25 Απριλίου 2024

Στοίχισε η αστοχία στο Αρκάδι

Αν και το “πάλεψε”, το Αρκάδι γνώρισε την 4η ήττα του σε 5 παιχνίδια, χάνοντας με 35-57 από τα Μελίσσια στο “Μελίνα Μερκούρη”.
Η αστοχία ήταν η βασική αιτία της ήττας, με τις “ερυθρόλευκες” να ανταποκρίνονται στα αμυντικά τους καθήκοντα, ενώ επιθετικά αν και έβρισκαν τα σουτ εκείνα δεν κατέληγαν στο διχτάκι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελεί ένα 6λεπτο στη γ’ περίοδο, όπου οι γηπεδούχες κράτησαν στον 1 πόντο τις αντίπαλες τους αλλά δεν βρήκαν τον τρόπο να μειώσουν ακόμη περισσότερο από το 23-31. Στη συνέχεια, τα Μελίσσια πέτυχαν δύο τρίποντα με τη Ρεθυμνιώτικη ομάδα να πετά “λευκή πετσέτα”, με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει τους 22 πόντους στο φινάλε.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ντάσης-Ξηροκώστας
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 09-16, 16-30, 27-40, 35-57.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 2, Κανδεράκη, Γιαλαμά 5(1), Ουρανού, Κουλούρη Στ. 6(2), Σταυριανάκη, Καζά 2, Φοβάκη, Θεοδοσουλάκη 14(1), Φραγγελάκη, Καούκη 4, Λελεδάκη 2.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Τσέτα, Ναυροζίδου 9(1), Σταμούλη, Πατέρα 8(2), Δουρου 2, Βιντσιλαίου 7, Ζακινθυνού 7, Κωνσταντινίδου, Γιαννακοπούλου 15(2), Κανέλλου 9.

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Εδω)