβαλάκης (46’ Τζανετόποθλος), Μουτσάι, Πάγια, Τσολιαρίδης, Μανουσάκης, Σταματάκης (46’ Βαρελάκης).
ΡΕΘΥΜΝΟ (Θεόφιλος Αποστολάκης): Παπιομύτογλου, Αποστολάκης, Γαϊτάνης, Ποθουλάκης, Πρινιανάκης, Σωπασουδάκης (78’ Σωπασής), Στεφανάκης (84’ Μυλωνάκης), Τσακάλι, Βερνάδος, Π. Παπιομύτογλου, Λέσι (71’ Κουτάλα).