8 Σεπτεμβρίου 2024

Στο μικρό τελικό το Λύκειο Περάματος

Αν και μπορούσε να προκριθεί στο μεγάλο τελικό του Πανελλήνιου Μαθητικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου Κοριτσιών, το ΓΕΛ Περάματος δεν τα κατάφερε, γνωρίζοντας την ήττα στα πέναλτι με 3-2 από το 3ο ΓΕΛ Τρικάλων. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε 2-2, με τις Ρεθυμνιώτισσες να μην μπαίνουν καλά στο παιχνίδι και να βρίσκονται πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, με τα γκολ της Μανωλιούδης και της Ελ. Κόκκινου. Στην διαδικασία το πέναλτι το Λύκειο Τρικάλων ήταν ποιο εύστοχο και πήρε το εισιτήριο για το τελικό της διοργάνωσης με σκορ 3-2. Έτσι τα κορίτσια της κ. Μπρόκου θα διεκδικήσουν την 3η θέση στον μικρό τελικό αύριο Πέμπτη στις 9:30 στο Δημοτικό Γήπεδο Έλους, με αντίπαλο το 1ο ΓΕΛ Σπάρτης που ηττήθηκε από το Αριστοτέλειο Θεσσαλονίκης με 6-0.

ΓΕΛ Περάματος (Μ. Μπρόκου): Τσικουδάκη, Μαρή, Φακιδάρη Ζ., Αλεξάκη, Ανδρεδάκη Ξενικάκη (60’ Φακιδάρη Μ.) Ορφανού, Καλούδη, Νικηφόρου Μ., Κόκκινου Ελ., Μανωλιούδη.