Στην κορυφή του πρωταθλήματος Νεανίδων παρέμεινε μετά και το πέρας της 5ης αγωνιστικής το Αρκάδι, το οποίο επιβλήθηκε με 45-30 του Ηροδότου. Επίσης, “κεραμιδί” βάφτηκε το τοπικό ντέρμπι μεταξύ Ρέθυμνο BC και Ακαδημίας Ρεθύμνου, ενώ επίσης νικηφόρα ήταν η συνέχεια για τις κορασίδες του Αρκαδίου και τους Παίδες του Ρέθυμνο BC.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ
Ρέθυμνο BC – Ακαδημία Ρεθύμνου 91-55
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-10, 38-23 (ημιχρ.), 71-44, 91-55 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Μπαλάφας): Μοσχάκης 4, Α. Καλαϊτζάκης 4, Ασουμανάκης 2, Στ. Τζαγκαράκης 6, Λαγουδάκης 13(1), Ψωμάς 2, Γρηγοράκης, Βοσκάκης 8, Σφακιανάκης 10(2), Δ. Τζαγκαράκης 14(1), Ζαμπετάκης 8, Λιβανός 20.
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Ηλίας Μιχαλάκης): Δαπόντης, Βασιλάκης 3, Δουβρής, Ματθαιουδάκης 2, Ζαχαράκης 15, Αθανίτης, Κατικάς 8(2), Μανιατάκης 1, Βολοστσούκ 14, Παττακός 12, Μπερνιδάκης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η)
Ρέθυμνο BC – Ακαδημία Ρεθύμνου 91-55
Ανδρογέας – Κίσσαμος 51-56
Ηράκλειο – Ακρωτήρι 77-62
Κύδων – Ηρόδοτος 49-43
Ρεπό: Πλατανιάς
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Ηράκλειο 24 12 12-0 1062-614
- Ακρωτήρι 23 13 10-3 948-701
- Κύδων 22 13 9-4 884-618
- Ρέθυμνο BC 21 13 8-5 886-645
- Ηρόδοτος 20 12 8-4 924-633
- Κίσσαμος 17 13 4-9 557-938
- Ανδρογέας 15 12 3-9 528-799
- Ακαδημία Ρεθύμνου 14 12 2-10 589-934
- Πλατανιάς 12 12 0-12 449-945
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (15η – 7/1)
Ακαδημία Ρεθύμνου – Ανδρογέας
Κίσσαμος – Ηράκλειο
Ηρόδοτος – Ρέθυμνο BC
Πλατανιάς – Κύδων
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Ηρόδοτος 45-30
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-11, 21-16 (ημιχρ.), 34-20, 45-30 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Ρήγα 5(1), Μούκα 20(2), Καλοκύρη 2, Παναγιωτάκη 8, Ανυφαντάκη 3(1), Φραγγελάκη 5, Σταγάκη 2, Ταταράκη, Σταυγιανουδάκη, Χαμογεωργάκη Ουρανού, Λαζίδου.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (5η)
ΟΚΑ Αρκάδι – Ηρόδοτος 45-30
Ιεράπετρα – ΟΑ Χανίων 0-20 α.α.
ΟΦΗ – Πλατανιάς 57-31
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
- ΟΚΑ Αρκάδι 10 5 5-0 226-140
- ΟΦΗ 9 5 4-1 220-170
- Ηρόδοτος 8 5 3-2 200-170
- ΟΑ Χανίων 7 5 2-3 210-226
- Πλατανιάς 6 5 1-4 179-229
- Ιεράπετρα 0 0 0-5 0-100
*Η Ιεράπετρα έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (6η)
Ιεράπετρα – ΟΚΑ Αρκάδι
ΟΦΗ – Ηρόδοτος
ΟΑ Χανίων – Πλατανιάς
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ – Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
ΟΦΗ – Ρέθυμνο BC 49-55
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 33-25 (ημιχρ.), 37-43, 49-55 τελικό.
ΡΕΘΥΜΝΟ BC (Πολοπετράκης – Τσαρουχάς): Ψωμάς, Α. Καλαϊτζάκης 3, Μαυρουδής, Τζαγκαράκης 4, Λαγουδάκης 23(3), Δημήτρη 2, Γρηγοράκης, Μοσχάκης 4, Ε. Καλαϊτζάκης, Μπίτρι, Ζαμπετάκης 11(1), Βοσκάκης 8.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (13η)
Ανδρογέας – Ακρωτήρι 65-59
Κύδων – Εργοτέλης 90-42
ΑΟΑΝ – Πεδιάδα 51-62
Ηρόδοτος – Ηράκλειο 51-81
ΟΦΗ – Ρέθυμνο BC 49-55
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 13 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. Κύδων 26 13 13-0 974-514
- Ηράκλειο 25 13 12-1 1003-689
- Εργοτέλης 21 13 8-5 766-832
- Ρέθυμνο BC 21 13 8-5 724-680
- Ακρωτήρι 20 13 7-6 774-721
- ΟΦΗ 19 13 6-7 617-746
- Ηρόδοτος 17 13 4-9 710-754
- Ανδρογέας 16 13 3-10 602-774
- Πεδιάδα 15 13 2-11 558-827
- ΑΟΑΝ 15 13 2-11 603-794
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (14η – 7/1)
Εργοτέλης – Ανδρογέας
Πεδιάδα – Κύδων
Ηράκλειο – ΑΟΑΝ
Ρέθυμνο BC – Ηρόδοτος
Ακρωτήρι – ΟΦΗ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΟΚΑ Αρκάδι – Ανδρογέας 44-23
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 6-8, 16-13 (ημιχρ.), 22-17, 44-23 τελικό.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Κώστας Πλευράκης): Τσιμπούκα 2, Χαμογεωργάκη 4, Ουρανού 3(1), Ταταράκη 7(1), Παναγιωτάκη 3, Φραγγελάκη 2, Ανυφαντάκη 23(5), Μικεδάκη, Ε., Μικεδάκη Χ., Καλαϊτζιδάκη, Δημήτρη, Σταυγιανουδάκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
Εργοτέλης – ΟΦΗ 45-51
Ιεράπετρα – ΟΑ Χανίων 40-56
ΟΚΑ Αρκάδι – Ανδρογέας 44-23
Ρεπό: ΑΟΑΝ
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΠΟΝΤΟΙ
1. ΟΑ Χανίων 14 7 7-0 341-226
- ΟΦΗ 13 7 6-1 375-265
- Ανδρογέας 11 8 3-5 296-340
- Εργοτέλης 10 6 4-2 324-255
- ΟΚΑ Αρκάδι 10 7 3-4 268-252
- Ιεράπετρα 7 6 1-5 202-328
- ΑΟΑΝ 0 7 0-7 0-140
* Ο ΑΟΑΝ έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (10η – 14/1)
Εργοτέλης – Ανδρογέας
Ιεράπετρα – ΑΟΑΝ
ΟΦΗ – ΟΑ Χανίων
Ρεπό: ΟΚΑ Αρκάδι