Με δύο Ρεθυμνιώτικα ντέρμπι συνεχίστηκε η αγωνιστική δράση στα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΚ, με το Αρκάδι να κερδίζει τόσο στους Παμπαίδες, όσο και στις Παγκορασίδες.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΓΕΗ – ΟΠΕΡ 3-1
ΤΑ ΣΕΤ: 25-22, 25-19, 21-25, 25-12.
ΟΠΕΡ (Μανόλης Αντωνάκης): Πετρακάκη, Κλαψινού, Σωπασουδάκη, Λιλίτση, Ζαλαμήτσου, Γιαννουλάκη, Μανουρή, Ζουμπουλάκη, Μηλάκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (16η)
Άθλεση – Ακρωτήρι 3-0
Κύδων – Σούδα 3-0
Χερρονάσιος – Γιούχτας 1-3
ΓΕΗ – ΟΚΑ Αρκάδι 3-1
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΣΕΤ
- Κύδων 48 16 16-0 48-1
- ΓΕΗ 42 16 14-2 46-8
- Ακρωτήρι 27 16 10-6 32-26
- Γιούχτας 26 15 9-6 32-26
- ΟΚΑ Αρκάδι 25 15 9-6 30-26
- Άθλεση 25 15 9-6 31-28
- ΣΦΠ Χανίων 16 15 4-11 21-36
- Σούδα 15 14 4-11 23-34
- Χερρονάσιος 4 15 1-14 11-42
- Άνεμος Χανίων 0 16 1-14 5-43
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (17η – 19/3)
ΣΦΠ Χανίων – Άθλεση
Ακρωτήρι – Κύδων
Σούδα – Χερρονάσιος
Γιούχτας – ΟΚΑ Αρκάδι
Άνεμος Χανίων – ΓΕΗ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ
ΟΠΕ Ρεθύμνου – ΟΚΑ Αρκάδι 3-0
ΤΑ ΣΕΤ: 25-08, 25-09, 25-06.
ΟΠΕ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Στέλιος Πετράκης): Ταταράκης, Ποθητός, Σπιθουράκης, Ψυχουντάκης, Πατσουράκης, Γαλανάκης, Πετρακάκης, Ντουντουλάκης.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ (Παύλος Χαραλαμπίδης): Ζαφειριάδης, Μυγιάκης, Γ. Καλλέργης, Σαββάκης, Γρηγοράκης, Βατσολάκης, Βουμβουλάκης, Γανταδάκης, Π. Καλλέργης.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (6η)
ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι 0-3
ΓΕΗ – ΣΦΠ Χανίων 3-0
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΣΕΤ
- ΓΕΗ 10 5 5-0 15-3
- ΟΚΑ Αρκάδι 9 6 3-3 11-11
- ΣΦΠ Χανίων 8 5 3-2 11-8
- ΟΠΕΡ 4 5 0-4 0-15
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Α’ ΟΜΙΛΟΣ
Ν. ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι1 1-3
TΑ ΣΕΤ: 23-25, 23-25, 25-23, 23-25.
Ν. ΟΠΕΡ (Ήρα Φεντότοβα): Εφεντάκη, Ροδινού, Ντουμανά, Πατσουράκη, Θυμιατζή, Μενιουδάκη, Σαριδάκη, Ανυφαντάκη, Δαβαρία, Βροντάκη, Μιχαϊλίδου.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ1 (Μανόλης Αντωνάκης): Αγγουριδάκη, Μπενάκη. Σουφλιδάκη, Ζεφειριάδη, Μοτζάκη, Λίτινα, Μαρκατσάκη, Λαγουδάκη, Σκούφη, Παπαδάκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η)
Κύδων2 – Σούδα2 3-1
Ν. ΟΠΕΡ – ΟΚΑ Αρκάδι1 1-3
Ακρωτήρι – Αετός Χανίων1 3-0
Ρεπό: Παγχανιακός
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΣΕΤ
- Παγχανιακός1 19 10 9-1 28-4
- Ακρωτήρι 19 10 9-1 27-6
- Ν. ΟΠΕΡ 17 10 7-3 24-13
- Αετός1 12 10 3-7 11-23
- Κύδων2 11 10 2-7 9-26
- ΟΚΑ Αρκάδι1 11 8 3-5 13-16
- Σούδα2 10 10 1-8 5-29
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (13η – 19/3)
ΟΚΑ Αρκάδι – Σούδα2
Ν. ΟΠΕΡ – Αετός Χανίων1
Ακρωτήρι – Παγχανιακός1
Ρεπό: Κύδων2
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ – Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Αετός Χανίων2 – ΟΚΑ Αρκάδι2 0-3
ΤΑ ΣΕΤ:17-25, 16-25, 18-25.
ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ2 (Στέλιος Αστρινάκης): Φανουργάκη, Αλεβυζάκη, Λιονή, Χατζιδάκη, Φουρφουλάκη, Ξεκαλάκη, Αγγελάκη, Παπαλεξάκη, Μυγιάκη, Τσιριντάνη, Μαμαλάκη, Σταυρουλάκη.
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (9η)
Σούδα1 – ΣΦΠ Χανίων 0-3
Κύδων1 – Σούδα1 Παγχανιακός2 – Κύδων1 3-2
Αετός Χανίων2 – ΟΚΑ Αρκάδι2 0-3
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ Β. ΑΓ. Ν-Η ΣΕΤ
- ΣΦΠ Χανίων 18 9 9-0 27-1
- Σούδα1 16 9 7-2 22-7
- ΟΚΑ Αρκάδι2 11 8 3-5 11-17
- Αετός2 11 9 3-5 11-16
- Παγχανιακός2 11 9 2-7 10-25
- Κύδων1 8 8 2-4 15-18
Η ΕΠΟΜΕΝΗ (10η – 2/4)
Αετός Χανίων2 – Σούδα1
ΣΦΠ Χανίων – Παγχανιακός2
Κύδων1 – ΟΚΑ Αρκάδι2