Το παιχνίδι στο Ακρωτήρι είχε «Δράκο»

Την ήττα γνώρισε ο Ρεθυμνιακός στα Χανιά από τον Πανακρωτηριακ στις καθυστερήσεις του αγώνα. Οι γηπεδούχοι μόλις στο 3′ να ανοίξει το σκορ με τον Βουρβαχάκη και στο 10′, με πλασέ του Τζόρνταν έγινε το 2-0.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Ρεθυμνιακός μείωσε με εύστοχο πέναλτι του Δελήμπαση σε 2-1.

Τα αποτελέσματα της 4ης Αγ. (Εδώ)

Η Βαθμολογία της Γ’ Εθνικής (Εδώ)

Με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με αυτό το σκορ.
Οι Ρεθυμνιώτες κατάφεραν να ισοφαρίσουν τελικά ο Ρεθυμνιακός ισοφάρισε σε 2-2 στο 88′ με μακρινό σουτ ο Αντεμάι. Οι χαρά τους όμως κράτησε για λίγο, καθώς ο Δρακάκης με κοντινό πλασέ στο 90’ έκανε το 3-2 για τους Χανιώτες.

Πανακρωτηριακός (Γ. Κόλτζος): Συροκάκης, Παπακαστρήσιος, Λιονάκης, Νικολίτσης, Βουρβαχάκης, Μπάτζιο, Τζόρνταν (87′ Βασιλομιχελάκης), Μανουσάκης (85′ Μπαδιεριτάκης), Γιαπιντζάκης (86′ Σκουλάς), Καρλίτο, Δρακάκης (90′ Κοζάκης).
Ρεθυμνιακός (Ν. Καραδάκης): Δημητριάδης, Μανιδάκης, Λαζαρίδης (75′ Σηφακάκης), Μπούσδρας, Ταμάμης (86′ Καψαλάκης), Δροσάκης, Αντιασβίλι (73′ Αντεμάι), Δελήμπασης, Μερτίρι, Σταύρε, Φοβάκης (38′ Πλεύρης)