8 Σεπτεμβρίου 2024

Σημαντική νίκη για τη σωτηρία πέτυχε και ο Ρεθυμνιακός!

Ο Ρεθυμνιακός έκαμψε την αντίσταση του Αλμυρού με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Γκιόκα να απαντάει με δυο γκολ, σε αυτό του Λεόν, με το οποίο είχαν προηγηθεί οι φιλοξενούμενοι στο 8’. Στο 61’ ισοφάρισε ο υψηλόσωμος φορ με κεφαλιά και στο 64’ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του κοντινό πλασέ. Η ομάδα της Σοχώρας μετά από αυτή την νίκη έκανε μεγάλο βήμα παραμονής στην κατηγορία μια αγωνιστική πριν το φινάλε.

Για να ενημερώνεστε πάντα πρώτοι…. ακολουθήστε το Rethymnosports.gr στο Instagram κάντε LIKE στο Facebook και εγγραφή στο YouTube

Το ματς
8’ Σουτ έξω από την περιοχή του Λεόν στην δεξιά γωνία του Κοκκαλά, 0-1.
11’ Καλό σου Βαρουξάκη λίγο έξω από το αριστερό «Γ».
26 Δυνατο σουτ από τον Γιαλούση λιγο εξω από την δεξια γονια της εστιας.
28’ Σουτ του Γκιόκα λίγο αουτ από το αριστερό δοκάρι του Χανιωτάκη.
33’ Κίτρινη καρτα στον Γ. Νικηφόρο.
37’ Αναγκαστικη αλλαγη για των Αλμυρό, στην θέση του Τριανταφυλλίδη ο Χριστάκης.
43’ Κίτρινη στο Ξενοκτιστάκη του Αλμυρού.
45’ Σουτ του Γκιόκα μπλοκάρει ο Χανιωτάκης.
46’ Πρώτη αλλαγή για τον Ρεθυμνιακό με τον Φράγκο να παίρνει την θεση του Γ. Νικηφόρου.
47’ Κίτρινη ο Ζέλιος του Αλμυρού.
57’ Σουτ του Βαρουξάκη λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αλμυρού
58’ Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους με τον Λαζίδης στην θέση του Βαρουξάκη.
61’ Σέντρα του Αντιασβίλι από δεξιά, κεφάλια του Γκιόκα 1-1.
62’ Για τον Αλμυρό ο Τσαμάρες στην θέση Λεόν.
64’ Μπαλιά του Φράγκου θα κοντράρει σε αμυντικό και θα στρωθεί στον Γκιόκα θα περάσει τον προσωπικό του αντίπαλο, για να θα βρεθεί απέναντι στον Χανιώτάκη και με πλασέ να κάνει το 2-1.
65’ Στην θέση Γκάρετ, ο Κουγιουμουτζής.
71’ Κίτρινη ο Ντεμίρι του Ρεθυμνιακου.
74’ Σειρά του Τσαμαδες να πάρει κίτρινη κάρτα.
80’ Ο Γκιόκας θα βρεθεί από τα αριστερά, θα «σπάσει» ωραία την μπάλα, για τον Αντιασβίλι αλλά θα τον προλάβει ο Χανιωτάκης και θα διώξει σε κόρνερ.
81’ Δυνατό σουτ από τον Ντεμιρι λίγο άουτ από την εστία του Αλμυρού
89’ Ο Μπούσδρας μπαίνει στο γήπεδο και βγαίνει ο Χαλκιαδάκης.
92’ Κίτρινη κάρτα στον Αντιασβιλι.
93’ Δυνατό σουτ του Κουράκη, δύσκολα θα απομακρύνει στην δεξιά γωνία ο Κοκάλας.

Ρεθυμνιακός (Γιώργος Λυρώνης): Κοκκαλάς, Ψωρογιάννης, Κουδουνάκης, Μυρθιανός, Καλλιτσουνάκης, Ντεμίρι, Χαλκιαδάκης (89’ Μπούσδρας), Αντιασβίλι, Γ. Νικηφόρος (46’ Φράγκος), Βαρουξάκης (58’ Λαζίδης), Γκιόκας.
Αλμυρός (Δημήτρης Βολονάκης): Χανιωτάκης, Ζέλιος, Ξενοκτιστάκης, Γιαλούσης, Απλαδάς, Λεόν (62’ Τσαμάρες), Γκάρετ (64’ Κουγιουμουτζής), Κουράκης, Αζίζι, Τριανταφυλλίδης, Αγαπάκης.